Lentvario miesto biblioteka vykdo projektą „Interaktyvus Lentvaris QR- 2“. Pagrindinis tikslas – papildyti jau sukurtą interaktyvų Lentvario miesto žemėlapį. Toliau tęsiant šio projekto vykdymą prie esamo interaktyvaus Lentvario miesto 15 objektų žemėlapio bus įtraukti miestą garsinę ir garsinantys žmonės. Šis projektas – tai projekto „Interaktyvus Lentvaris QR“, vykdyto 2022 m., tęsinys.
Buvo sukurtas interaktyvus 15 miesto taškų žemėlapis, kurį sudaro šie objektai: grafų Tiškevičių dvaras, Lentvario dvaro parkas, Baltasis šilkmedis, Račkūnų kapinių koplyčia, Timofėjaus dvaras (liaudies meistro Timofėjaus Ževžikovo namas), Lentvario miestas ir naujos erdvės, Lentvario geležinkelio tunelis, Lentvario miesto pirmoji mokykla, Lentvario miesto biblioteka, Lentvario miesto vaistinė, istorinė Tiškevičių dvaro kavinė „Rivjera“, Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia, Graužio ežeras, geležinkelio stotis, Juodoji pušis. Prie kiekvieno objekto rasite trumpą aprašymą, vaizdo įrašų, nuotraukų. Aprašymams buvo panaudota Lentvario bibliotekoje sukaupta kraštotyrinė medžiaga apie miestą. Prie projekto meninės dalies ir vietovių aprašymo prisidėjo lentvariečiai: fotografas Audrius Dzingeliauskas ir mokytoja Aušra Girdziušienė. Sukurto interaktyvaus žemėlapio nuoroda yra patalpinta Trakų viešosios bibliotekos puslapyje: https://trakubiblioteka.lt/lentvario-krastas/. Taip pat žemėlapis atspausdintas ant tentinės medžiagos. Prie objektų pritvirtintos specialios lentelės su QR kodais. Žemėlapiu galės naudotis kiekvienas turintis mobilųjį įrenginį.
2023 m. į projektą numatyta įtraukti 15 įžymių Lentvario miesto žmonių: grafų Tiškevičių giminę, kraštovaizdžio architektą Eudardą Andre, iš Lentvario kilusią garsią operos solistę Teresą Zylis-Garą, vaikų rašytoją Neringą Vaitkutę, dailininkę Astą Radimonienę, fotografą Alfredą Girdziušą, kunigą K. Kulaką, kraštotyrininkę Valentiną Banuševič, parašiusią 5 knygas apie Lentvarį rusų kalba, iliuzionistą Roką Bernatonį, aktorių ir režisierių Joną Vaitiekaitį, mokytoją Motiejų Šimelionį ir kt. Asmenų aprašymui panaudosime bibliotekos kraštotyrinę ir archyvinę medžiagą. Atsižvelgiant į jaunų žmonių poreikius ir aktyviausiai naudojamas priemones, sukurtas produktas pritaikytas mobiliesiems įrenginiams.
Jau visus šiuos metus vyksta susitikimai su žymiais lentvariečiais. Sausio mėnesį surengtas aktoriaus ir režisieriaus Jono Vaitiekaičio kūrybinis vakaras, vasario mėnesį – susitikimas su iliuzionistu Roko Bernatoniu, gegužę Valentina Banuševič pristatė parodą „Lentvaris: miestas ir žmones“, birželio mėnesį Trakų miesto šventėje su edukacija dalyvaus vaikų rašytoja Neringa Vaitkutė, liepos mėnesį vyks pleneras „Lentvaris kitaip“, kurį kuruos dailininkė Asta Radimonienė, o jame dalyvaus dailininkai Adelė Eidėjūtė-Kasputienė ir kt. Vyks virtualios parodos kanale Youtube: „Mokytojas M. Šimelionis“ ir „Kalbininkas J. Abaravičius“. Rudenį numatyta paskaita su dailės istorike dr. Aiste Bimbiryte-Mackevičiene. Taip pat vyksime į kitas Lietuvos bibliotekas. Širvintose ir Ukmergėje su interaktyviu Lentvario QR žemėlapiu ir žymiais kraštiečiais pristatysime miestą bei jį garsinančius žmones.
Šis projektas skatina domėtis savo miesto istorija ir jame gyvenančiais žmonėmis bei skleisti žinią apie juos už miesto ribų. Jį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė.
Dalia Bagdžiuvienė,
Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio vyr. bibliotekininkė