Motinos dienos atsiradimas susijęs su Anos Jarvis vardu, kuri 1907 m., norėdama pagerbti mamos atminimą, antrąjį gegužės sekmadienį į savo namus Filadelfijoje pakvietė keletą artimiausių draugų. Vakarėlio metu moteris pristatė savo idėją – Tarptautinę motinos dienos šventę, skirtą viso pasaulio mamoms pagerbti. Pavasarį Ana parašė laišką Andrėjaus metodistų sekmadieninės bažnyčios mokyklai, kurioje jos motina mokytojavo dvidešimt metų, siūlydama savo mamos garbei surengti Motinos dienos iškilmes. Taip 1908 m. buvo atšvęsta pirmoji oficiali Mamos diena.
Motinos diena švenčiama visame pasaulyje. Kai kurios šalys išsiskiria ypatingomis šios dienos tradicijomis: Australijoje įsisegamas gvazdiko žiedas, Prancūzijoje – dovanojamos gėlių puokštės formos tortas, Meksikoje – anksti ryte sudainuojama tradicinė sveikinimo daina, vadinama „las mañanitas“, Airijoje – lepinama „Motinystės tortu“, pagamintu iš migdolų.
Lietuvoje Motinos diena pradėta švęsti 1928 m. Pirmąjį gegužės sekmadienį mamos yra gausiai lankomos, joms dovanojamos gėlės, saldumynai ir apkabinimai. Socialiniai tinklai mirga nuo sveikinimų ir palinkėjimų.
Motinos dienos proga gegužės 3 d. Rūdiškių bibliotekoje surengėme rytmetį „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“. Susitikome su mažaisiais Rūdiškių lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikais ir jų auklėtojomis. Debi Gliori istorija „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“ priminė dar kartą, kad mamos meilė yra begalinė ir stebuklinga. Mažieji pasakiečiai deklamavo eilėraščius apie mamą bei piešė mamos portretus, kuriuos galima apžiūrėti bibliotekoje. Kviečiame apsilankyti ir įvertinti!
Danguolė Paliulienė,
Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vyr. bibliotekininkė