Lietuvos karaimų istorijos puslapius pavarčius

Parašyta: 2022-12-06 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Trakai |

Norėdami paminėti Lietuvos karaimų 625-ąsias metines nuo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto kvietimo įsikurti Trakuose, parengėme projektą „Lietuvos karaimų istorijos puslapius pavarčius“, kurį finansavo Lietuvos Respublikos Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Projekto tikslas – sudaryti sąlygas 9–11 klasių moksleiviams detaliau susipažinti su karaimų bendruomenės istorija ir tokiu būdu ugdyti pilietiškumą, meilę ir pagarbą, toleranciją kitų kultūrų žmonėms. Į projekto veiklas įsijungė net 44 klasės ir pavieniai moksleiviai, kurie pateikė konkursui net 56 darbus. Lapkričio 30-ąją į Trakus – karaimų sostinę buvo pakviesti geriausių darbų autoriai, kurie buvo apdovanoti ir dalyvavo edukacijose.

Moksleiviai prie Trakų kenesos

I-ąją vietą konkurse laimėjo Vilniaus m. Grigiškių gimnazijos IIIa klasės moksleivė Valerija Osokina (mokytoja Božena Senkevič), Vilniaus r. Avižienių gimnazijos II–III klasių moksleiviai (mokytojos Jovita Kundrotienė ir Ingrida Sosnovskienė) bei Trakų gimnazijos III klasės moksleiviai (mokytojos Danuta Jepifanova ir Mažena Karanevska).
II-ąją vietą pelnė Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos III a klasės moksleivės Emilija Šimelevič ir Adriana Rimpo (mokytojas Aleksandr Pieško), Vilniaus m. Lazdynų gimnazijos 9 a klasės moksleivės Milena Kaminska, Agnė Kaminskaja ir Katrina Mickevič (mokytoja Svetlana Peseckaja) bei Trakų gimnazijos II klasės moksleiviai (mokytoja Tereza Artamonova).
III-ąją vietą pelnė net du Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos III a klasės moksleivių darbai: tai – Marijos Dominikos Suchockos ir Adrianos Rimpo (mokytojas Aleksandr Pieško) bei Vievio gimnazijos I–III klasių moksleivių darbas (mokytoja Danguolė Šumskienė).

Kibinų gamybos edukacija

 

Iš dėlionių dėliojama kenesa

Po muzikinio sveikinimo ir apdovanojimo Trakų meno mokyklos direktorė Neringa Mišeikienė pristatė mokyklos moksleivių darbų paro­dą, skirtą Karaimų metams. Vėliau moksleiviai dalyvavo Trakų istorijos muziejaus edukacinėje programoje bei padedant edukatorėms Liudmilai ir Daivai iš dėlionės sudėliojo kenesą. Ir kaip gi renginys be kibinų gamybos edukacijos? Dėkojame Kybynlar kolektyvui už edukaciją, J. Špakovskiui – už įdomų pasakojimą, o Tautinių mažumų departamentui prie LR Vyriausybės – už projekto finansavimą.

Nijolė LISEVIČIENĖ,
VšĮ Trakų švietimo centro direktorė

Danutės Vizmanaitės nuotr.

Užs. Nr. 758


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite