„Kanapė“ – šventė teatro mėgėjams
Jau kitą savaitgalį trakiečiai teatro gerbėjai galės džiaugtis didžiuliu teatro meno pliūpsniu – spalio 24 – 25 dienomis Trakų kultūros rūmuose vyks tradicinė mėgėjų teatrų šventė „Kanapė“, rengiama dvyliktą kartą.
Dalyviai
Šiemet „Kanapėje“ dalyvaus 6 mėgėjų teatrai – iš Birštono kultūros centro suaugusiųjų teatras, Biržų kultūros centro Boriso Dauguviečio mėgėjų teatras, Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatras, Pasvalio Gintaro Kutkausko teatras, Pruškuvo (Lenkija) jaunimo kultūros namų teatro studija BIS ir, žinoma, šventės šeimininkai – Trakų Karališkasis teatras. Šventės metu pasirodymą taip pat surengs šokio ir ugnies studijos „Čiutyta“.
Vaikams ir tėveliams
Šventinį „Kanapės“ spektaklių maratoną spalio 24 d. (šeštadienį) jau nuo 12 valandos pradės Pasvalio Gintaro Kutkausko teatras su spektakliu visai šeimai „Protuko pasaka“.
Kaip sakė spektaklio režisierė Ramunė Uždavinienė, „Protuko pasaka“ – tai linksma pasaka visai šeimai pagal brolių Grimų pasaką „Snieguolė ir septyni nykštukai“, tai istorija apie tai, kaip pamotės išvaryta Snieguolė susidraugauja su miške sutiktais nykštukais ir visiems įrodo, kad tikra draugystė nugali visas kliūtis.
Spektaklis „Protuko pasaka“ pernai buvo išrinktas dalyvauti baigiamojoje „Atspindžių“ šventėje – kaip vienas ryškiausių ir meniškiausių sezono mėgėjų teatro spektaklių.
Bus komedijų
Šiemet „Kanapė“ sulauks ir svečių iš užsienio. Pruškuvo (Lenkija) jaunimo kultūros namų teatro studija BIS parodys savą klasikos interpretaciją – Antono Čechovo „Piršlybas“ ir „Mešką“ (režisierius Gerard Položynski).
Po pasvaliečių ir lenkų scenoje pasirodys Birštono kultūros centro suaugusiųjų teatras su spektakliu Stasio Kapnio „Plutelė ir pelės“. Režisierius Rimantas Jacunskas šį spektaklį apibūdina kaip vieno veiksmo socialinę buitinę dramą su komedijos elementais.
„Turtinga ūkininkė Adulienė „griežta ranka“ laiko ne tik samdinius, bet ir savo dukrą Liulę bei sūnų Miką, – pasakojo apie spektaklį R. Jacunskas. – Didžiausia jos svajonė – ištekinti dukrą už turtingo, bet pagyvenusio ūkininko Gumbros. Tačiau dukra Liulė nelinkusi taip lengvai paklusti motinos valiai, nes simpatizuoja samdiniui Juozui Plutelei. Liulė sugalvoja gudrų planą, kaip galima būtų atsikratyti senuoju Gumbra. Meilė viską nugali. Spektaklis pilnas rimtų ir juokingų scenų“.
Šiek tiek lyrizmo
Biržų kultūros centro Boriso Dauguviečio mėgėjų teatras žiūrovams pasiūlys lyrinę komediją pagal Floridą Buliakovą „Švelnus ilgesys” (režisierė Vita Vorienė). Spektaklio veiksmas vyksta globos namuose, kur viename kambaryje dienas leidžia keturios garbaus amžiaus moterys. Jas visas slegia griežtos valdiškų namų taisyklės. Visos ilgisi praėjusio gyvenimo savo namuose, prisimena vyrus. Dienos slenka monotoniškai. Ir štai vieną dieną jų kambario slenkstį peržengia vyras. Tai naujasis globos namų elektrikas. Jis tarsi gaivaus oro gūsis įsiveržia į jų kasdienybę ir suteikia naujo gyvenimo viltį. Viltį išeiti iš valdiškos įstaigos ir likusį gyvenimą nugyventi savo namuose.
Spektaklis taip pat buvo atrinktas dalyvauti baigiamojoje „Atspindžių“ šventėje.
Mito interpretacija
Spalio 25 dieną 14 valandą Trakų kultūros rūmų scenoje pasirodys Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatras su spektakliu Adomo Stančiko „Medėja“ (režisierius Nerijus Gedminas).
„Antikinis mitas apie Kolchidės karaliaus dukterį Medėją, iš meilės Jasonui išdavusią savo tėvus ir tėvynę, visais laikais jaudino ir domino kūrėjus, – kalbėjo apie spektaklį režisierius N. Gedminas. – Ypač jo pabaiga, kai po ilgų klajonių, jau savo vyro pamesta, Medėja ryžtasi pačiam žiauriausiam kerštui – nužudyti savo ir Jasono vaikus. Savo kūriniuose šią tragišką istoriją vaizdavo tiek antikiniai, tiek šiuolaikiniai autoriai, o klaipėdietis Adomas Stančikas žiūrovams siūlo šios istorijos versiją – šiuolaikinę, intriguojančią ir nenuspėjamą. Iki pat spektaklio pabaigos taip ir neaišku, ką mes regime scenoje – ar tai tikroji Medėja, ar tiesiog moteris, neapsikentusi nuolatinių vyro išdavysčių ir brandinanti kraupų planą“.
Trakiečių premjera
Per „Kanapę“, šeštadienio vakare, Trakų Karališkasis teatras parodys naujausią savo spektaklį – V. Korostyliovo, G. Nachucrišvilio „Pirosmani“, režisierius Levanas Sepašvilis.
Tai spektaklis apie tragišką vieno garsiausių gruzinų dailininkų – Niko Pirosmanašvilio – gyvenimą ir kūrybą. Spektaklyje užimti beveik visi nuolatiniai Trakų Karališkojo teatro aktoriai, dar aštuoniems vaidmenims pakviesta vaikų ir jaunimo, iš viso scenoje pasirodys net 23 aktoriai.
Trakų kultūros rūmų informacija