Po dvejų metų pertraukos į Grendavės pievas sugrįžta laumės

Parašyta: 2024-07-02 | Kategorija: Grendavė, Kultūra, Naujienos, Pramogos, Projektai, Renginiai, Seniūnijos, Skelbimai, Trakai |

Liepos 13 d. Grendavėje vėl šurmuliuos teatralizuotos mistinės būtybės, kviesdamos linksmintis ir gerai leisti laiką nepaprasto grožio Vilkokšnio pakrantėje. Paskutinį kartą laumės pievas judino 2020 m. Trakų kaip Lietuvos kultūros sostinės metais. Tiesa, tąkart programą kiek trumpino ir švelnino pandemijos padariniai.

Šiais metais atviros kultūros festivalis „Laumių pieva“ sugrįžta su naujienomis, viena jų – teatralizuota legenda „Vilkokšnio ir Verknės nelaiminga meilės istorija“, kurią režisuoja Trakų kultūros ir meno centro projektų vadovė Meida Mikučionienė. Pasak režisierės, legenda statoma jau pusantrų metų, šįkart bus parodyta ir atskleista žiūrovams scenografijos, kostiumų, judesio, ugnies, vandens ir šviesų sintezėje. Pati teatralizacijos idėja gimė perskaičius legendą apie nelaimingą ežero Vilkokšnio ir upės Verknės istoriją. Legenda išskirtinė savo mistiniu aspektu, tad ne veltui pasirinkta įgyvendinti šio laumių festivalio kontekste ir įvietinta Grendavės gamtos kampelyje. Vaidinti pakviesti Trakų kultūros ir meno centro režisieriai – aktoriai, kultūrininkai atliksiantys pagrindinius vaidmenis, tai Justina Bendinskytė, Vaidas Lengvinas ir Vytautas Lekevičius. Jiems masinėse scenose talkins ugnies ir šokio studija ČIUTYTA šokėjos, etnografinio ansamblio „Verknė“ ansamblietės, padės kūrybinėje laumėje kūrę Trakų krašto gyventojai. Visa ši ypatingų žmonių visuma kartu su režisiere sukūrė imersinio teatro spektaklį, kurio tikslas yra kiekvienam dalyvaujančiam prisidėti prie bendro rezultato. Taip ir įvyko, tad kviečiame nepraleisti ir pamatyti.

Teatralizuotos legendos scenografijai sukurti Grendavės kaimo bendruomenės „Žiburys“ buvo parašytas ir sėkmingai birželio 25-30 d. įgyvendinamas projektas „Kūrybinė laumė. Šiaudinių skulptūrų kūrimo dirbtuvės“, kurį finansuoja Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai per Trakų krašto vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos II prioriteto 2 priemonę „Kultūros savitumo išsaugojimas ir tradicijų tęstinumas“ ir Trakų rajono savivaldybė. Dirbtuvių metu 15 Trakų rajono entuziastų iš Grendavės, Rūdiškių, Onuškio, Tiltų ir Dusmenų mokėsi ir sukūrė 5 skulptūrų ansamblius, iš kurių 3 bus eksponuojami Vilkokšnio ežere, 2 pakrantėje, sukurdami skulptūrų parką. Dirbtuvėms vadovavo ir skulptūras kurti padėjo skulptorius Povilas Šorys.

Festivalis ypatingai svarbus kaimo vietoje gyvenantiems asmenims. Veiklos suteikia didesnį meno prieinamumą socialinės atskirties grupėms. Dalyviai aktyviai įtraukiami tiesioginiu bendravimu su jais. Legendoje vaidins keli profesionalūs aktoriai ir kūrybinėje laumėje dalyvavę socialinės atskirties grupės asmenys. Ši grupė pasirinkta neatsitiktinai. Į legendos kūrimą įtraukiame šiuos asmenis, nes jų dalyvavimas ir įsitraukimas į tokio pobūdžio veiklas veda prie kūrybiškumo ir naujovių, gali padėti išvengti socialinės izoliacijos, pagerina jų gyvenimo kokybę ir leidžia tobulėti kaip asmenybėms, sumažina socialinę atskirtį ir izoliaciją, kurios dažnai gali vesti prie socialinių problemų, tokių kaip vienišumas arba depresija. Tai gerina bendruomenių bendradarbiavimą ir tarpusavio supratimą, didina socialinį dialogą. Ir tikimąsi, kad tai paskatins ir kitus žmones sudalyvauti bendrame socialiniame dialoge per vaidinimą.

Dar viena festivalio naujiena – kraštietės Virginijos Aliukonės paroda „GIRIA GIRIA“, kurią menininkė eksponuos Grendavės paplūdimyje esančiame parkelyje (medžių ir upelio „Samė“ apsuptyje). Kvies į edukacinę veiklą, kurioje kiekvienas galės susikurti minimalizuotas savo girias.

Kaip įprastai, festivalio programoje – edukacinė veikla (lėlytės rišimas, molio lipdymas, duonos kepimas), įvairūs lietuvių liaudies žaidimai visai šeimai, sutartinių giedojimo ratas kartu su kolektyvais „Verkne“ ir „Volunga“. Koncertinėje programoje akustinius solo atliks Jokūbas Giedraitis ir Andrius Zalieska-Zala, pievas išjudins grupės „VAIBas“ koncertas.

Visu projektu siekiama vienyti bendruomenę per bendrą kultūrinę ir istorinę patirtį, sudaryti sąlygas kaimiškoje vietovėje gyvenantiems asmenims lankytis profesionalaus meno festivalyje, mažinant socialinę atskirtį, išsaugoti vietovės identitetą, mažinti kosmopolitiškumą.

Laukiame visų, norinčių gerai ir turiningai praleisti laiką nepaprasto grožio Grendavės paplūdimyje. Konkreti programa Facebook paskyroje LAUMIŲ PIEVA bei tinklalapyje www.trakukmc.lt.

 

Projekto vadovė Meida Mikučionienė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite