Ruoštis ateities karjerai mokiniams padės dirbtinis intelektas

Parašyta: 2024-10-11 | Kategorija: Ekonomika, Gimnazija, Jaunimas, Kvietimai, Lietuva, Mokyklos, Namai, Naujienos, Seniūnijos, Trakai |

Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA) spalį pradeda testuoti dirbtinio intelekto (DI) technologija grįstą MUKIS darbo pokalbių simuliacijos įrankį. Naudodamiesi juo, mokiniai simuliuos realius darbo pokalbius ir šitaip stiprins savo pasirengimą būsimai karjerai.

Darbo pokalbių simuliatorius moteris. Pranešimo autorių nuotr.

„LINEŠA nuolat ieško naujų, inovatyvių būdų, kaip ruošti mokinius ateities karjerai. Pastebime, kad karjeros paslaugos mokyklose nėra individualizuotos, karjeros specialistai skundžiasi, jog trūksta nemokamų skaitmeninių darbo ir profesijų pasaulio pažinimo įrankių, tinkamų darbui su mokiniais. Todėl kilo mintis į mūsų vystomą ugdymo karjerai platformą MUKIS įdiegti darbo pokalbio simuliacijos įrankį, skirtą 9–12 klasių moksleiviams, kuris padėtų jauniems žmonėms planuoti savo karjerą, imituojant darbo paieškos procesą ir greitai gaunant grįžtamąjį ryšį iš savo mokyklos karjeros specialisto“, – pasakoja Ina Griazina, LINEŠA Ugdymo karjerai skyriaus vedėja.

Darbo pokalbių simuliacijos įrankis skirtas padėti mokiniams suprasti, kas yra darbo pokalbis, kaip reikia jam pasiruošti, kokia darbo pokalbio struktūra, kaip reikia jį pradėti ir užbaigti, kaip atlikti savirefleksiją jam pasibaigus.

DI technologija grįstą  darbo pokalbių simuliacijos įrankį į MUKIS platformą įdiegė konkursą laimėjusi UAB „Dizaino kryptis“.

Projektą „Darbo pokalbio simuliacijos įrankio testavimas“ LINEŠA vykdo pagal sutartį su VšĮ Inovacijų agentūra.

Darbo pokalbių simuliatorius vyras. Pranešimo autorių nuotr.

Projektui įgyvendinti skirta 18 tūkst. 150 Eur subsidija pagal Inovacijų agentūros įgyvendinamą priemonę „Viešojo sektoriaus subjektų skatinimas diegti „GovTech“ sprendimus“. Projekto trukmė: 2024 m. gegužės 29 d. – gruodžio 31 d.

Kviečia registruotis testavimui

„Spalio 10 d. – lapkričio 8 d. karjeros specialistus kartu su savo 9–12 kl. mokiniais kviečiame išbandyti dirbtinio intelekto technologija grįstą MUKIS darbo pokalbių simuliacijos įrankį“, – sako LINEŠA atstovė.

Registruotis testavimams karjeros specialistai gali www.mukis.lt.

Planuojama, kad testavime dalyvaus 50 karjeros specialistų ir 200 mokinių.

Pasak I. Griazinos, testavimas vyks keliais etapais.

Spalio 10–21 d. įrankį testuos ir atsiliepimus teiks karjeros specialistai.

Spalio 21 d. – lapkričio 8 d. įrankį testuos ir atsiliepimus teiks testavime dalyvaujantys 9–12 kl. mokiniai.

„Naujo tipo užduotys – 10 pokalbio dėl darbo ar studijų simuliacijų – padės mokiniams suprasti, kaip vyksta pokalbiai su potencialiais darbdaviais ir kaip reikia jiems pasiruošti”, – dėsto LINEŠA atstovė.

„Testavimo metu stebėsime, kiek mokinių susidomėjo įrankiu, kaip jie įvertino darbo pokalbio simuliacijas, ar išbandė visas, ar tik keletą, kodėl? Testavimo rezultatai turėtų atskleisti, ar su projektu sieti lūkesčiai pasiteisino, ar mokiniai ir toliau naudotų sukurtas simuliacijas ruošdamiesi susitikimams su potencialiais darbdaviais“, – aiškina I. Griazina.

Kas toliau

Baigti darbo pokalbių simuliacijos DI įrankio testavimą planuojama iki š.m. lapkričio 8 d., o iki lapkričio pabaigos ketinama parengti testavimo išvadas, ar įrankis pasiteisino ir mokiniai jį vertina palankiai.

„Jei įrankis pasiteisins, LINEŠA ieškos papildomo finansavimo, kad juo galėtų naudotis visi mūsų šalies mokiniai, norintys praktikuotis dalyvauti darbo pokalbiuose“, – sako I. Griazina.

Jos duomenimis, šiuo metu Lietuvos rinkoje yra keli privatūs skaitmeniniai karjeros planavimo įrankiai, skirti vyresnių klasių mokiniams, tačiau valstybės lygmeniu tokių įrankių nėra.

Darbo pokalbių simuliacijos įrankis gali būti pritaikomas ir suaugusiųjų švietimo platformose, bendrojo ir aukštojo mokslo ugdymo įstaigose.

„Sprendimas aktualus visoms Lietuvos bendrojo ugdymo mokykloms, profesinio mokymo įstaigoms, visiems 9–12 kl. mokiniams, kurių Lietuvoje yra daugiau kaip 100 000, bei mokinių tėvams“, – mano I. Griazina.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite