Kviečiame visos Lietuvos vyresniųjų klasių moksleivius į unikalias ateities raštingumo pamokas! Valstybės ateities vizijos „Lietuva 2050“ kūrėjų apmokyti Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovai jau sausio mėnesį pradeda keliauti po Lietuvos mokyklas, kur ateities raštingumo pamokose savo bendraamžius kvies mąstyti apie galimas mūsų valstybės ateitis.
Kiekviena gimnazijos klasė iki vasario 28 d. gali užsiregistruoti – parašyti el. paštu Lietuva2050@lrv.lt – ir tapti ateities raštingumo projekto dalyve. LMS atstovai susisieks su užsiregistravusiais moksleiviais ir sutars dėl ateities raštingumo pamokos laiko. Laukdami numatytos pamokos, moksleiviai galės atsisiųsti pamokos medžiagą. Šią medžiagą parengė Lietuvos ateities vizijos „Lietuva 2050“ komanda su tikslu ugdyti kiekvieno jauno smalsaus žmogaus ateities raštingumo gebėjimą.
„LMS atstovauja mokinių interesams, vienija moksleivius. Kadangi kartu su visos Lietuvos moksleiviais esame valstybės dalis, turime žinoti, kur link ji eina, įsitraukti į tokių svarbių ateities kūrybos įrankių kaip „Lietuva 2050“ įgyvendinimą. Be to, matome, kad šalies mokyklose trūksta pilietinio ugdymo. Todėl ateities raštingumo pamokų vedimas mokiniams mums atrodo kaip puiki pilietinio ugdymo forma, galinti ne tik supažindinti moksleivius su jų valstybės ateities vizija, bet ir paskatinti kiekvieną jų suvokti savo teises bei pareigas ir tapti valstybės bendrakūrėjais“, – sako LMS prezidentas Jonas Trumpa.
LMS vedamos pamokos prasideda 2025 m. sausį ir tęsis iki birželio pabaigos: numatoma pravesti 66 pamokas. Tai – pilotinis ateities raštingumo pamokų projektas, kuris, tikimasi, tęsis ir kitais mokslo metais. Vesti ateities raštingumo pamokas patikėta būtent LMS, nes ši organizacija yra vieni iš vizijos „Lietuva 2050“ bendrakūrėjų, be to, kaip jauni, puikiai moksleivių kasdienybę išmanantys žmonės, gali geriausiai perteikti ateities pamokų esmę, sudominti bei paskatinti savo bendraamžius įsitraukti į valstybės ateities kūrimo procesą.
Pirmoji ateities raštingumo pamoka vyko prieš kiek daugiau nei metus Vyriausybės rūmuose. Ši pamoka buvo įvertinta itin teigiamai, todėl jos pavyzdžiu pasekę LMS atstovai ateities raštingumo idėją paskleis po visą Lietuvą: tai viena iš „Lietuva 2050“ įgyvendinimo veiklų, kurią vykdydami vizijos bendrakūrėjai ne tik ugdys moksleivių pilietiškumą, bet ir kaups jaunosios kartos įžvalgas, kurios, tikimasi, padės atnaujinti ir sėkmingai vykdyti šią viziją.
Ateities raštingumas (dažniau vadinamas „ateičių raštingumu“) neretai įvardijamas kaip vienas svarbiausių lavintinų gebėjimų. Jungtinių Tautų institucija UNESCO prieš maždaug dešimtmetį pastebėjo ir įvardijo šį naują įgūdį, kuris su laiku taps vis reikalingesnis, leis atsikratyti baimės žiūrėti į ateitį kaip į nežinią ir suteiks žmonėms privalumą žvelgiant į ateičių gausą pamatyti galimybes, įžvelgti pasirinkimo ar tam tikrų problemų sprendimo variantus.
Lrv.lt inform.