Kai susijungia norintys ir galintys – ramybė, laimė, pažinimas, tampa lengvai pasiekiami ir tuomet istorija gali tęstis kiek tik širdis geidžia.
Jau antrus metus vykusio tęstinio projekto „Saviraiškos laboratorija „Išdrįsk būti čia ir dabar“ veiklos pabaigtos. Spalio 19 – 20, lapkričio 9 – 10 d. Rūdiškių kultūros centre rinkosi įvairių profesijų žmonės iš Rūdiškių, Trakų, Vievio ir kitur, investuojantys savo laisvalaikį į savęs ir savo galimybių pažinimą. Jie – NORINTYS. Dirbtuvių vadovai – teatro ir kino profesionalai, parengę programas pritaikytas susirinkusiųjų auditorijai – GALINTYS.
Norintys ir galintys, tapo bendrakeleiviais į drąsą atradimams ir saviraiškai.
Praktiniame seminare „Kaip kalbėti, kad tave išgirstų“, kurį rengė ir vedė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, kino ir teatro aktorė, filmų ir knygų įgarsintoja Aldona Vilutytė, intensyviai, koncentruotai kalbėjome apie kvėpavimą, balsą, tartį, minčių formulavimą, kūno kalbą bei stresą ir gerą komunikaciją. Šalia intensyvumo ir žinių gausos, diena buvo pilna ramybės, nuostabių tekstų ir Mikalojaus Povilo Vilučio meno kūrinių. Diena pavadinta RAMYBĖS vardu.
Praktinėse kūrybinėse dirbtuvėse „Kūrybiškas, laisvas, jaučiantis. Aktorinė praktika kiekvienam“ sužinojome, kaip pritaikius aktorinio meistriškumo praktikas ir profesionalias žinias, lavinti kūrybiškumą, vidinės laisvės pojūtį, jausmingumą. Šių dirbtuvių autorė – profesionali Lietuvos kino, teatro ir televizijos aktorė, aktorinės savireguliacinės „Diferencijuotų Funkcinių Būsenų“ metodikos instruktorė, bei improvizacijos ir aktorystės užsiėmimų autorė ir mokytoja Miglė Polikevičiūtė. Šios dienos užduotys visus nuvedė į žinojimą, kad būti laimingam labai parasta. Tad ir diena pavadinta LAIMĖS vardu.
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, lėlių teatro „Lino lėlės“ aktorius ir režisierius Linas Zubė, nuvedė į kūrybingą praktinį seminarą „Daiktų animavimas teatre“. Kad suprasti kaip vaidinti daiktą, pirmiausiai reikia išmokti jį pamatyti. Pamatyti savybes, ką jis „veikia”, ko laukia, kas yra jo didžiausia svajonė ir panašiai. Fantazijos ir vaizduotės pajėgos turi įsijungti maksimaliai. Negyvą daiktą paversti gyvu – nepaprasta, bet iš tiesų verta pabandyti. Iššūkis vertas įžvalgų ir patyrimų. Gili diena pavadinta PAŽINIMU.
Užbaigėme kūrybinėmis teatro dirbtuvėmis „Kitoks Aš“ kurias sukūrė ir parengė režisierius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas bei doktorantas Darius Rabašauskas. Žaidėme, juokėmės, kūrėme istorijas, keletą kartų perkūrėme tas pačia istorijas, jas vaidinome ir išgyvenome vis iš kitos pusės. Išsinešėme žinojimą, kad fantazija beribė, jei tik jaučiamės laisvai ir saugiai. Dalyviai šią dieną pavadino „Lai istorija tęsiasi..!“.
Kad plačiau ir išsamiau galėtume ne tik pasakoti, bet ir parodyti šias dirbtuves, vienas iš dalyvių – buvo video kamera. Iš vyksmo vykusio 32 val., trumpame dokumentiniame filme tik 31 min. Tad kviečiame sustoti ir pažiūrėti, kuo išdrįstame dalintis. Gal ir Jums pavyks atrasti RAMYBĘ, LAIMĘ, PAŽINIMĄ ir „Lai istorija tęsiasi“!
Dokumentinį reportažą (trumpą filmą. galite pažiūrėti Rūdiškių kultūros centro Youtube kanale, facebook paskyroje.
Projekto organizatorius: Rūdiškių kultūros centras
Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė.
Rėmėjai: MB „Picų lobynas“, Privatus muziejus „Duonų duona“.
Informaciniai rėmėjai: Trakų rajono laikraštis „Trakų žemė“, www.voruta.lt.
Projekto vadovė: Joana Giedraitytė