Aparatinis manikiūras vis dažniau keičia įprastą manikiūrą. Tai nestebina:
- jis yra švelnesnis ir saugesnis;
- jo poveikis išlieka ilgiau;
- skausmingų pojūčių beveik nebūna.
Viskas, ko reikia norint pradėti, tai nusipirkti frezą ir išsirinkti jai tinkamus antgalius: šlifuoklius, poliruoklius ir pan. Šiame straipsnyje kalbėsime apie frezų antgalius – kokie egzistuoja, kaip juos išsirinkti ir kaip tinkamai prižiūrėti.
Frezos antgalių tipai
Aparatinio manikiūro frezos antgaliai skiriasi medžiaga, iš kurios jie pagaminti, forma, darbinės dalies skersmeniu ir abrazyvumo laipsniu:
- Keraminiai – minkšti ir labai saugūs antgaliai. Pagrindinis jų privalumas tas, kad esant dideliam greičiui jie silpnai įkaista, nesikaupia dulkės ir nerūdija; trūkumas – greitas nusidėvėjimas. Abrazyvumas gali būti nuo 100 iki 400 mikronų. Smulkaus grūdėtumo keraminiai antgaliai naudojami nagų plokštelei poliruoti ir baigiamajam darbui su oda, vidutinio grūdėtumo – odelei apdoroti, stambaus grūdėtumo – kokybiškam keratinizuotos odos pašalinimui.
- Deimantiniai – yra standesnės, todėl funkcionalesni. Jie daugiausia naudojami nagams poliruoti, laisviems jų kraštams modeliuoti, šoninėms keteroms ir odelėms, nuospaudoms ir tarpupirščiams apdoroti.
- Karbidiniai – naudojami procedūros pradžioje šalinant akrilinę, keratinizuotą odą, dirbant su įaugusiu nagu, gręžiant kietas nuospaudas arba dirbant sunkiai prieinamose vietose. Idealiai tinka darbui su ilgais nagais.
- Plieniniai – pagaminti iš aukštos kokybės lydinių ir naudojami susilpnėjusiam nago sluoksniui pašalinti, darbui su keratinizuota oda ir nago plokštele – idealiai tinka koreguojant nagus ir šalinant nuospaudas.
Kokybiškus, skirtingų tipų frezos antgalius galite rasti: https://www.groziui.lt/manikiurui-pedikiurui/irankiai-manikiurui-ir-pedikiurui/vienkartiniai-abrazyvinia-ir-guminiai-antgaliai
Frezos antgalių pasirinkimo subtilybės
Pirmiausia pasirinkimas priklauso nuo jūsų įrenginio galimybių. Kuo didesnis antgalis, tuo mažesnėmis apsukomis dirbate.
Pirkdami būtinai atkreipkite dėmesį į garantinį laikotarpį. Jei jis yra minimalus (1 metai), tuomet, greičiausiai, antgalis vargu ar tarnaus ilgiau. Tokių gaminių privalumas – nedidelė kaina. Raidė „T“ prieš detalės numerį reiškia, kad frezos antgalis padengtas titano nitridu, o tai reiškia, kad jų pjovimo pajėgumas yra didesnis nei įprastinių.
Spalvota juostelė ant frezos veleno (geltona, raudona, mėlyna, mėlyna, žalia, juoda) nurodo šiurkštumo tipą. Geltona spalva yra švelniausia, juoda – šiurkščiausia.
Prieš rinkdamiesi frezos antgalius, būtinai susipažinkite su tarptautine ISO standarto antgalių žymėjimo sistema. Ženklinimą sudaro 15 simbolių, kuriuose pateikiama informacija apie tokius rodiklius kaip:
- medžiagos tipas;
- bendras antgalio ilgis;
- darbinės dalies skersmuo ir forma;
- abrazyvumo klasė;
- pjovimo dantų tipas;
- frezos ir antgalio jungties rūšis.
PR