Jau ketvirtą kartą Grigiškių meno mokykla organizavo metodinę – praktinę konferenciją „Įgūdžių formavimas grojant pučiamaisiais instrumentais“, kuri tradiciškai orientuota į pučiamųjų instrumentų ugdymo iššūkius, naujų metodų paieškas ir jų adaptavimo pamokose patirties sklaidą. Organizatoriai šiemet į pranešėjų gretas įtraukė ir žinomus pasaulio lietuvių muzikantus.
Konferencijoje dalyvavo daugiau kaip 16 pranešėjų, tarpe kurių – Trakų meno mokyklos mokytojai ir koncertmeisteriai – Indrė Kulečevičienė, Rasa Kanišauskaitė, Ričardas Čiupkovas, kurie pristatė Donato Bukausko rinkinį „Pjesės saksofonui“ ir norvegų profesorės Freydis Ree Wekre grojimo valtorna mokymo metodiką – įžvalgas ir pritaikymą atlikėjo veikloje.
Vienas iš konferencijos pranešėjų – eufonininkas, JAV lietuvis, „River City Brass Band“ muzikantas, Seton Hill universiteto dėstytojas Algirdas Matonis, pristatęs pagrindinius keturis pučiamųjų instrumentų atlikėjo įgūdžių lavinimo etapus ir jų pritaikymą ugdymo procese.
Šiuo gana retu ir neretai nežinomu instrumentu Algirdas groja nuo aštuonerių ir yra įrodęs, kad su eufonija – solinis, virtuozinis instrumentas – 2005 metais muzikantas tapo pirmuoju atlikėju Baltijos šalyse, dalyvavusiu džiazo konkurse su eufonija, taip pat jis aktyviai koncertuoja kaip solistas. 2010 m. Algirdas įstojo į Šiaurės karališkąjį muzikos koledžą Mančesteryje, kur jo mokytojas buvo pats eufonijos guru Stevenas Meadas, magistro studijas tęsė JAV ir čia pradėjo groti „River City Brass Band“. Taip pat muzikantas yra aktyvus konferencijų dalyvis.
Pučiamųjų instrumentų ugdymo programoje itin svarbią vietą užima koncertmeisterio (akompaniatoriaus) darbas. Jų vaidmuo pamokoje ir viešuose pasirodymuose yra be galo svarbus. Todėl ši metodinė – praktinė konferencija dedikuojama dviejų gana skirtingų, tačiau vienodai svarbių pučiamųjų instrumentų ugdymo aspektų gvildenimui: inovatyvių mokymo(si) idėjų sklaidai ir akompaniatoriaus darbo su pučiamaisiais instrumentais specifikos atodangoms.
Evelina Kislych-Šochienė