Užgavėnės Trakuose

Parašyta: 2014-03-06 | Kategorija: Naujienos, Trakai |
Onuškiečiai įspudingai atrodė su savo rūbais

Onuškiečiai įspudingai atrodė su savo rūbais

 

Garsi Lietuvoje Užugirio bendruomenė

Garsi Lietuvoje Užugirio bendruomenė

 

„Senosios kibininės“ blynai patys skaniausi, ir keptuvė pati didžiausia

„Senosios kibininės“ blynai patys skaniausi, ir keptuvė pati didžiausia

 

Koncertuoja folklorinis ansamblis „Zabava“  (vadovas Dariušas Nedzvėckis

Koncertuoja folklorinis ansamblis „Zabava“

 

Bijūnų kaimo bendruomenė kasmet dalyvauja užgavėnėse. Dešinėje Kęstutis Blaževičius, kairėje Milė Blaževičienė

Bijūnų kaimo bendruomenė kasmet dalyvauja užgavėnėse. Dešinėje Kęstutis Blaževičius, kairėje Milė Blaževičienė

 

 

Seimo narė Dangutė Mikutienė buvo aktyvi šventės dalyvė

Seimo narė Dangutė Mikutienė buvo aktyvi šventės dalyvė

 

Trakų „Bočių“ kaukės irgi atrodė įspudingai

Trakų „Bočių“ kaukės irgi atrodė įspudingai

 

Onuškis_IMG_5415

 

IMG_5389

 

IMG_5395

 

IMG_5795

 

IMG_5358

 

Mero patarėja Audronė Virganavičiūtė su savo draugėmis irgi dalyvavo šventėje

Mero patarėja Audronė Virganavičiūtė su savo draugėmis irgi dalyvavo šventėje

 

Kultūros ministerijos vyr. specialistė Jadvyga Lisevičiūtė ir Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė

Kultūros ministerijos vyr. specialistė Jadvyga Lisevičiūtė ir Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė

 

