Norintys susikurti patogią poilsio vietą, žino, svarbiausi čia – kokybiška, tinkamo pagrindo lova, ergonomiškas čiužinys bei pagalvė ir odos nedirginanti patalynė. Vis dėlto, kai kalbama apie poros miegamąjį, tenka apsvarstyti kai kuriuos niuansus šiek tiek atidžiau. Puikus pavyzdys – čiužinys.
Neretai partneriai turi skirtingus reikalavimus, miego įpročius, galiausiai, problemas – nugaros skausmai, alergijos ir pan. Sunku rasti čiužinį, kuris būtų ne per minkštas ir ne per kietas, tinkamos medžiagos ir savybių, kurios užtikrintų patogų poilsį abiem. Toliau – keli esminiai momentai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį.
Čiužinio kietumas ir tipas
Jeigu nesutariate, kokio kietumo čiužinys turėtų būti, rinkitės viduriuką – vidutinio minkštumo gaminį. Šiandien pasirinkimas itin platus, yra visokiausi čiužinių tipai ir medžiagos. Tiesa, visos kokybiškos medžiagos turi tam tikrų gerų savybių, tad neverta ginčytis dėl smulkmenų, svarbiausia – tai turėtų būti gerą oro cirkuliaciją užtikrinanti, sugerianti ir greitai skysčius išgarinanti, tvirta medžiaga. Idealu, jei gaminys turi antibakterinių savybių.
Dėmesio verti net 7 ergonomines zonas turintys kokybiški lietuviški čiužiniai. Jie padeda palaikyti taisyklingą kūno padėti miegant, taigi, po nakties rečiau juntami nugaros, kaklo skausmai. Tai puiki investicija, net jei nei vienas iš partnerių nesiskundžia nugaros skausmais ar įtampa.
Kuo ypatingos izoliuotos spyruokles?
Miegodami kartu, partneriai neretai ima skųstis – vieno blaškymasis ir nuolatinis patogios pozicijos ieškojimas naktį išbudina kitą. Specialistai sako, kad šią problemą išspręsti kur kas paprasčiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Dairykitės čiužinio su izoliuotomis spyruoklėmis. Tai unikali technologija, kai kiekviena čiužinio spyruoklė turi savo tekstilinį apvalkalą. Tai reiškia, kad kiekviena spyruoklė į judesius bei spaudimą reaguoja atskirai ir, kai vienas iš partnerių apsiverčia ant kito šono, šalia gulinčiajam nepersiduoda judesiai ir išlaikomas stabilus miego pagrindas.
Gera priežiūra – ne tik gaminio valymas
Kalbėdami apie čiužinio priežiūrą, gamintojai neretai mini siurbimą, vėdinimą ir, žinoma, užvalkalo plovimą. Tai yra labai svarbu, tačiau tai nėra vienintelės geros priežiūros dedamosios. Porų čiužinio skirtingoms pusėms kasdien tenka skirtinga apkrova. Laikui bėgant, net ir kokybiškiausi miego pagrindai gali „išsigulėti“. Jei norite to išvengti kuo ilgesnį laiką, verta čiužinį reguliariai apsukti ir apversti – sukeisti kojūgalį su galvūgaliu, apversti patį gaminį.
Visavertis poilsis – gera savijauta ir nuotaika. Rinkdamiesi čiužinį, įvertinkite ne tik jo dydį ar kietumą, bet ir aukščiau aptartas savybes, kurios užtikrins kokybišką abiejų poilsį. Nepamirškite tinkamos jo priežiūros ir kokybišku gaminiu džiaugsitės ilgus metus. Pasirodo, rasti abiem poroje tinkantį čiužinio variantą – ne taip jau ir sudėtinga.
PR