Daugeliui gyvenamųjų namų vandens siurblys yra privalomas, kad būtų užtikrintas pastovus vandens srautas buitinėms reikmėms. Nesvarbu, ar jums reikia tinkamo slėgio dušui, vandens iš gręžinio ar vejos laistymui, vandens siurblys gali tai padaryti.
Tačiau yra tiek daug šio įrenginio tipų ir charakteristikų, kad gali būti sunku nuspręsti, kuris vandens siurblys geriausiai atitiks jūsų poreikius. Tad kaip rinktis buitinius vandens siurblius ir į kokius veiksnius reikėtų atsižvelgti?
Vandens siurblio tipai
Siurbliai (www.toolsta.lt/vandens-siurbliai) skirtingais būdais sukuria žemą slėgį ar įsiurbimą. Pagal tai nustatomas įrenginio tipas. Tiesioginio skysčio perstūmimo (tūrinio tipo) siurbliuose naudojami diafragmos arba stūmokliai, taip išstumiant skystį ir sukuriant vakuumą. Besisukantys siurbliai naudoja išcentrinę jėgą skysčiui pagreitinti, sukurdami žemą slėgį sparnuotės centre.
Yra įvairių vandens siurblių tipų, priklausomai nuo to, kokiam darbui jis jums reikalingas. Tai – panardinamieji siurbliai, vandens slėgį didinantys siurbliai, savaiminio pasiurbimo siurbliai, gręžinių siurbliai ir daugelis kitų. Ištirkite kiekvieną tipą ir įsitikinkite, kad įsigysite jūsų poreikius atitinkantį įrenginį.
Savybės pagal naudojimo paskirtį
Norėdami išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį siurblį, turite nustatyti jo savybes pagal naudojimo paskirtį. Pirmiausia išsiaiškinkite, kokia terpė bus perpumpuojama, kad būtų išvengta korozijos reiškinių, taigi ir ankstyvo siurblio susidėvėjimo. Labai svarbu žinoti siurbiamos terpės cheminę sudėtį, jos klampumą ir galimą kietųjų komponentų buvimą.
Išsamios žinios apie visas apdorojamo skysčio fizikines savybes leis jums pasirinkti idealią technologiją ir su siurbiama terpe suderinamas konstrukcines medžiagas. Yra cheminio suderinamumo lentelės, į kurias galite atsižvelgti prieš pasirinkdami siurblio korpusą.
Tuomet turėtumėte patikrinti su terpės transportavimu susijusias charakteristikas:
- Reikalingas srautas: paprastai matuojamas m3/h (kubiniais metrais per valandą) arba GPM (galonais per minutę). Srautas turi įtakos siurblio dydžiui ir matmenims;
- Įsiurbimo aukštis (aukštis tarp įsiurbimo vamzdžio įvado ir siurblio): paprastai įsiurbimo aukštis neturėtų viršyti 10 metrų. Viršijus šią ribą, būtina apsvarstyti galimybę naudoti panardinamąjį siurblį.
- Išleidimo galvutė (aukštis tarp siurblio ir išleidimo vamzdžio angos).
- Išleidimo vamzdžio ilgis.
- Srovės nuostoliai, susiję su kliūtimis siurbimo grandinėje (vožtuvai, posūkiai ir pan.).
Šios skirtingos vertės leidžia apskaičiuoti įrenginio NPSHa (grynąjį teigiamą įsiurbimo aukštį). Tai leis pasirinkti tinkamą siurblį ir išvengti kavitacijos pavojaus. Taip pat turėsite kontroliuoti našumą. Jis turi būti optimalus, jei yra 30% didesnis arba mažesnis už pageidaujamą nominalųjį debitą.
GPM išleidimo pajėgumas
Visi vandens siurbliai matuojami GPM išleidimo pajėgumu, kuris parodo, kaip greitai ir galingai siurblys pumpuoja vandenį. Paprastai tariant, tai greitis, kuriuo vanduo teka nuo šaltinio iki išleidimo taško galonais per minutę. Jei jums reikia, kad įrenginys greitai perneštų daug vandens, tuomet jums reikalingas siurblys, kurio GPM išleidimo pajėgumas yra didesnis.
Kam reikalingas hidroforas?
Hidroforas – tai vandens sistema, kuri sugeria ir siurbia vandenį į jūsų namus pagal kasdienį vandens suvartojimo kiekį. Ji užtikrina reikiamą vandens kiekį, kai jums jo reikia. Nebereikia jokių varginančių, per didelių vandens rezervuarų, kurie užima daug vietos.
Pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar jums reikia paviršinio įrenginio, ar didelio gylio įrangos. Paviršinis hidroforas gali pumpuoti vandenį iš 7-8 metrų gylio, sunaudoja nedaug energijos ir yra prieinamos kainos. Tačiau jei paviršinis hidroforas nepadės, nebijokite! Nors didelio gylio hidroforų kaina yra didesnė, jų bendras našumas yra geresnis. Šie modeliai gali išgauti vandenį iš 30 metrų ir didesnio gylio.
Pavyzdžiui, ši prekė yra vandens siurblys kartu su hidroforu. Tai – itin tylus savaiminio pasiurbimo siurblys, puikiai tinkantis namų ir sodo aprūpinimui vandeniu. 5 pakopų tiekimo hidroforas gali perduoti 50 metrų slėgį, kai didžiausias našumas yra 6000 l/val. Darbo režimą kontroliuoja pažangus elektroninis valdiklis, kuris kartu su integruota apsauga nuo sausosios eigos užtikrina ilgą siurblio tarnavimo trukmę.
Siurblių slėgio sąvokos
- Statinis siurbimo aukštis. Tai parodo, koks yra vertikalus atstumas tarp siurblio vidurio linijos ir lygio, iki kurio pumpuojamas skystis.
- Didžiausias pakėlimo aukštis. Pakėlimas nurodo aukštį, į kurį siurblys gali pakelti skystį ir kurį galima apskaičiuoti H (metrais) = slėgis kPa / (savitasis sunkis x 9,8).
- Įsiurbimo aukštis. Tai atstumas tarp skysčio (paviršiaus) patekimo į siurbimo liniją (įsiurbimo) lygio iki siurblio vidurio linijos aukščio, kai siurblys yra aukščiau rezervuaro.
PR