Birželio 14 d.
Lietuvoje minint 80-ąsias tremties metines, birželio 14 d. vidurdienį Vilniaus Lukiškių aikštėje tylos minute pagerbtos sovietų okupacijos aukos. Gedulo ir vilties dieną prisiminėme tragišką savo tautos patirtį, jos naikinimą, Lietuvos gyventojų trėmimus.
Renginys prasidėjo Vėliavų pakėlimo ceremonija ir visuotine tylos minute okupacijos aukoms atminti. Minėjime kalbas sakė LR Prezidentas Gitanas Nausėda (vaizdo įrašas), Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, tremtinė Irena Saulutė Špakauskienė, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas bei istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas dr. Mindaugas Nefas.
Prisiminti tie, kuriuos sovietinė okupacija palietė tiesiogiai – atėmė svajones, sveikatą, artimuosius, šeimas, gyvybes. Okupacija ir prievarta dešimtmečius skiepijo melą ir baimę, prisitaikymą ir nuolankumą. Bet lietuvių tauta nepalūžo, išliko, atsitiesė.
Visuomet prisiminkime ir padėkokime tiems, kurie neprarado Vilties. Prisiminkime tam, kad tai niekuomet nepasikartotų!
Birželio 15 d.
Seime buvo pateiktas Seimo Švietimo ir mokslo komitete pristatytas įstatymo projektas, kurio tikslas – pagerinti švietimo pagalbos specialistų darbo apmokėjimą, siekiant padidinti šios profesijos patrauklumą ir sudaryti prielaidas veiksmingam įtraukiančiam ugdymui.
Tai – labai savalaikis ir reikalingas įstatymo pakeitimas, kuriuo bus padidintas darbo užmokestis specialistams, dirbantiems su vaikais, turinčiais specialiuosius poreikius. Tarp tokių specialistų – specialieji pedagogai, logopedai, surdopedagogai, tiflopedagogai, judesio korekcijos specialistai, psichologai, psichologų asistentai ir socialiniai pedagogai.
Toks įstatymo projektas ypač aktualus šiuo pandeminiu ir popandeminiu laikotarpiu, kai vaikams specialistų pagalbos reikės dar daugiau.
Regionų švietimo įstaigose ypač trūksta psichologų, specialiųjų pedagogų, logopedų, tačiau mes turime užtikrinti, kad visi vaikai gautų jiems labai reikalingas paslaugas. Tikiuosi, kad patrauklesnis darbo užmokestis bus papildoma ir svari paskata, renkantis šias specialybes.
Tačiau verta atkreipti dėmesį į tai, kad šiandien valstybės skiriamos lėšos švietimo pagalbai nėra pakankamos. Savivaldybės šiai sričiai skiria finansavimą pagal savo finansines galimybes, todėl skirtingose savivaldybėse vaikai gauna skirtingas paslaugas.
Būtina didinti finansavimą ir didinti paslaugų prieinamumą. Taip pat reikia keisti Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašą, kuriame būtų skiriamas didesnis dėmesys švietimo pagalbai.
Turime nuveikti dar daugiau tam, kad vaikai gautų jiems labai reikalingas paslaugas.
Edita RUDELIENĖ,
LR Seimo narė
Užs. Nr. 426