Edukacijos metu Neringa Kerinienė (pirma iš kairės pirmoje eilėje) supažindino dalyvius su verbų pynimo tradicija, pristatė žaliavas, įrankius, reikalingus rišti verboms. Rūdiškių bibliotekos nuotr.
Kai už lango jau kvepia pavasaris, jaučiame artėjančias šventes. Jau tuoj tuoj pasitiksime Verbų sekmadienį, kuris yra svarbus visame katalikų pasaulyje. Pagal Evangeliją, jis dar vadinamas Palmių sekmadieniu.
Lietuvoje nuo senų laikų šią dieną į bažnyčią būdavo nešamasi kadagio šakelę, kuri simbolizuoja sveikatą ir gausą. Manyta, kad šventintos verbos, parsineštos iš bažnyčios, atneš laimę, saugos namus ir juose gyvenančius žmones. Verbų sekmadienį kuo anksčiau būdavo einama su verba išplakti miegančių šeimos narių. Tikėta, kad sėkmė ir sveikata lydės tą, kuris anksčiau atsikels ir spės pirmas išplakti artimuosius. Iki dabar prisimename eilėraštį, kurį sakydavo plakant: ,,Ne aš mušu – verba muša, tolei muš, kol sulūš“. Sveiki turėtų būti ir tie, kuriuos plaka, nes, tikėta, kad medžių ir žalumynų galia stiprybės suteikia ir žmogui.
Kovo 19 d. Rūdiškių miesto bibliotekoje vyko verbų pynimo edukacija, kurią vedė VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centro specialistė Neringa Kerinienė. Joje dalyvavo 24 asmenys.
Edukacijos metu Neringa Kerinienė supažindino dalyvius su verbų pynimo tradicija, pristatė žaliavas, įrankius, reikalingus rišti verboms, paaiškino, kaip teisingai suderinti kadagio šakeles su žolynais ir gėlėmis, pademonstravo rišimo pradžią ir pabaigą. Mūsų krašte verbų rišimo tradicija gyvybinga ir praktikuojama iki šių dienų, perduodama iš kartos į kartą.
Kiekvienas individualiai rišome verbas su Neringos pagalba, o kai kurie rišo ir individualiai pagal savo kūrybinį sumanymą. Dalyviai ne tik pynė verbas, bet ir turėjo galimybę pabendrauti tarpusavyje, pasidalyti savo patirtimi ir įspūdžiais.
Bibliotekos darbuotojos džiaugiasi edukacijos sėkme ir praleistu laiku kartu. Dėkojame Neringai Kerinienei ir visiems dalyviams!
Laima Franckevičienė,
Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vedėja