Niekas nenori permokėti, kuomet kalbame apie komunalinius mokesčius, tačiau dauguma žmonių vis dar neįsigijo šilumos siurblių, kurie yra didžiausi pagalbininkai. Vienas iš populiariausių pasirinkimų šiai dienai yra žemė-vanduo šilumos siurbliai.
Pasidomėkime, kodėl šis pasirinkimas tinkamas ir kokie yra šilumos šaltinio tipai.
Horizontalus geoterminis šilumos šaltinis ir jo išskirtinumas
Tai yra labiausiai paplitęs šilumos šaltinio tipas ir iš esmės yra vamzdis, vadinamas kolektoriumi, kuris horizontaliai klojamas žemėje. Kolektorius įkasamas į žemę, gerokai žemiau užšalimo, tai yra ne mažiau kaip pusantro–dviejų metrų gylyje. Kolektorius yra žiedinis plastikinis vamzdis, per kurį cirkuliuoja šilumą nešantis skystis. Jis sugeria energiją iš žemės ir per šilumokaitį perduoda ją šilumos siurblio sistemai. Paviršinis žemės sluoksnis, kuriame yra kolektoriai, įšyla šildomas saulės ir tekančio paviršinio vandens. Todėl vienas pagrindinių reikalavimų tokio tipo šilumos šaltiniams – virš kolektoriaus esantis plotas būtų nekonstruotas ir pralaidus vandeniui. Taip pat reikia atsiminti, kad bet koks gręžimas ar kasimas giliau nei 1,5 m gali sugadinti kolektorių.
Tiesioginio garinimo sistema, kas tai?
Turbūt ne visiems teko girdėti apie tiesioginio garinimo sistemą? Ar verta investuoti ir ar atsipirks? Išsiaiškinkime, kas yra tiesioginio garinimo sistema. Ši sistema skiriasi nuo daugelio kitų, svarbu ir tai, jog viduje esanti medžiaga cirkuliuoja žemės kolektoriuje, pats freonas yra šilumos siurblio vamzdyne. Rezultatas pasiekiamas aukštos kokybės, nes nereikia tarpinių šilumokaičių ir žemės kontūro cirkuliacinių siurblių. Tiesioginio garavimo šilumos siurblių privalumai: didesnis efektyvumas lyginant su žemės/vandens šilumos siurbliais, o trūkumai yra kompleksinis grunto rinktuvų įrengimas, kolekcionieriai gali būti tik horizontalūs, šilumos siurblys turi būti po žeme montuojamu kolektoriumi.
Geoterminis šildymas vasarą, ar tai naudinga?
Ar kada pagalvojote, kad šildymas gali praversti ir vasarą? Geoterminiai šilumos siurbliai ypatingi tuo, kad jais vasarą galima vėsinti patalpas. Specialiai pritaikytas agregatas vidinius vamzdžius gali perjungti priešinga kryptimi: šilumos siurblys tuomet naudoja namą kaip šilumos šaltinį ir surinktą energiją išsklaido į aplinką per žemės kolektorius. Kadangi vėsinimas vyksta ne oru, o šildymo sistemos elementais, efektyviausias yra per didelį šilumos skleidėjų plotą, pavyzdžiui, grindis. Vėsinimo vasarą privalumas yra tas, kad perteklinė šiluma išleidžiama į žemę, o dirvožemis veikia kaip „regeneratorius“, kuris sukaupia daugiau šilumos šildymo sezonui.
PR