Rūpinkimės ne tik savo augintiniais, bet ir miesto švara

Parašyta: 2021-03-12 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Nemaža dalis savivaldybės gyventojų savo augintinius veda pasivaikščioti. Į lauką išvesti gyvūnai atlieka savo gamtinius reikalus, o jų šeimininkai turi pasirūpinti, kad gyvūnų palikti ekskrementai neterštų mūsų miestų, kaimų ir gyvenviečių. Tačiau pastebima, kad kai kurie gyvūnų laikytojai, vedžiodami augintinius, nesurenka jų paliekamų išmatų, todėl gyvūnų priterštos pakelės teršia gamtą, gadina miesto estetinį vaizdą, kelia pavojų žmonių sveikatai (galima užsikrėsti infekcinėmis ligomis). Ištirpus sniegui, pasirodė gyvūnų paliktos „dovanėlės“, kurios nepuošia mūsų aplinkos.

Informuojame, kad gyvūnų laikytojai, nesurenkantys gyvūnų ekskrementų, pažeidžia Gyvūnų laikymo Trakų rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių, patvirtintų Trakų

rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2014 m. gegužės 22 d. įsakymu Nr. P2-595 „Dėl gyvūnų laikymo trakų rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių patvirtinimo“, 6.4 punktą, kuriame nurodyta, kad gyvūnui priteršus viešojoje vietoje, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose ar kito asmens žemės valdoje, gyvūno laikytojas nedelsdamas privalo surinkti gyvūnų ekskrementus ar kitus gyvūno paliktus teršalus, bei Trakų rajono savivaldybės tvarkymo ir švaros taisyklių, patvirtintų Trakų rajono savivaldybės tarybos 2018 m. rugsėjo 13 d. sprendimu Nr. S1E-171 „Dėl Trakų rajono savivaldybės tvarkymo ir švaros taisyklių patvirtinimo“, 40.24 punktą, kuriame nurodyta, kad draudžiama palikti nesurinktas vedžiojamų gyvūnų (šunų, kačių, arklių ar kt.) išmatas, taip pat priteršus namo koridorių, liftą, balkoną, kitas bendrojo naudojimo vietas, transporto priemones, palikti ekskrementus. Gyvūnų savininkai ar atsakingi asmenys privalo nedelsdami surinkti bei išvalyti ekskrementus.

Už Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir Gyvūnų laikymo Trakų rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių pažeidimus pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnį numatomos baudos nuo įspėjimo iki 230 eurų.

Tuo tarpu Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsnyje numatyta, kad Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą iki šešių šimtų eurų.

Atkreipiame dėmesį, kad gyvūnų laikytojai, vadovaudamiesi gyvūnų gerovę reglamentuojančiais teisės aktais, privalo laikytis šių pareigų:

  • užtikrinti, kad šunys, katės, šeškai ir kiti pasiutligei imlūs gyvūnai būtų vakcinuojami nuo pasiutligės;
  • užtikrinti, kad viešosiose vietose, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose, pvz.: atviruose balkonuose, rūsiuose, koridoriuose, laiptinėse ir kt., gyvūnai nebūtų paliekami be priežiūros ir (ar) laikomi;
  • draudžiama vedžioti gyvūnus vaikų žaidimų aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose;
  • draudžiama žiauriai elgtis su gyvūnais ir juos kankinti, bet kokiomis priemonėmis tiesiogiai ar netiesiogiai propaguoti ir skatinti žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, kurstyti smurtą prieš gyvūnus;
  • draudžiama gyvūnus gąsdinti, sužeisti, sąmoningai juos padaryti bešeimininkiais ar bepriežiūriais, nes tokie veiksmai laikomi žiauriu elgesiu su gyvūnu;
  • užtikrinti, kad laikomi gyvūnai nekeltų grėsmės žmonių, kitų gyvūnų gyvybei, sveikatai ar turtui;
  • šuo, kai laikomas pririštas, jis turi būti rišamas taip, kad neišeitų už žemės valdos, kurioje laikomas, ribos;
  • uždaroje žemės valdoje šuo gali būti laikomas nepririštas, jei užtikrinama, kad šuo iš jos neišbėgs. Tokiu atveju matomoje vietoje turi būti pakabintas ne mažesnis kaip 8 cm pločio ar skersmens įspėjamasis ženklas su užrašu, pvz., „Atsargiai, šuo!“, o prie uždaros žemės valdos vartų rekomenduojama įrengti skambutį valdos savininkui pakviesti;
  • šunys bendrojo naudojimo patalpose, viešose vietose privalo būti vedžiojami (vedami) laikant už pavadėlio ir su antsnukiu ar be jo. Šunį vedantis asmuo privalo užtikrinti, kad šuo nekels grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams. Jei šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šuo nekeltų grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams.

Gerbiamieji savivaldybės gyventojai, nebūkime abejingi vieni kitų saugumui, švarai savo aplinkoje ir tinkamai pasirūpinkime savo augintiniais!

Trakų savivaldybės administracija, siekdama įsitikinti gyvūnų laikytojų sąmoningumu bei Gyvūnų laikymo Trakų rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių bei Trakų rajono savivaldybės tvarkymo ir švaros taisyklių reikalavimų laikymusi, 2021 m. kovo mėnesį vykdys prevencines akcijas.

Su Gyvūnų laikymo Trakų rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklėmis bei Trakų rajono savivaldybės tvarkymo ir švaros taisyklėmis galima susipažinti Trakų savivaldybės interneto svetainėje www.trakai.lt, skiltyje „Teisės aktų paieška“.

Trakų rajono savivaldybės administracijos Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriaus informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite