Trakų Salos pilyje pristatomas interaktyvus senosios muzikos ir šokio spektaklis „Šv. Genezijaus trupė keliauja į Europą“

Parašyta: 2023-02-22 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

2023 m. vasario 22-ąją, 18.30 val. Trakų istorijos muziejus kviečia į įstabiąją Trakų Salos pilies didžiąją menę kartu įsisukti į senosios muzikos ir šokio sūkurį, kurio epicentre – interaktyvus muzikinis spektaklis „Šv. Genezijaus trupė keliauja į Europą“.

Senojo muzikinio teatro trupė „Camerata dei Folli“ pristato spektaklį, kuriame susitinka muzika, šokis, daina bei aktorystės menas, kad atspindėtų vientisą įvairių scenos žanrų sintezę siekiančią baroko ir senesnius laikus. Spektaklio pagrindinis motyvas – beribės vaizduotės ir fantazijos galimybės, kurios klajojančių artistų trupei leidžia stebinti užsakovus, komiškai bandant įtikinti apie savo ir kitų šalių menų ir kultūros išmanymą. Turtingas XVI a. pab – XVII a. muzikinis programos turinys pakvies susipažinti  su baroko vulgariąja anglų smuklių daina, rafinuotu prancūzų Liudviko XIV dvaro šokiu, siautulinga senąja itališkąja tarantela ar aistringa ispanų aukso amžiaus drama. Istoriškai informuotas senosios muzikos atlikimas  bei kūrybiška senosios muzikos interpretacija – pagrindiniai tarptautinę atlikėjų trupę vienijantys bruožai. „Camerata dei Folli“ Lietuvos publikai yra pristatę senosios muzikos ir šokio projektus „Basso Ostinato“, „Gekumen“, „Šv. Genezijaus trupė pristato Šekspyrą“, dalyvauja stambių senosios muzikos projektų ar ansamblių veikloje.

Pagrindinė artistų kūrybą lydinti tema – teatras ir publika. „Camerata dei Folli“ trupė prisistato kaip artistai, turintys vienintelį ir paprasčiausią tikslą – patenkinti žiūrovą, kupiną atsineštų su savimi lūkesčių elitinės senosios muzikos ir šokio žanro profesionalams. Jie nefilosofuoja ir negvildena būties klausimų, pateikia savo pasaulio viziją ir tikisi vieno – kad publika džiaugsis tuo, ką jie groja, dainuoja ir rodo. Šios trupės artistai nevengia klaidų, nukrypimų nuo scenarijaus, veliasi į tarpusavio santykius scenoje, tuo negailestingai nuversdami nuo pjedestalo artisto mitą. Menininkai kuria klišes ir čia pat jas sulaužo, taip kvestionuodami senosios muzikos žanro elitiškumą ir išskirtinumą. Spektaklyje naudojami interaktyvūs commedia dell’arte teatro elementai, leidžiantys žiūrovą įtraukti į dramaturgijos kūrimą. Nuostaba, estetika, barokinės muzikos ir šokio elegancija bei jos banalumą neutralizuojantys komizmas ir saviironija – tai spektaklio ingredientai, kuriame žiūrovas tampa ne tik stebėtoju, bet ir dalyviu.

Senosios muzikos ir šokio profesionalai neatsitiktinai pasirinko tokią pasakojimo formą. Ilgametė patirtis parodė, kad vis labiau senoji muzika ir šokis atliekami savai, užsiaugintai publikai, o tikrasis, paprastasis žiūrovas, patekęs į tokį renginį, dažnai išeina nusivylęs, nesupratęs ir tuomet senajai muzikai uždeda neįdomios muzikos, o šokiui – lėkšto, kostiuminio šokio klišes. Norėdami tai pakeisti menininkai subrandino šį projektą, kuris atsirado iš patirties, ilgų studijų, begalinės meilės senajam – renesanso, baroko – scenos menui ir publikai.

Spektaklio kūrėjai ansamblis „Camerata dei Folli“

Nerijus Masevičius (vokalas)

Jūratė Širvytė-Rukštelė (šokis)

Adrian Schvarzstein (aktorius)

Agnese Kaninņa (barokinis smuikas, Latvija)

Ieva Baublytė (išilginės fleitos, gotikinė arfa)

Vytautas Dovydauskis (klavesinas)

Saulius S. Lipčius (liuto forte, barokinė gitara)

Martin Daniel Zorzano (viola da gamba, Meksika)

Režisierius Adrian Schvarzstein (Ispanija)

Organizatorius – Trakų istorijos muziejus ir VšĮ „Senųjų menų studija“

Kviečiame –

2023 m. vasario 22 d. (trečiadienį) 18.30 val. į Trakų Salos pilį (Karaimų g. 43C, Trakai)

Nemokamai.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite