Rytų Lietuvos mokytojų sąjunga kartu su Trakų švietimo centru vykdė projektą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Projektą finansavo Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos respublikos vyriausybės. Buvo numatyta nemažai renginių Rytų Lietuvos mokytojams. Tai ir seminaras istorijos mokytojams, tai ir edukacinė kelionė į Pakruojo dvarą, tai ir istorijos kabinetų apžiūra-konkursas. Aptarti pastarojo rezultatų susirinko į eilinę metinę konferenciją ne tik asociacijos nariai, bet ir mokyklų vadovai bei mokytojai tų mokyklų, kurios dalyvavo istorijos kabinetų apžiūroje- konkurse.
Kaip įprasta, kasmet rengiamoje konferencijoje aptariami aktualūs švietimo klausimai ir jose dalyvauja svečių iš įvairių institucijų. Šį kartą atvyko Kęstutis Kaminskas – Lietuvos respublikos seimo Švietimo ir mokslo komiteto biuro vadovas, Vida Montvydaitė – Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos respublikos vyriausybės direktorė, Mečislovas Griškevičius – Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vedėjo pavaduotojas, profesorius Egidijus Aleksandravičius. Ši konferencija, kaip ir visas projektas skirta Lietuvos istorijai. Vyko ji kiek kitaip, nei įprasta. Joje nebuvo diskusijų salėje. O nebuvo dėl to, kad išdiskutuota buvo kiekvienoje mokykloje, lankantis komisijai, kuri susipažino su istorijos kabinetais ir mokytojų edukacine veikla. Šitose diskusijose dalyvavo mokyklos istorijos mokytojas, mokyklos vadovas, švietimo skyrių atstovai ir mokiniai. Mokytojai, pristatydami kabinetą, pabrėždavo jo funkcionalumą, pasakojo ir apie savo edukacinę veiklą, dalijosi gerąja patirtimi apie integruotas pamokas, apie visokių erdvių panaudojimą, mokant istorijos, apie ekskursijas ir dalyvavimą edukacinėse projektuose, apie įvairias akcijas ir įdomias iniciatyvas, susitikimus su įdomiais žmonėmis. Diskusijos vyko taip nuoširdžiai, kad netikėti tuo, ką daro šie nuostabūs mokytojai neliko jokių galimybių.
Toks konferencijos formatas mums visiems patiko, todėl susirinkus į salę liko tik aptarti šių diskusijų ir istorijos kabinetų- apžiūros konkurso rezultatų.
Kadangi konkurse dalyvavo mokytojai – savanoriai, kurie labai nuoširdžiai ruošėsi tam, kad būtų ne tik pastebėti, bet norėjo parodyti visą, ką turi sukaupę geriausio, todėl ir komisijos įvertinti visi buvo puikiai. Mokytojai: Kęstutis Andrulionis (Onuškio D. Malinausko gimnazija), Edita Burvytė (Kalvelių Aušros gimnazija), Darius Dumčius (Eitminiškių gimnazija), Vida Domarkienė (Jašiūnų Aušros gimnazija), Daiva Janutautienė (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija), Dainius Kuchanauskas (Paluknio „Medeinos“ gimnazija), Jolanta Lazdauskienė (Turgelių Aistuvos gimnazija), Albertas Lazdauskas (Juodšilių Šilo gimnazija), Reda Našliūnienė (Trakų Vokės gimnazija), Alina Narkevič (Lentvario H. Senkevičiaus gimnazija), Vaidotas Pakalniškis (Lavoriškių gimnazija), Nijolė Rodzevičienė (Riešės gimnazija), Liudmila Stasiulevič (Lentvario „Versmės“ gimnazija), Galina Uždavinienė (P. Skorinos gimnazija), Laura Valainienė (Šalčininkų Lietuvos tūkstantmrčio gimnazija) apdovanoti padėkos raštais, atminimo dovanomis, o kabinetai papildyti Lietuvos žemėlapiais.
Konferencija- baigiamasis projekto „Istorija ir kultūra – neatsiejami“ etapas. Tikimės, kad dalyvaudami šiame projekte mokytojai ne tik papildė savo žinias apie Lietuvos istoriją, bet ir įgijo naujų kompetencijų, pasidalijo gerąja patirtimi apie istorijos kabinetų funkcionalumą bei jų svarbą ugdymo procese.
Šis projektas labiau subūrė Rytų Lietuvos mokyklose dirbančius istorijos mokytojus ir papildė mūsų asociacijos gretas.
Nuoširdžiai dėkoju gimnazijų vadovams, Trakų švietimo skyriaus vedėjai, komisijos nariams už nuoširdų darbą, vykdant šį projektą ir dalykišką bei malonų bendravimą.
Danguolė SABIENĖ, Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos pirmininkė
Aušros Šokaitienės nuotr.