Vinilinės plytelės: kodėl jas verta rinktis ir kaip jas klijuoti?

Parašyta: 2021-10-11 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Vinilas vis pradėjo populiarėti šiuolaikiniame namų interjere dėl savo universalumo, atsparumo išoriniams veiksniams, tvirtumo ir panaudojimo būdo skirtingose namų zonose.

Vizualiai vinilinę grindų dangą galima supainioti su natūraliu akmeniu, betonu ar medžiu, todėl tie, kas nori būtent šių medžiagų savo namuose, tačiau jų negali sau leisti – gali rinktis vinilą. Vinilinė danga yra patogi tuo, kad ji nereikalauja ypatingos priežiūros, lengvai valoma bei namams suteikia papildomo šiltumo ir jaukumo.

Kur galima panaudoti vinilines plyteles?

Šiuolaikinės vinilinės plytelės yra naudojamos itin plačiai. Jos yra atsparios įvairiems dilimams, lengvai prižiūrimos, ganėtinai nebrangios bei ilgaamžės. Būtent dėl šių priežasčių jos yra naudojamos visų tipų patalpose. Vienas iš privalumų, kad vinilinės plyteles galima lengvai restauruoti, o jeigu ji kažkokiu būdu skylą – ją galima lengvai pakeisti nauja.

Dėl savo atsparumo pelėsiui ir vandeniui, vinilinė grindų danga yra mėgstama vonios kambaryje bei virtuvėje. Dažniausiai čia yra naudojamos akmens masės arba keraminės plytelės, tačiau jos yra žymia šaltesnės ir slidesnės nei vinilinės. Kadangi vinilinė grindų danga pasižymi šiltumu, ją laisvai galima naudoti miegamajame ir vaikų kambaryje. Taip pat vinilas neišskiria jokių kenksmingų medžiagų, todėl yra puikiai tinkamos visų namų zonose. Vienas iš pliusų yra tokių, jog vinilas pasižymi raštų ir spalvų įvairumu, todėl galėsite atrasti labiausiai tinkančią ir patinkančią.

Kaip klijuoti vinilines plyteles?

Pirmiausiai prieš klijuojant plyteles, grindų paviršius turi būti padengtas gruntu, o tuomet palaukiama kol išdžius. Plytelės yra klijuojamos nuo kambario vidurio į skirtingas jo puses. Šis klijavimo būdas yra pats greičiausias, tačiau ir geriausias. Nepamirškite tik pasižymėti klijuojamo ploto pradžią ir pabaigą.

Klijais reikia padengti plotą, kurį galima lengvai ir patogiai pasiekti bei kuris bus padengiamas per tokį laiką, kol klijai visai nesustingtų. Sustingimo laikas yra ganėtinai ilgas, todėl daugiau dėmesio skirkite priėjimo patogumui. Užpylus klijus ant grindų pagrindo, pradžioje juos išsklaidykite statmenai klojimo krypčiai, o tik vėliau – lygiagrečiai klojimo krypčiai. Turi susidaryti tolygus sluoksnis, kuris yra be sustorėjimų ar tam tikrų plotelių, kurie neturi klijų. Klijais padengto ploto pabaiga turi būti už pačių plytelių pabaigos.

Mentele yra braukiama taip, kad dantukai vos tik liestų pagrindo paviršių. Po to reikia palaukti tiek laiko, kiek nurodyta ant klijų pakuotės. Žinoma, laikas gali priklausyti ir nuo kambario drėgmės ir temperatūros. Tam, kad įsitikintumėte, ar klijai išdžiuvo – patikrinkite su pirštu.

Vinilinės plytelės reikia kloti nuo savęs arba nuo vidurio į kraštus. Plytelės yra klojamos viena šalia kitos, o ta kuri yra klojama greta, stumiama su maksimalia jėga prie jau sudėtos visos eilės. Su drėgnu skudurėliu nuvalykite klijų perteklių ir sulyginkite kraštus.

Kaip pjaustyti vinilines plyteles?

Neatsižvelgiant į vinilinių plytelių kietumą, jas išties yra lengva pjaustyti. Tam jums neprireiks jokio diskinio pjūklo ar rėžtukinių staklių. Užtenka paprasčiausio peiliuko su trapeciniais ašmenimis. Jeigu tokio neturite, jį galite įsigyti specializuotose grindų parduotuvėse. Atmatuokite pjūvį, tam, kad būtų viskas tikslu, galite panaudoti kitos vinilinės lentelės kraštą. Norint vinilines plyteles pjauti išilgai, jums prireiks liniuotės. Pirmiausiai įrėžkite peiliuku, plokštę sulenkite ją perlaužiant bei peiliuku nupjaukite elastingą apatinį sluoksnį. Tai padaryti yra labai paprasta, tačiau skubėti niekur nereikia. Tam, kad viskas būtų tikslu ir lygu naudokite tik tam skirta peiliuką!

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite