Pastaraisiais mėnesiais situacija Trakų ligoninėje įtempta, tačiau, pasak ligoninės vadovo Antano Česnulevičiaus, valdoma. Pagrindiniu ligoninės tikslu šiandien išlieka efektyvus prevencinių priemonių taikymas, siekiant išvengti infekcijos patekimo į ligoninę ir konsultacinę polikliniką.
Šiandien, Trakų rajono savivaldybės duomenimis, koronavirusu Trakų rajone serga apie 400 gyventojų, tad ligoninės personalas kiekvieną dieną susiduria su realia ir tiesiogine koronaviruso infekcijos grėsme. Dėl šios priežasties ypatingas dėmesys yra skiriamas ligoninės darbuotojų ir pacientų saugumui užtikrinti.
Pasak ligoninės vadovo, spalio–lapkričio mėnesiais, kaip ir kitose šalies gydymo įstaigose, infekcijos apraiškų neišvengta ir Trakų ligoninėje – iš 230 ligoninėje dirbančių darbuotojų ligos atvejų buvo užfiksuota 16.
„Šiandien didžioji dalis susirgusių darbuotojų jau pasveiko, kiti sveiksta. Visgi tai, kad sergančių ir saviizoliacijoje esančių darbuotojų skaičius nuolat svyruoja, apsunkina ligoninės darbą, tačiau šiuo metu dirba visi skyriai. Šiandien dienai turime 16 besigydančių darbuotojų, 9 šiuo metu yra saviizoliacijoje. Grįžti į darbą ligoninės vadovybės sprendimu darbuotojams leidžiama praėjus dviem savaitėms po izoliavimosi“, – apie situaciją ligoninėje pasakoja vadovas A. Česnulevičius.
Pasak vadovo, siekiant išvengti infekcijos plitimo ligoninėje, darbuotojai laikosi griežtų Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – SAM) nustatytų apsaugos reikalavimų: „Pagal SAM nustatytus rizikos lygius darbuotojai dėvi atitinkamas asmens apsaugos priemones, stengiamasi užtikrinti kuo mažesnį personalo darbuotojų tarpusavio kontaktavimą, darbuotojai reguliariai tiriami dėl koronaviruso infekcijos. Per spalio–lapkričio mėnesį ligoninėje jau buvo atlikti 333 tyrimai darbuotojams“.
Ypatingas dėmesys skiriamas ir pacientų saugumui – visiems atvykstantiems pacientams matuojama temperatūra, jie privalo dėvėti apsaugines veido kaukes, pacientų lankymas ligoninėje yra draudžiamas: „Kad nesusidurtų karščiuojantys ir nekarščiuojantys pacientai, ligoninėje yra atskirai paskirstyti du srautai. Kiekvienam hospitalizuojamam pacientui imamas PGR tyrimas, jis guldomas į vienvietę palatą, jam pradedamas gydymas ir laukiama tyrimo atsakymo. Tik gavus neigiamą tyrimo atsakymą pacientas perkeliamas į bendrą palatą. Ilgiau gulintiems pacientams PGR tyrimai kartojami“, – apie pacientams taikomas apsaugos priemones pasakoja A. Česnulevičius.
Plintant susirgimų skaičiui Lietuvoje, yra ruošiamasi ir galimam jų augimui Trakų rajone – ligoninė šiuo metu būtų pajėgi pasirūpinti apie 60 sergančių pacientų, didinamas ir reikalingų techninių priemonių skaičius: „Šiuo metu ligoninėje yra įsteigtos 25 lovos pacientams, sergantiems COVID-19 liga. Aštuonios lovos iš jų yra su deguonies prieiga. Artimiausiu metu planuojama padidinti deguonies prieigų skaičių iki 20. Jei sergančiųjų skaičius viršytų ligoninės pajėgumus pasirūpinti pacientais, būtų ieškoma galimybių pacientus perkelti į kitas šalies ligonines“, – apie valdomas rizikas pasakoja vadovas.
Nepaisant vyraujančių iššūkių, ligoninės vadovybė akcentuoja, jog Konsultacinėje poliklinikoje įprasta tvarka šiuo metu konsultuoja visi specialistai, visi ligoninės skyriai, įskaitant ir Akušerijos-ginekologijos bei Chirurgijos-traumatologijos skyrius, dirba ir pacientus priima įprastai. Šiuo metu yra praplėstos protezavimo paslaugos, todėl pas šiuos specialistus patekti netgi dar lengviau: „Norime atkreipti dėmesį, KAD kreiptis į bet kurį gydytoją specialistą galima tik neturint jokių COVID-19 būdingų simptomų. Gyventojus raginame būti atsakingus, dėvėti kaukes ir kuo mažiau kontaktuoti su kitais, tuo pačiu dėkojame už supratingumą, kantrybę ir sąmoningumą. Ypač norisi padėkoti visiems ligoninės darbuotojams, kurie šiuo sudėtingu laikotarpiu dirba sunkų ir rizikingą darbą, vienas kitą palaiko ir nepasiduoda neigiamoms emocijoms“, – sako A. Česnulevičius.
Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