Praėjusių mokslo metų pabaigoje 1,5 tūkst. moksleivių ir darželinukų iš 40 ugdymo įstaigų turėjo progą gyvai susipažinti su gyvulininkyste. Šią galimybę suteikė Šviečiamoji gyvulininkystės programa.
Nuo 2015 metų ugdymo įstaigos kasmet kviečiamos teikti paraiškas dalyvauti Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje. Šie metai – ne išimtis. Vasario mėnesį paskelbus paraiškų priėmimą, buvo atrinktos ikimokyklinį ir priešmokyklinį, pradinį bei pagrindinį ugdymą teikiančios mokyklos bei vaikų darželiai, kuriuos lankantys vaikai dalyvavo Žemės ūkio agentūros organizuotose išvykose ar pačiose įstaigose vykusiose smulkiųjų ūkinių gyvūnų parodėlėse.
Patys mažiausieji, darželinukai ir ikimokyklinukai, sulaukė svečių – mobiliosios ūkinių gyvūnų parodos. Kaip pasakoja programos dalyviai, raibos ir juodos vištos, putpelės, maži ančiukai ir žąsiukai, meilūs pūkuoti triušiai ir net šinšilos traukė dėmesį bei šypsenas ne tik iš vaikų, bet ir iš mokytojų. Vaikai džiaugėsi galėdami paglostyti kiekvieną gyvūnėlį ar paukštį, noriai įsitraukė į edukatorės pateiktas praktines užduotėles. Iš viso suorganizuota 15 tokių parodų mažiesiems.
Programoje dalyvaujančių pradinio ugdymo įstaigų moksleiviai svečiavosi patys – lankėsi įvairiuose Lietuvos kampeliuose įsikūrusiuose ūkininkų ūkiuose, kuriuose iš arčiau susipažino su avimis, karvėmis, ožkomis, kitais ūkio gyvūnais. Lankytojus priėmė Milišiūnų ūkis, „Myliu kaimą“, „Laimė dabar“, Žilių šeimos ekologinis bei Žibutės pievų ūkiai.
Tuo tarpu vyriausieji programos dalyviai, 5-8 klasių moksleiviai, dalyvavo išvykose į Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją. Mokiniai lankėsi akademijos bibliotekoje, fakultetuose, mokomajame ūkyje, tuo pačiu sužinojo apie gyvulininkystės specialistų rengimą bei darbo gyvulininkystės srityje galimybes. Bandymų stotyje vaikai turėjo progą matuoti augalų lapų chlorofilo koncentraciją, rodančią augalų fotosintezės efektyvumą, didelį įspūdį, pasak dalyvių, paliko sėklų skaičiavimo mašina.
Šviečiamąja gyvulininkystės programa siekiama skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste. Vaikai ir jaunimas supažindinami su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis, darnios gyvulininkystės principais, gyvulininkystės specialistų rengimu bei darbo šioje srityje galimybėmis. Programą įgyvendina Žemės ūkio ministerija kartu su Žemės ūkio agentūra.
Žemės ūkio agentūros prie Žemės ūkio ministerijos informacija