„Muziejus į mokyklą“ – edukacijos Onuškio Donato Malinausko gimnazijoje

Parašyta: 2021-10-29 | Kategorija: Naujienos, Onuškis, Seniūnijos, Trakai |

Dirbant mokykloje nuolat tenka ieškoti naujų veiklos formų. Pasinaudojome Trakų istorijos muziejaus pasiūlymu tradicines pamokas paįvairinti kitokia veikla – organizuoti edukacijas mokykloje. Svarbu supažindinti mokinius su istorine praeitimi, parodyti kelią į kultūros, istorijos pažinimą, auginti kultūrinę brandą.

Mokytojai dirba kūrybiškai, pasiūlo naujus mokymosi būdus pamokoje, aptaria, analizuoja rezultatus, dalinasi sukaupta patirtimi. Vyksta į suplanuotus edukacinius užsiėmimus su kūrybiškomis užduotimis muziejuose. Tokia veikla padeda supažindinti mokinius su krašto istorija ir kultūra, tradiciniais amatais. Geriau pažindami praeitį mokiniai mokosi kritiškai vertinti dalykų pamokose nagrinėjamą laikotarpį. Todėl nusprendėme pasikviesti į mokyklą muziejininkus, kurie skirtingo amžiaus mokiniams kūrybiškai ir profesionaliai pristatytų pasirinktas istorines temas.

Spalio 26 d. Onuškio Donato Malinausko gimnazijos mokiniai istorijos ir kultūros mokėsi kiek kitaip. Į gimnaziją atvyko Trakų istorijos muziejaus edukacinės veiklos koordinatorė Jadvyga Lisevičiūtė su muziejaus moksliniais darbuotojais. Jie pristatė projektą „Trakų istorijos muziejaus dienos Lietuvos regionuose“. Svečiai mokiniams ir mokytojams atvežė ,,muziejų į mokyklą“, pasiūlė susipažinti su muziejaus specialistų parengtais edukaciniais užsiėmimais, papildančiais istorijos, dailės, technologijų bei kitų dėstomų dalykų ugdymo turinį.

Kiekvienos klasės mokiniai dalyvavo trijuose užsiėmimuose. Jie gyvai bendravo su edukatoriais, išmanančiais, kiek ir kokią medžiagą pateikti mokiniams, kokius žaidybinius elementus taikyti, kaip sudominti pasakojimu. Šiuolaikiniai mokiniai drąsūs, nori dėmesio, nori pamatyti, paliesti rankomis eksponatus, išbandyti. Todėl tokios pamokos buvo įdomios mokiniams. Bendradarbiavimas abiems pusėms buvo naudingas. Mokiniai daug sužinojo apie Trakų istorijos muziejaus edukacijas, bendravo su muziejininkais, klausėsi paskaitų,  atsakinėjo į testų klausimus, pasitikrino dalyvaudami viktorinose, dėliojo dėliones,  šaudė iš lankų, domėjosi viduramžių ginklais ir karių naudotomis apsaugos priemonėmis, mokėsi šokti.

Gyvos istorijos pamokos – tai neįkainojama patirtis mokiniams. Neabejojame, kad įgytą patirtį mokiniai gali pritaikyti kūrybiškiems darbams ar laisvai interpretuoti medžiagą rašiniuose. Tokia veikla skatina mokinių smalsumą, įgytos žinios ir įgūdžiai padeda analizuoti praeities įvykius, sieti juos su dabartimi. Mokiniai ir mokyklos administracija dėkoja visiems Trakų istorijos muziejaus darbuotojams, dirbusiems mokykloje. Sužavėti pasakojimais apie Trakų pilies muziejuje saugomas vertybes  mokiniai nori aplankyti pilį, pamatyti saugomus eksponatus, dalyvauti kitose kultūros, dailės, technologijų gebėjimus pagilinančiose edukacijose.

Stasė Masilionienė 

Onuškio Donato Malinausko gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui 

Gimnazijos nuotraukos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite