Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos nariai Pakruojo dvare
Šeštadienį, sausio 15 d., Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija, vienijanti 43 narius, surengė visuotinį susirinkimą, kuris vyko ne kur kitur, o važiuojant autobusu į Pakruojį, į žibintų festivalį.
Visuotinio susirinkimo metu Asociacijos nariai aptarė ir patvirtino šių metų veiklos planą, pasidalijo ateities planais ir kiekvienas iš narių trumpai priminė / pristatė savo amatą ir vykdomas veiklas. Taip pat Asociacija pasipildė ir dar viena nauja nare – Penkininkų kaime, Trakų r., gyvenančia Kristina Žukovska, kuri kartu su vyru puoselėja šilauogių ir levandų ūkį. Moteris labai džiaugėsi galimybe įsilieti į Asociacijos kolektyvą ir veikti drauge.
Aptariant visus sumanymus, laukiančius iššūkius, laikas autobuse prabėgo nejučia ir niekas nepajuto, kaip greitai buvo pasiektas Pakruojo dvaras – vėlyvojo klasicizmo architektūros pavyzdys (vienintelis Pakruojo krašte), didžiausias išlikęs 26 dvaro pastatų kompleksas (ansamblis) Lietuvoje. Ten dvaro Baltojoje salėje visi turėjo progą papietauti, o po to Asociacijos narius pasitikusi gidė aprodė Pakruojo dvarą, pristatė jo istoriją. 1531 m. rašytiniuose šaltiniuose yra minima Pakruojo dvarvietė. Dvaro įkūrėjas ir pirmasis savininkas buvo Rietavo tijūnas M. Vakavičius, pirmieji žinomi dvaro savininkai – Martinavičiai. Taip pat garsųjį Pakruojo dvarą yra valdę ir didikai Zabielos, taip pat ir J. Burba, grafai Miunsteriai, o nuo 1780 iki 1940 m. – baronai fon Ropai. Dabar dvaro valdymas patikėtas Pakruojo rajono savivaldybei. Kiekvienas dvaro kampelis įveiklintas, jame veikia kalvė, vėlimo manufaktūra, puodžiaus dirbtuvės, spirito varykla, parfi umerinė, kostiuminė, alaus bravoras, vyksta edukacija jojimas žirgais, žiemos mugė, pramogos vaikams, taip pat yra įsikūrusios kavinės, restoranai, užeigos. Džiugu, kad dvaras yra prikeltas antrajam gyvenimui, jo istorinė atmintis yra įprasminta.
Susipažinę su dvaru, jo istorija ir sulaukę sutemos, Asociacijos narius Pakruojo dvaras pakvietė pasinerti į iliuzijų ir magijos kupiną pasaulį – į IV Didžiųjų šilko žibintų festivalį „Stebuklų šalyje“. Jau paskutinį savaitgalį (festivalis truko nuo 2021 m. lapkričio 27 iki 2022 m. sausio 16 d.) vykusi šviesos fi esta sutraukė svečius iš įvairių Lietuvos ir užsienio kampelių pasigrožėti įspūdingomis šviesos dekoracijomis. Čia neįprastos atmosferos pojūtį taip pat papildė skambanti muzika, kurią kūrė žinomas elektroninės muzikos kūrėjas Leon Somov.
Šeštadienį praleistas laikas niekam neprailgo. Aptarę pagrindinius šių metų darbus, turiningai praleidę laiką edukacijoje Pakruojo dvare, visi grįžo laimingi ir pasiruošę kibti į naujas veiklas. Juk 2022-ieji dar tik prasideda!
Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos inf.