Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija sutelks bendruomenę prasmingiems pokyčiams

Parašyta: 2018-06-22 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Trakai |

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija kartu su dar 20 mokyklų iš visos Lietuvos buvo atrinkta dalyvauti švietimo projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ Gimnazijoje suburta pokyčio komanda sieks stiprinti mokinių mokymosi motyvaciją, kurti saugią ir pozityvią emocinę mokyklos aplinką, kurioje kiekvienas vaikas patirtų mokymosi džiaugsmą ir sėkmę. Prie gimnazijos kolektyvo prisijungia ir jauna „Renkuosi mokyti!“ lietuvių kalbos mokytoja Ramunė Žalimaitė. Ji – viena iš 25 „Renkuosi mokyti!“ mokytojų, nusprendusių prisidėti prie teigiamų pokyčių Lietuvos mokyklose.

 

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojai šventiniame projekto pristatymo renginyje Vilniuje, šv. Kotrynos bažnyčioje

Norinčių tapti mokytojais – rekordiškai daug

Dvidešimt penki „Renkuosi mokyti!“ mokytojai buvo atrinkti iš beveik 500 kandidatų, užpildžiusių programos anketą. Tai – rekordinis skaičius paraiškų, gautų per visus dešimt programos gyvavimo metų.

„Augantis susidomėjimas programa rodo, kad vis didesnė dalis visuomenės suvokia, jog šiandien svarbiausių pokyčių vieta yra mokykla. Būtent noras prisidėti prie jų, dirbti prasmingą darbą, galimybė keisti požiūrį į mokymąsi, daryti teigiamą įtaką kiekvieno vaiko, o kartu ir visos šalies ateičiai paskatino daugelį kandidatų ateiti į švietimą”, – pastebi projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ vadovė Skaistė Lazdauskaitė.

„Renkuosi mokyti!“ mokytoja Ramunė Žalimaitė (kairėje) ir Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorė Jolanta Martyncevienė

Ryškėjanti pastarųjų metų tendencija – daryti karjeros posūkį ir bent dvejiems metams tapti mokytoju renkasi vis daugiau sėkmingai studijas baigusių, dirbančių, įvairios profesinės ir gyvenimiškos patirties sukaupusių jaunų 28-35 m. žmonių.  Rudenį mokytojais pradės dirbti įmonių vadovai, medikas, reklamos specialistė, kino kūrėjas, finansų ir verslo konsultantai, mokslininkė ir kt.

Vytauto Didžiojo gimnazijoje lietuvių kalbos mokytoja pradėsianti dirbti Ramunė Žalimaitė yra baigusi lietuvių kalbos filologijos studijas, turi patirties dirbant su spec. poreikių vaikais. Pasak jos, ateiti į mokyklą paskatino noras prisidėti prie pokyčių, o ypač – padėti vaikams, kuriuos lydi stereotipinis visuomenės mąstymas – „iš jų nieko nebus“. „Aš manau, kad pats svarbiausias dalykas mokyklose, susiduriant su „sudėtingais“ vaikais ir siekiant padėti jiems mokytis, ir yra priežasčių aiškinimasis per nuolatinį stebėjimą, paprastą ir nuoširdų bendravimą, teigiamą paskatinimą, kuris itin dažnai pamirštamas – juk kur kas dažniau išgirstame, ką padarėme blogai, nei ką gero ir gražaus nuveikėme… Kažkodėl giliai viduje tikiu, kad „blogiems mokiniams“ įmanoma padėti virsti „gerais“, tik reikia daug kantrybės ir laiko, ir, svarbiausia, priversti save atsisakyti stereotipų“, – pasakoja mokytoja Ramunė.

Pokyčius ne tik įgyvendins, bet ir pamatuos

Priimti  „Renkuosi mokyti!“ mokytoją ir prisijungti prie projekto panoro 53 mokyklos. Įvertinus jų motyvaciją ir norą keistis, atrinkta 21 mokykla iš Kretingos, Šiaulių r., Kalvarijos, Širvintų, Trakų,  Rumšiškių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus.

Mokyklos ne tik priima jaunus mokytojus, bet ir pačios, su turimais resursais ir „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai”  komandos pagalba, įsipareigoja įgyvendinti pokyčių projektus.

Gimnazijoje jau atliktas tyrimas, padėsiantis nustatyti tobulintinas sritis. Į klausimus kaip jaučiasi mokykloje, ką norėtų keisti, kokį savo vaidmenį mato atsakė beveik 300 gimnazijos mokytojų, mokinių ir jų tėvelių. Rudenį mokyklos bendruomenei bus pristatyti tyrimo rezultatai ir susibūrusi pokyčių komanda pradės rengti pokyčio projektą.

„Kad situacija mokykloje pasikeistų iš esmės, reikia ne tik jauno ir aktyvaus „Renkuosi mokyti!“ mokytojo, bet visos mokyklos bendruomenės įsitraukimo ir įsipareigojimo keistis. Siekiame ne greito efekto, o ilgalaikių pamatuojamų pokyčių. Tik įsitraukus mokyklos vadovybei ir visai bendruomenei galima užtikrinti, kad pasibaigus projektui, pokyčiai nesibaigs – tai vienas didžiausių šios programos išskirtinumų”, – teigia pagrindinio projekto partnerio Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar” direktorius Rytis Jezepčikas.

Projektą  „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ įgyvendina VšĮ Mokyklų tobulinimo centras drauge su Vilniaus prekybos paramos fondu „Dabar“. Planuojama, kad projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ iš viso dalyvaus 45 šalies mokyklos, jis pasieks 25 tūkst. mokinių.

Kornelija Kunigonytė,

Komunikacijos koordinatorė

Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite