Mūsų gimnazijoje Tolerancijos savaitė prasidėjo lapkričio 9 dieną. Visa mokyklos bendruomenė, paskatinta ir įkvėpta etikos mokytojos Bronės Aliukonienės, aktyviai dalyvavo Tolerancijos savaitės veikloje. Klasių vadovai organizavo klasės valandėles, kuriose buvo kalbama apie toleranciją, jos svarbą mūsų gyvenime, pakantumą kitam , kitokiam, diskutuojama, ar gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar esame tolerantiški vienas kitam. Ir dalykų pamokose buvo prisimenama, jog ši diena yra tarptautinė ir minima daugelyje demokratinių šalių.
Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra PAUKŠČIAI. Paukščio simbolis (o ypač balto balandžio) dažnai sutinkamas įvairiose religijose ir kultūrose. Balto paukščio reikšmė – meilė, tyrumas, atnešama gera žinia, taika. Tai artima tolerancijai, ne tolerancija visų pirma – pakantumas kitam ir kitokiam.
Šį kartą paukščio simbolis sujungė ir visus gimnazijos 5-IV klasių mokinius. Per etikos pamokas mokiniai dalijosi mintimis apie toleranciją ir piešė paukščius. Piešiniuose jie, kaip ir žmonės, įvairūs, skirtingi. O štai gimnazijos penktokai buvo pakviesti į filmo ,,Kas yra tolerancija?“ peržiūrą, kur įsitikino, kad tolerancija yra neatsiejama nuo mūsų visuomenės ir yra jos pagrindas.
Lapkričio 16 dienos rytą, minint Tarptautinę tolerancijos dieną, mūsų gimnazijoje tradiciškai skambėjo gitaros akordai, buvo klijuojamos emblemos su paukščiais bei dalijami lankstinukai, vaišinama saldainiais ,,Kregždutė“. Įsimintiniausias praėjusių tolerancijos dienų akimirkas priminė sienlaikraštis, kurį sukūrė etikos būrelio mokinės kartu su etikos mokytoja Brone Aliukoniene. Joms talkino gimnazijos mokytojos Marija Krutikovienė, Zita Bartkevičienė ir Vita Patinskienė. Per pirmą ilgąją pertrauką vyko akcija ,,Tolerancijos paukščiai“. Skambant gimnazijos II a klasės mokinių Odetos Aliukonytės ir Kšištofo Kozlovskio atliekamoms dainoms, buvo kuriama tolerancijos paukščių, galerija, o tiksliau – stendas, kurį papuošė mokinių piešti ir karpyti paukščiai.
Tolerancijos savaitė baigėsi, tačiau poreikis būti pakantiems vienas kitam išliko. Taigi būkime pakantūs aplinkiniams, gerbkime jų sprendimus, nuomonę, prisiminkime, kad kiekviena asmenybė yra ypatinga, ir mokėkime joje įžvelgti kuo daugiau gero. Kaip yra pasakiusi amerikiečių rašytoja, politikos aktyvistė ir dėstytoja Helen Keller, ,,aukščiausias išsilavinimo pasiekimas yra tolerancija“.
Odeta Aliukonytė,
II a klasės mokinė