Andrius Slavinskas, ėjimo iššūkio nugalėtojas. Trakų raj. visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Indrės Budėnienės nuotr.
Ėjimas – vienas iš geriausių būdų palaikyti fizinį aktyvumą. Mokslininkų tyrimų išvados rodo, kad būtent kasdienis 10 tūkst. žingsnių nužingsniavimas reikšmingai padeda sumažinti lėtinių ligų išsivystymo ir mirties rizikas. Įrodyta, kad kasdienis 10 tūkst. žingsnių surinkimas reikšmingai sumažina demencijos, 50 proc. širdies ir kraujagyslių ligų bei 30–40 proc. vėžio išsivystymo dažnį.
Kita vertus, tyrėjai teigiamas tendencijas sveikatai pastebėjo nuėjus ir 3000 žingsnių, o suvaikščiojus 5000 žingsnių – jau reikšmingą poveikį. Pavyzdžiui, 3800 žingsnių nužingsniavimas per dieną net 25 proc. sumažina demencijos išsivystymo pavojų!
Tačiau nepaisant gausios informacinės sklaidos apie žingsniavimo, kaip vienos fizinio aktyvumo formos teigiamą poveikį sveikatai, žmonių judėjimo lygis pasaulyje vis dar nepalankus sveikatai – daugiau nei pusė Europos Sąjungos gyventojų (59 proc.) yra fiziškai pasyvūs, o Lietuvoje fiziškai neaktyvūs yra 46 proc. suaugusiųjų.
Todėl, įsibėgėjant pavasariui, Trakų rajono visuomenės sveikatos biuras paskelbė vaikščiojimo iššūkį „Pavasario žingsniai“. Iššūkis vyko visą kovo mėnesį. Jo tikslas buvo paskatinti žmones daugiau judėti ir patirti geros savijautos jausmą. Prie tikslo prisijungė beveik 300 dalyvių. Iš viso per iššūkio laikotarpį surinkta 64 372 721 žingsnis, nueita 45 981 kilometras ir pasodinta 229 903 virtualūs medžiai, simbolizuojantys išsaugotą deguonį ir švaresnę, mažiau užterštą automobilių išmetamosiomis dujomis, aplinką. Nuoširdžiai dėkojame visiems iššūkio dalyviams ir norime pasidžiaugti nugalėtojais.
Sveikiname iššūkio metu per kovo mėnesį surinkus 1 583 361 žingsnį ir užėmus 1-ąją vietą iššūkyje Andrių Slavinską!
Andrius rinko žingsnius dienos metu ir daug vaikščiodamas naktinėje pamainoje savo darbe, kuriame retai yra galimybė prisėsti. Andrius minėjo, kad smagu, kai organizuojami tokie iššūkiai, kurie neleidžia žmonėms užsisėdėti ir padeda palaikyti fizinį aktyvumą.
Milena Grigūnienė, ėjimo iššūkio antros vietos laimėtoja. Trakų raj. visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Indrės Budėnienės nuotr.
Sveikiname iššūkio metu surinkus 1 532 263 žingsnius ir užėmus 2 – ąją vietą Mileną Grigūnienę! Ši jauna moteris, augindama savo vaikus, daug laiko praleidžia su vaikais žingsniuodama. Milena minėjo, kad net žindydama kūdikį rinko iššūkio žingsnius. Džiugu, kad Milena turi noro ir randa laiko net ir nelengvu vaikų priežiūros laikotarpiu būti fiziškai aktyvi ir taip užsitikrina puikią savijautą.
Marytė Sušinskienė, ėjimo iššūkyje laimėjusi 3 vietą. Trakų raj. visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Indrės Budėnienės nuotr.
Sveikiname iššūkio metu surinkus 1 468 910 žingsnių ir užėmus 3 – ąją vietą Marytę Sušinskienę! Aktyvioji senjorė, kurią kasdien Trakuose galima pamatyti vaikščiojant, dažnai kartu ir su anūkais, džiaugiasi išsiugdžiusi įprotį palaikyti fizinį aktyvumą ir gerą savijautą būtent šitokiu būdu. Sveikiname Marytę ir kartu didžiuojamės jos pavyzdžiu, kad ir vyresnio amžiaus žmonės gali rasti būdų aktyviai judėti ir užkirsti kelią lėtinių uždegiminių ligų vystymuisi.
Mes, visuomenės sveikatos specialistai, kviečiame visus Trakų rajono gyventojus būti aktyviais ir kasdien nužingsniuoti bent po 10 000 žingsnių.
Trakų visuomenės sveikatos biuro informacija
Nuotraukos Trakų r. visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Indrės Budėnienės