Vievio miesto vardo paminėjimo 500 metų jubiliejaus proga išleista knyga „Vievio miesto ir apylinkių istorija“. Tai Vievio kultūros centro įgyvendinamo projekto „Knygos „Vievio miesto ir jo apylinkių istorija“ leidyba“ rezultatas. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Elektrėnų savivaldybė.
Knygos sudarytoja – Vievio gimnazijos istorijos mokytoja Romutė Lapinskienė. Knygos išleidimo idėja gimė iš mokyklinio projekto, bet buvo išplėsta, papildyta naujais duomenimis, nuotraukomis, specialistų straipsniais. Tai pažintinio pobūdžio leidinys, siekiantis supažindinti skaitytoją su Vievio miesto ir jo apylinkių istorija, remiantis šiuo metu turima informacija.
Medžiaga struktūruota temomis: Vievio įkūrimas; Rusų brolijos spaustuvė; Vievis XVIII a.; Napoleonas ir Vievis; neramus XIX a.; Vievio augimas ir lietuvybės gynėjo ir platintojo, knygnešio Jurgio Milančiaus veikla Vievyje; Vievis Pirmojo pasaulinio karo audroje ir kovose už Lietuvos nepriklausomybę; Vievis tarpukario laikotarpiu ir Antrojo pasaulinio karo eigoje; ir vėl po raudona vėliava – antroji sovietinė okupacija; Vievis laisvoje Lietuvoje; Vievio mokyklos, bažnyčia ir cerkvė; Vievio apylinkės; Vievį garsinusios įmonės ir organizacijos; kultūrinis gyvenimas; sveikatos įstaigos; Vievio ir jo apylinkių gamtinės vertybės, Vievio ir jo apylinkių pinigų lobiai.
Knygoje pateiktos dvi kompozitoriaus Dainiaus Pulausko dainos apie Vievį.
Išleista knyga – tai mažas žingsnis į savo gimtojo krašto pažinimą. Tebūnie tai postūmis gilesniam krašto tyrinėjimui, naujiems straipsniams, leidiniams.
Į knygos pristatymą Vievio kultūros centras kviečia lapkričio 22 d. 18 val.
Audronė Stepankevičiūtė
Projekto „Knygos „Vievio miesto ir jo apylinkių istorija“ leidyba“ vadovė
Romutės Lapinskienės nuotr.