Laikinosios Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupės pirmininkas Kęstutis Vilkauskas
Seimo laikinosios Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupės posėdyje vykusiame kovo mėn. buvo diskutuojama Lietuvos Respublikos pilietinio pasipriešinimo strategijos, piliečių pasiruošimo pilietiniam pasipriešinimui, ekstremalioms situacijoms ir civilinės saugos klausimais.
Kaip Seimo laikinosios grupės pirmininkas manau, kad Ukrainoje vykstant karui su Rusijos agresoriais mes turime būti labiau susitelkę ir, remiantis Ukrainos pavyzdžiu, pasiruošę įvairiems įvykių scenarijams. Ši tema pritraukė itin didelį įvairių institucijų, bendruomenių bei piliečių dėmesį. Tai rodo, kad tema yra savalaikiai aktuali ir naudinga.
Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjas A. Daugirdas atkreipė dėmesį į tą faktą, kad jaunuoliai tik kariuomenėje yra mokomi Lietuvos valstybės himno. Tai reiškia, kad jie po vidurinio išsilavinimo nemoka tautiškos giesmės. Geresnis piliečių pasirengimas taikos metu sustiprina visą valstybę.
Posėdyje dalyvavęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys A. Pocius, pristatė LR pilietinio pasipriešinimo strategijos projekto atsiradimo istorinį ir politinį kontekstą, taip pat svarbiausias nuostatas. Anot, A. Pociaus, piliečiai turi turėti bendrą supratimą vardan ko yra vykdoma visuotinio pasipriešinimo situacija.
Posėdžio metu Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjas A. Daugirdas atkreipė dėmesį į tą faktą, kad jaunuoliai tik kariuomenėje yra mokomi Lietuvos valstybės himno. Tai reiškia, kad jie po vidurinio išsilavinimo nemoka tautiškos giesmės. Geresnis piliečių pasirengimas taikos metu sustiprina visą valstybę. Per 30 nepriklausomybės metų nėra išlaikyto vientisumo pasirengimui dėl ekstremalios situacijos padėties. Jeigu pilietis ir jo šeima turės reikiamų žinių, gebės ekstremaliai padėčiai pasiruošti, visa valstybė sustiprės. Todėl anot jo, itin svarbu integruoti į vidurinio ugdymo programas pilietinio pasipriešinimo rengimą, tuomet visi piliečiai bus labiau sąmoningi ir paruošti karinei situacijai.
A. Daugirdas pakankamai kritiškai, bet pagrįstai ir konstruktyviai vertino Seimui svarstyti pateiktą Pilietinio pasipriešinimo strategijos projektą. Posėdžio metu buvo atkreiptas dėmesys į svarbius praktinius dalykus, kuriuos apibendrinus kartu su kolegomis Seime pateikėme pasiūlymą įtraukti į svarstomą projektą dėl Lietuvos Respublikos piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategijos.
Kviečiu visus besidominčius grupės veikla posėdžio transliacijas bei įrašus stebėti Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“ .
Būkime pilietiški ir bendruomeniški.
Seimo narys, Laikinosios Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupės pirmininkas Kęstutis Vilkauskas
Užs.Nr.257