Teatro dirbtuvių užsiėmimai surengti Trakų kultūros rūmų salėje
Žmones visada jungia tai, kas bendražmogiška, nepaisant skirtingų tautybių, skirtingų kalbų. Tokia bendrybė yra kultūra – vienas tvirčiausių ir universaliausių bendravimo būdų. Ir vienas paveikiausių, emociškai stipriausių – teatro kalba. Todėl teatro kalba, kaip bendravimo, pažinimo būdas ir buvo pasirinkta baigtiniame tarptautiniame projekto „Turizmo ir kultūros puoselėjimas Trakuose ir Gižycko regione“ etape.
Paskutiniajame projekto susitikime buvo surengtos teatro dirbtuvės, kurių tikslas – supažindinti dalyvius su aktorinėmis subtilybėmis, aktorinės technikos ir sceninio veiksmo kūrimo pagrindais įvairiuose scenos meno žanruose, dirbant individualiai bei kolektyve. Dalyviai, vykdydami aktorines užduotis, realizuodami režisūrinį spektaklio arba renginio sumanymą, mokėsi bendrauti ne tik su teatralais bei kitų sričių meno specialistais, bet ir pažinti save, lavinti dėmesį, kūrybiškumą – kas yra naudinga net tik suvokiant meną, bet ir kasdieniniame gyvenime.
Dirbtuves vedė Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Aleksandr Kanajev ir Vilniaus lenkų teatro „Studija“ aktorė Justina Stankevič. Menininkų profesionalios patirtys padėjo dalyviams geriau suvokti kūrybos procesą, plėsti kūrybinį ir intelektinį akiratį, ugdyti kūrybiškumą.
Teatro dirbtuvės vyko taip pat šio projekto dėka suremontuotos Trakų kultūros rūmų salės erdvėje. Dalyviai iš Gižycko bei Trakų rajono savivaldybių kartu mokėsi kurti istorijas su veiksmo užuomazga, eiga, kulminacija ir atomazga. Mokėsi pasirinkti monologus sukurtoms istorijoms, taip pat pavienių ir grupinių etiudų kūrimo, susipažino su aktorinės psichotechnikos ir fizinių kūno galimybių plėtra. Daug dėmesio skyrė individualioms kūno savybėms, psichofizinio lavinimo pratimams bei savo pranašumų tobulinimui. Lavino balsą, kūną, vaizduotę, emocijas, intuiciją ir gebėjimą improvizuoti. Bandė persikūnijimo technikas kurdami įvairius vaidmenis.
Kelių dienų dirbtuves užbaigė puikus renginys – jungtinis visų dalyvių pasirodymas – performansas Trakų kultūros rūmų aikštėje.
Viešnagės metu svečiai iš Gižycko taip pat patyrė įsimintinų įspūdžių plaukiodami skaidriomis bei švytinčiomis baidarėmis Galvės ežere naktį. Juos sužavėjo tamsos apgaubtose vandens platybėse atsivėrę gražiausi Trakų kultūros paveldo objektai: švytėjo senosios pilies bokštai, Užutrakio baltosios kolonos, tiltų girliandos, miesto namų langai, o dangų nušvietė žvaigždės.
Projekto dalyviai išsivežė daug įspūdžių ir puikios nuotaikos. Meno veiklos suteikė daug nuostabių akimirkų, žinių, kūrybinio atsipalaidavimo, peno sielai. Projektas suteikė galimybę bendrauti dviejų kaimyninių šalių žmonėms, pažinti vieniems kitus, mokytis ir dalintis patirtimi. Projekto partneriai džiaugiasi pasiektais rezultatais ir planuoja tęstines veiklas.
Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą, iš dalies finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo. Projekto įgyvendinimo trukmė: 2019 m. sausio 1 d. – 2021 m. gruodžio 31 d. Projekto partneriai: Trakų rajono savivaldybės administracija, Trakų kultūros rūmai, Gižycko rajono savivaldybė, Vilkasų kultūros centras (Lenkija).
Trakų rajono savivaldybės informacija