Sausio 28 d. Rūdiškių gimnazijoje vyko neįprastos ir visus dalyvius sudominusios ir nustebinusios paskaitos. Mokiniai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su mokslininko profesija. Greitaveikė kamera, mobilus planetariumas, judesių registravimo sistema, bandymai su vandeniu, pokalbiai bei diskusijos su mokslininkais. Reda sako: „Sužavėjo tai, kad žmonės gali būti taip atsidavę savo profesijai ar darbui, taip įdomiai savo veiklą gali perteikti kitiems.“
O susižavėjusių buvo tikrai nemažai. Net skambučių negirdėjo dauguma – juk tokia galimybė, tokia proga ne kasdien pasitaiko. „Tyrėjo diena man plačiai atvėrė akis. Niekada rimtai nebuvau susimąsčiusi, kad mokslas gali šitiek daug! Neįtikėtina, jog robotikos subtilybės leidžia jau dabar praktiškai pakeisti žmogų buityje, svarbiose misijose. Buvo įdomu ir smagu dalyvauti visuose bandymuose, taip pat klausytis savo darbą išmanančių žmonių pasakojimų. Labai sužavėjo pristatančių žmonių užsidegimas tuo, ką daro, daugelis jų buvo palyginti jauni, todėl bent jau mane, tikiu, kad ir daugelį kitų, tai tikrai motyvuoja veikti, stengtis tobulėti, o galbūt ateityje ir pačiai ką nors išrasti. Kas žino? Galbūt pasiseks, o mėginti tikrai verta!“ – sako Milita. Tyrėjo dienos tikslas – parodyti, kad mokslinius tyrimus galima daryti jau nuo mažens, o pasiryžusiems tapti jaunaisiais tyrėjais padėti rasti idėjų jų moksliniams darbams.
„Labiausiai patiko planetariumas. Buvo smagu atsipūsti nuo varginančio ir nuobodoko sėdėjimo klasėje ir pasimokyti netradiciniu būdu – gulint ir stebint naktinio dangaus, kosmoso ir galaktikos įdomybes, kurias puikiai perteikė šios srities profesionalas. Paskaita apie greitaeigės kameros veikimą taip pat buvo įdomi, leido pamatyti ir sužinoti tokius dalykus, kuriuos vargu ar galėtum išvysti pamokoje. Todėl tyrėjų diena – puikus renginys, pritraukiantis besidominčius jaunus žmonės“, – pabrėžia paskaitose dalyvavusi Rasa.
Chemijos mokytoja Vida Kasperavičiūtė ir fizikos mokytojas Leonard Tunevič nuoširdžiai džiaugiasi, jog jiems pavyko į šį projektą įtraukti ir mūsų gimnaziją. „Eilėje buvome 250-i ir laukėme daugiau nei metus“, – priduria V. Kasperavičiūtė. Tyrėjo diena – viena iš projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ veiklų. Per metus vienas mokinys gali pateikti iki 3 idėjų, kurias brandins Jaunojo tyrėjo mobiliojoje laboratorijoje. Belieka tikėtis, jog gimnazistai buvo pakankamai motyvuoti ir dabar ketina veikti!
Julija Božičko, III b kl.