Nuo gegužės mėnesio visą vasarą antradieniais Vievio ežero pakrantėje vyks nemokamos Tai či mankštos. Jas ves Romualdas Petkevičius – Tarptautinės Tai Chi (taiči) ir Chi Kung (cigun) asociacijos pirmininkas ir treneris, sveikatingumo instruktorius, keturis dešimtmečius praktikuojantis kovos menus, meditaciją ir kvėpavimo sistemas.
„Kiekvienas sąmoningai gyvenantis žmogus žino, kad būtina aktyviai judėti. Judėjimas gali ne tik gydyti, bet yra ir puiki ligų profilaktika, užkertanti kelią ankstyvam senėjimui“, – sako R. Petkevičius.
Tai Či sveikatingumo mankštos išjudina raumenis, stiprina sąnarius, gerina lankstumą, normalizuoja kraujospūdį, o lėti judesiai lavina koordinaciją, todėl ypač tinka vyresnio amžiaus žmonėms. Tai Či mankštos tinka bet kokio fizinio pasirengimo žmonėms.
Šios mankštos yra dalis projekto „Lake. Mind. Move“, kurį remia Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programa.
„Pavadinimas „Lake. Mind. Move“ (Ežeras. Mintys. Judesys) labai tiksliai perteikia projekto esmę – jame gamta, mankštos ir dėmesingo įsisąmoninimo praktikos darniai papildo viena kitą“, – mano projekto sumanytoja, Vievyje veikiančios pelno nesiekiančios organizacijos „Moderni karta“ vadovė Eglė Vankevičė.
Tai Či mankštoms pasirinkta Vievio ežero pakrantė – nuostabus kraštovaizdis, vilnijantis vanduo, kurio vaizdas ramina mintis. Jaunimui pritraukti pasirinktos treniruotės tame pačiame Vievio ežere su irklentėmis, kurios vyks liepos mėn. Šis užsiėmimas – itin populiarus tarp jaunimo ir yra savotiška fizinio aktyvumo, meditacijos, nes išstovėti ant irklentės reikalingas susikaupimas, ir gamtos harmonijos, saulės vonių kombinacija.
Ne ką mažiau svarbi šio projekto dalis „Mind“ – mintys. Rudenį numatyta dėmesingo įsisąmoninimo (angl. Mindfulness) praktikos. Tai efektyvus ir mokslu pagrįstas būdas lengvai nuraminti savo mintis ir pagerinti fizinę bei emocinę sveikatą.
„Mirtingumas nuo kraujotakos sistemos ligų Elektrėnų savivaldybėje, kaip ir visoje Lietuvoje – keliantis nerimą. Dėl nejudraus gyvenimo būdo didėja ir cukrinio diabeto atvejų. O labiausiai neramina – išaugęs savižudybių skaičius, kuris yra prastos visuomenės psichinės sveikatos rodiklių ledkalnio viršūnė“, – kalbėjo Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Julė Ramanauskaitė.
Anot jos, šių problemų sprendimo būdai žinomi jau ne vieną šimtmetį – tai fizinis aktyvumas, streso valdymas, buvimas gamtoje, grynas oras ir bendruomeniškumas. Todėl Elektrėnų visuomenės sveikatos biuras palaiko šias iniciatyvas, prisidedančias prie gyventojų fizinės ir psichinės sveikatos gerinimo.
Organizacijos „Moderni karta“ inform.