Visiems buvo smagu Trakuose kovo 2 dieną Užgavėnių šventėje. Susirinko visi Trakų miesto, rajono ir viso svieto Žydai, Čigonai, Ubagai, Meškos, Ožkos ir ožiukai, Gervės, Arkliai, Velniai, Giltinės, Daktarai, Nuotakos su savo jaunikiais. O kaukių margumynas, gražumynas, baisumynas…
Tradiciškai, kaip ir kasmet nuo pat Trakų kultūros rūmų iki Nepomuko aikštės žygiavo didelė persirengėlių eisena. Priekyje vis dar besidžiaugdamas savo viešpatavimu išdidžiai žengė Lašininis, šalia jo – susigūžęs, bet jau besidžiaugiantis, kad ateina jo laikas – Kanapinis. Tarp jų – gražuolė didžiakrūtė nuotaka, kuri tikėjosi šioje šventėje susirasti sau tinkamą jaunikį. Už jų smagiai ir dainingai žygiavo kaukėmis pasipuošę Trakų rajono seniūnijų, bendruomenių atstovai, Trakų kultūros rūmų dainų bei šokių kolektyvai, liaudiškos muzikos kapelos.
Scenoje tarsi didelėje troboje visų laukė Dziedas su Boba. Jų gryčioje nuobodu tikrai nebuvo. Vieni kitus keitė persirengėliai iš viso Trakų rajono: tai folkloro ansamblis „Radasta“ (vad. M. Morkūnienė ir R. Zakarė), liaudiškos muzikos kapela „Linksmoji armonika“ (vad. A. Gaidytė),  Onuškio liaudiškos muzikos kapela (vad. G. Kulbickienė), Aukštadvario liaudiškos muzikos kapela (vad. J. Banuškevičius), Tiltų kaimo kapela (vad. N. Bižokienė), Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos liaudiškų šokių kolektyvas „Žarsteklis“ (vad. R. Blikertienė), Rusų dainos ansamblis „Zabava“ (vad. D. Nedveckis), vaikų vokalo grupė „Šypsenėlės“ (vad. R. Ingelevičiūtė). Atvyko būrys persirengėlių netgi iš Vilniaus – tai Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“.
Visi šventės svečiai galėjo išbandyti savo jėgas sportinėse rungtyse. Vyrai ir moterys stengėsi kuo ilgiau išlaikyti kūjį, tiksliau numesti žiedus, lenkė rankas.
O kaip gi be Lašininio ir Kanapinio kovos? Šiemet jie vienas kitą bandė nugalėti ne kumščiais, o skambiais balsais bei eilėmis. Dešromis ir kumpiais apsikarstęs Lašininis (A. Makejevas) savo garsiu riaumojimu bandė sužavėti susirinkusiuosius ir nurungti Kanapinį. Tačiau Kanapinis (R. Čuta) ne iš kelmo spirtas. Jis žiemą varė netgi hip-hopo ritmu ir patraukė savo pusėn visus žiūrovus.
Morę aistringu ugnies šokiu uždegė ir visas blogybes kartu sudegino ugnies iš šokio studijos „Čiutyta“ (vad. V. Bagdonienė). Tuo šventė dar nesibaigė – visus iki pat pavasario linksmino ir pajudėti kvietė folkloro kapelos „Ratilai“ vyrai. Šiemet Dziedas su Boba stengėsi išpiršti mergą į žmonas, o kaip jiems pavyko, sužinosime jau kitais metais toje pačioje vietoje.
Trakų kultūros rūmų šeimininkės virė skanią bulvienę iš paskutinio mūsų krašto šerno. Visi, kurie jos ragavo, vis gyrė ir gyrė. O pasak gaspadinių, kas šerno bulvienės kaštavojo – lig kito užsigavėjimo tikrai nesirgs.
Savo kiemelius įsirengė, gražiai pasidabino ir smagiai šeimininkavo Aukštadvario seniūnija, žemės ūkio mokykla, kultūros rūmų padalinys ir kapela; Bijūnų bendruomenė ir kultūros rūmų padalinys; Onuškio seniūnija, bendruomenė, kultūros rūmų padalinys ir kapela; Rūdiškių seniūnija, kultūros rūmų Tiltų padalinys, bendruomenė bei kapela; Paluknio seniūnija.
Šventinėje mugėje dalyvavo 39 prekybininkai: ūkininkai su maisto gaminiais, tautodailininkai, kiti prekeiviai.
Po smagaus užsigavėjimo prasideda didžiojo pasninko pirmoji diena – Pelenija. O nuo jos – 46 dienas truksiantis Kanapinskio ir silkės laikas. Septynias savaites truksianti Gavėnia – tai atgailos ir pasninko laikas: nekeliamos vestuvės, krikštynos, nerengiami pasilinksminimai, atsisakoma mėsiškų ir pieniškų maisto produktų.
Renginio organizatoriai:
Trakų kultūros rūmai, Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija, Trakų rajono seniūnijos, Trakų kūno kultūros ir sporto centras
Partneriai:
Trakų neįgaliųjų užimtumo centras (Morės gamintojai)
Informaciniai rėmėjai:
Trakų ir Elektrėnų krašto laikraštis „Galvė“, Trakų krašto laikraštis „Trakų žemė“, „Voruta“, „Klevų alėja“, www.trakietis.lt, European hit radio, Radio stotis Znad Wilii, www.trakai-visit.lt, www.trakukrastas.lt
Rėmėjai:
Trakų rajono savivaldybė, UAB Trasalis, UAB Trakų kooperacijos prekyba, stambaus tipo žemaitukų žirgynas „Perkūno žirgai“, ūkininkė Laima Kamaitienė, ūkininko A. Vyšniausko kaimo turizmo sodyba „Prie Trakų“, Seimo narė Dangutė Mikutienė.

Dalia MOCKEVIČIENĖ,
Trakų kultūros rūmai


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite