Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) organizuotoje nuotolinėje konferencijoje „Nauja COVID-19 realybė: kaip į mokyklas sugrįžti saugiai?“ ekspertai atsakė į mokyklų bendruomenėms kylančius klausimus, kokių koronaviruso infekcijos (COVID-19) prevencijos priemonių reikia imtis, ką daryti, jei mokykloje nustatytas COVID-19 atvejis, kodėl svarbu pasiskiepyti, kaip atliekami tyrimai ir kt.
Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, visi puikiai suprantame, kokia emocinė vaikų būklė yra šiuo metu, matome, kaip jų akys degte dega noru pamatyti seniai nematytus draugus, mokytojus. Tad visi privalome dėti visas įmanomas pastangas, kad vaikai į mokyklas grįžtų saugiai ir dar svarbiau – grįžtų ilgam, iki mokslo metų pabaigos.
„Turime suprasti, kad atidaryti mokyklą nėra sunku, bet išlaikyti atidarytą – čia yra esminis ir pagrindinis uždavinys, kuriam turime būti pasiruošę. Ir šis uždavinys nėra mokyklos administracijos ar institucijų uždavinys. Tai visos bendruomenės – mokytojų, vaikų, vaikų šeimų su visuomenės sveikatos specialistų pagalba – uždavinys. Tad ir sprendimai, kaip visi susitelkę galime užtikrinti visiems geriausius, tinkamiausius sprendimus, yra visų. Virusas klaidų neatleis. Tai reiškia, kad būtinas glaudus bendradarbiavimas ir geriausių sprendimų paieškos kartu“, – renginyje sakė R. Lingienė.
Taip pat dalijamės renginio pranešimais:
- Nuotolinis ugdymas: vaikai prieš ir anapus ekrano. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto klinikinės psichologės psichoterapeutės prof. dr. Romos Jusienės pranešimas.
- COVID-19 tyrimai ir vakcinacija: ką būtina žinoti? Vilniaus universiteto profesoriaus, vaikų ligų gydytojo prof. habil. dr. Vytauto Usonio pranešimas.
- Į mokyklas sugrįžkime saugiai: COVID-19 ligos prevencijos priemonės. NVSC Vilniaus departamento Visuomenės sveikatos saugos skyriaus patarėjos Rūtos Maceinaitės pranešimas.
- COVID-19 ligos atvejo ir protrūkio valdymas ugdymo įstaigose. NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Valerijos Ravdo pranešimas.
Geroji patirtis: Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos sėkmės istorija.
- Progimnazijos direktoriaus Rimanto Remeikos pranešimas.
- Progimnazijos Tėvų tarybos pirmininko Arūno Penkaičio pranešimas.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija