Mes tikime ukrainiečių pergale!

Parašyta: 2025-04-22 | Kategorija: Kultūra, Lietuva, Naujienos, Politika, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Mes tikime ukrainiečių pergale! Simboliškai parodykime šį palaikymą ir kartu pasėkime saulėgrąžas Tuskulėnų memoriale.

Šiandien saulėgrąžos simbolizuoja kur kas daugiau nei tik ryškias vasaros gėles, besisukančias į šviesą – jos tapo neoficialiu Ukrainos valstybės simboliu, primenančiu mums apie drąsią kovą už laisvę. Šios gėlės – neatsiejama Ukrainos kaimo peizažo dalis, matoma beveik kiekviename kieme.

Jau ketvirtus metus tęsiasi karas, kurį prieš Ukrainą pradėjo Rusija, ir mes vėl kviečiame visus prisijungti prie prasmingos iniciatyvos – papuošti Tuskulėnų rimties parką, kur amžino poilsio atgulė už Lietuvos laisvę kovoję didvyriai, saulėgrąžų žiedais. Šiuo atminimo veiksmu siekiame pagerbti Ukrainos karines ir pilietines pastangas, priminti apie skaudžias netektis ir viltį dėl pergalės, kartu skatindami bendrystę tarp nuo karo pabėgusių ukrainiečių ir vietos gyventojų.

Renginyje planuoja dalyvauti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytas Lukšys, Ukrainos ambasadorė Lietuvoje Olha Nikitchenko, Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos narys Kęstutis Vilkauskas, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos Kariuomenės atstovai.

Renginio metu bus eksponuojama ukrainiečio fotografo Valerijaus Miloserdovo lauko paroda „Šalin rankas nuo Lietuvos“. Muzikinę programą atliks VDU Ukrainos centro vaikų vokalinė studija „Mrija“ („Svajonė“).

Sėklomis pasirūpinsime mes, kiekvienas norintis jų galės pasiimti ir į namus.

Susitikime, kad sugrįžtų šviesa!

Po sėjos Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F, Vilnius) bus rodomas Ukrainoje sukurtas pilnametražis vaidybinis filmas „Buča“ (angl. „Bucha“, rež. Stanislav Tiunov, 2023, 2 val.) ir vyks susitikimas su filmą įkvėpusiu Konstantinu Gudausku, dar vadinamu Bučos angelu. Filmo siužetas paremtas tikrais įvykiais, nutikusiais Bučos, Vorzelio ir Hostomelio miestuose 2022 m. vasario–kovo mėnesiais, kai šios teritorijos buvo okupuotos Rusijos pajėgų. Pagrindinio filmo herojaus prototipas – Konstantinas Gudauskas, lietuvių kilmės Kazachstano pilietis, per kelis mėnesius išgelbėjęs 203 žmones, taip tapdamas tiesioginiu karo siaubo ir okupacijos žiaurumų liudininku.

Filmas bus rodomas ukrainiečių kalba su lietuviškais subtitrais.

Į filmo peržiūrą prašome registruotis paspaudus ant kvietimo arba sekant nuoroda http://bit.ly/4jgWiys

LGGRTC pranešimas


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite