Regimantas Dima pasirašo skaitytojams. Susitikimo organizatorių nuotraukos
Trakų viešojoje bibliotekoje sausio 12 d. vyko Regimanto Dimos knygos „Žavingasis šunsnukis. Lietuviškoji J. Pilsudskio biografija“ pristatymas. Tai penktoji autoriaus knyga.
Autorius prisipažino, kad iki penkiasdešimties metų su literatūra nieko bendro neturėjo. Baigęs Vilniaus inžinerinį statybos institutą, vadovo įvairioms verslo įmonėms, dirbo prekybos vadovu. Domėjimasis istorija jį paskatino imtis plunksnos. R. Dima XIX amžiaus istorijoje aptiko daug įdomių istorijų iš Žemaitijos bajorų gyvenimo. Jų nuotykiai paskatino rašyti istorinius romanus.
2015 m. jis išleido detektyvą „Vilniaus plovas: lietuviškas šnipų romanas“ apie Žemaitijos bajoro Jono Prospero Vitkevičiaus gyvenimą, 2016 m. – romaną „Bronislovas ir imperatorius: Neįtikėtini žemaičio nuotykiai „Didžiajame žaidime“ tarp dviejų imperijų“ apie karininko Bronislovo Grombčevskio, kilusio iš Telšių, nuotykius. Knyga „Žavingasis šunsnukis. Lietuviškoji J. Pilsudskio biografija“, R. Dima užbaigia istorinių romanų trilogiją.
Pasak autoriaus, „J. Pilsudskis dažnam lietuviui – šunsnukis, klastingai atplėšęs Vilnių nuo Lietuvos, o lenkams – valstybės atkūrėjas, pusdievis. Bet ne kiekvienas žino apie žemaitišką giminės kilmę.“
Susitikimo metu autorius papasakojo apie neeilinę J. Pilsudskio asmenybę, neįtikėtinus jo nuotykius bei šmaikščias gyvenimo akimirkas.
J. Pilsudskis yra žymiausias XX amžiaus Lenkijos politinis veikėjas ir įtakingiausias lietuvių kilmės asmuo. Jo suorganizuota ir vadovaujama Lenkijos kariuomenė buvo reali jėga, 1920 m. išgelbėjusi Europą nuo pasaulinės revoliucijos. Dalyvavo Lietuvoje kuriant Lenkijos socialistų partiją, organizavo garsųjį Bezdonių traukinio apiplėšimą, organizavo lenkų armijos generolo L. Želigovskio karinę operaciją, kurios metu buvo okupuotas Vilniaus kraštas, vadovavo kariniam perversmui Lenkijoje, po kurio tapo ne tik Lenkijos karo ministru, bet ir Ministru Pirmininku. Tad šie faktai ir davė pagrindo J. Pilsudskį vadinti – šunsnukiu.
Autorius taip pat papasakojo apie įdomius faktus iš J. Pilsudskio asmeninio gyvenimo, jo meilės istorijas, gyvenimo moteris, šmaikštavo, kad maršalas, nors ir sendamas, rinkosi vis jaunas moteris. Gyvenimo pabaigoje J. Pilsudskis vis dažniau teigdavo, kad yra lietuvis.
Susitikimo metu dalyviai uždavė klausimų, vyko diskusija su renginio dalyviais. Laikraščio „Trakų žemė“ redaktorius Juozas Vercinkevičius pasidalijo mintimis apie R. Dimos knygą ir jos svarbą nūdienos kontekste, pasidžiaugė autoriaus sugebėjimu įdomiai atskleisti J. Pilsudskio biografiją, apžvelgė jo veiklos reikšmę Trakų kraštui, palinkėjo autoriui kūrybinės sėkmės.
Šilto susitikimo pabaigoje knygos autorius ir renginio vedėja perskaitė paskutinį knygos skyrių. R. Dima knygą padovanojo ir Trakų viešajai bibliotekai. Susirinkusieji galėjo įsigyti autoriaus knygą su autografu.
Irena Jocienė,
Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė