Vaikus vėl pasieks vaisiai, daržovės, pienas ir jo produktai

Parašyta: 2024-10-01 | Kategorija: Gimnazija, Jaunimas, Lentvaris, Lietuva, Mokyklos, Naujienos, Projektai, Seniūnijos, Sveikata, Trakai |

Nuo šiandien į šalies ugdymo įstaigas grįžta vaikų pamėgti vaisiai, daržovės, pienas ir jo produktai – visi šie skanūs ir sveiki užkandžiai bus dalinami pagal Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą.

Vaikai, lankantys ikimokyklinio ugdymo įstaigas, bendrojo ugdymo mokyklas ir ugdomi pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, galės mėgautis šviežiais produktais kiekvieną mokslo metų mėnesį nuo 2024 m. spalio 1 d. iki 2025 m. gegužės 31 d.

Obuoliai. Andriyko Podilnyk / Unsplash nuotr.

Programą administruoja Žemės ūkio agentūra, o produktai moksleiviams bei darželinukams,  dalyvaujantiems programoje, dalinami visiškai nemokamai. Kiekvieną dieną vaikai gaus vieną porciją pieno arba vieną iš pieno produktų. Tai gali būti 125–150 ml pieno, 125 g jogurto arba 40 g šviežio ar brandinto sūrio (pastarasis tiekiamas 1–4 klasių mokiniams). Pienas ir pieno produktai ugdymo įstaigose bus dalinami iki trijų kartų per savaitę.

Iki trijų kartų per savaitę dalinami ir vaisių bei daržovių produktai. Kiekviena vaikui skiriama porcija gali būti sudaryta iš vieno obuolio ar kriaušės (iki 150 g), 80–100 g pjaustytų morkų arba 125–150 ml šviežiai spaustų vaisių ir (arba) daržovių sulčių.

Praėjusiais mokslo metais programos produktus gavo net 233 810 moksleivių ir darželinukų visoje Lietuvoje. Jie išgėrė ir suvalgė įspūdingus kiekius – beveik 1,2 mln. litrų pieno, 22 tonas sūrio, 617 tonų obuolių ir 219 tonų morkų! Taip pat vaikai mėgavosi sultimis, kriaušėmis ir natūraliu jogurtu.

Jogurtas su braškėmis. Fabio Alves / Unsplash nuotr.

Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programa ne tik prisideda prie vaikų mitybos įvairovės, bet ir didina suvokimą apie tvarų žemės ūkį, skatina sveikesnį gyvenimo būdą bei padeda kovoti su maisto švaistymu.

Jei Jūsų ugdymo įstaiga dar nedalyvauja programoje – laukiame prisijungiančių!

Žemės ūkio agentūros informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite