Dabartiniame pasaulyje išmanusis telefonas yra vienas iš prietaisų be kurio būtų sunku įsivaizduoti savo kiekvieną dieną. Jame telpa viskas – nuo įvairiausių pramogų, laisvalaikio, sporto ir net darbo funkcijų, kurios padeda atsisakyti ir kitų prietaisų su kuriais anksčiau galėdavome atlikti šias funkcijas. Tam, kad galėtumėte kuo ilgiau džiaugtis išmaniojo veikimo laiku, reikia pasirūpinti jo baterijos taupymu. Tai galima padaryti visiškai lengvai, tik reikia atkreipti dėmesį į keletą svarbių patarimų.
Pasinaudokite išorinių baterijų pagalba
Jeigu žinote, kad tam tikrą laiką negalėsite tinkamai įkrauti savo išmaniojo įrenginio, apsimoka su savimi turėti išorines baterijas. Jos puikiai atlieka savo funkcija tada, kai esate gamtoje arba, kai pamiršote įkrauti savo telefoną, o jau kitą rytą reikia skubėti į darbą.
Renkantis išorinę bateriją reikia atkreipti dėmesį į jos talpą, kuri yra matuojama miliamperais per valandą, o t. y. mAh. Kuo didesnė išorinės baterijos talpa, tuo daugiau įkrovimų arba skirtingų įrenginių gali palaikyti šis elementas. Tarkime, turint 2500 mAh talpos išorinę bateriją, telefoną galima įkrauti mažiau kartų nei gerokai didesnę – 10 000 mAh talpos bateriją. Taip pat nuo išorinės baterijos talpos priklauso baterijos dydis, o tai reiškia, kad kuo ji yra talpesnė, tuo fiziškai sunkesnė ir didesnė. Todėl prieš rinkimąsi svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokiomis aplinkybėmis ši baterija bus naudojama dažniausiai bei, ar jos dydis nesukels jokių papildomų nepatogumų.
Žinoma, jeigu norite vienu šūviu nušauti du zuikius, galite paieškoti tarkime telefonų dėklai Samsung, kurie būtų pritaikyti ir išorinėms baterijoms. Tai reiškia, kad šiuos du prietaisus galėsite turėti viename dėkle. Daugiau naudingos informacijos apie išorines baterijas rasite užsukę į https://www.tavotel.lt/universalus-priedai-aksesuarai-telefonams/isorines-baterijos-powerbank.
Nepalikite išmaniojo įrenginio atviroje ir kaitrioje saulėje
Šis aspektas yra labai svarbus vasaros metu, esant ypatingai kaitriai saulei. Saulės spinduliuote gali taip paveikti išmaniojo telefono bateriją, kad ji pradės veikti itin silpnai arba perkaisti, o tai reiškia, kad ji nebeveiks. Karštis yra vienas iš didžiausių išmaniųjų įrenginių priešų, nes jie yra pritaikyti geriausiai veikti esant iki 20 laipsnių temperatūrai. Tad, jeigu telefono baterija veikia esant 30 laipsnių karščiui, tuomet jos gyvavimo laikas sutrumpėja 20 procentų, o esant 40 laipsnių karščiui – perpus.
Tam, kad galėtumėte apsaugoti bateriją nuo perkaitimo, reikėtų atidžiau stebėti išmaniųjų įrenginių veikimą. Jeigu matote, kad šis pradėjo šiek tiek strigti, sulėtėjo arba jaučiate, kad rankose nuolat kaista, nedelskite ir jį išjunkite. Taip leisite išmaniajam telefonui žymiai greičiau atvėsti. Taip pat vasaros metu telefoną laikykite kuo labiau tamsesnėje ir vėsesnėje vietoje. Taip sumažinsite šansus, kad šis perkaistų. Žinoma, norint atvėsinti telefoną nereikėtų jo kišti į šaldytuvą, nes staigios temperatūrų kaitos gali paveikti jų tinkamą veikimą!
Nesinaudokite trečiųjų šalių programėlėmis
Yra vartotojų, kurie negali išvengti naudoti trečiųjų šalių programėlių, kurios vis žada labiau prailginti išmaniojo telefono veikimo bateriją. Neapsigaukite, tai yra triukas, kuriuo siekiama jus apgauti! Šioje situacijoje yra galimi du scenarijai: pirmasis, kad programėlė tik sukurs netikrą taupymo iliuziją, tačiau jokios naudos neduos, o antrasis – žymiai pavojingesnis. Trečiųjų šalių programėlėse gali slėptis įvairūs virusai, kurie gali pakenkti jūsų išmaniojo telefono programinei įrangai bei sukelti didžiulę riziką jūsų duomenų saugumui! Taip yra todėl, nes tokio tipo programėlės prašo prieigos prie daugybės svarbių telefono funkcijų.
Norėdami taupyti telefono bateriją, rekomenduojama dirbti su tokiomis programėlėmis, kurias siūlo jūsų operacinėje sistemoje esančios programos – „Google Play“ arba „Apple Store“.
PR