Kai jus „žvejoja“ sukčiai – stabtelėkite ir būkite budrūs

Parašyta: 2024-08-08 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, pagalba, Policija, Seniūnijos, Trakai |

Telefoniniai sukčiai. Asociatyvi Freepik nuotr.

Gavote SMS žinutę ar el. laišką, kuriame prašoma paspausti nuorodą, o joje įvesti mokėjimo kortelės ar/ir elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis?

Žinokite, tai – sukčių pinklės! Nepaisant to, kas jums rašo (pvz. „policija“ „VMĮ“, „bankas“, „siuntų tarnybos“ ar kt.), niekada neveskite interneto banko prisijungimo kodų ar mokėjimo kortelės duomenų, jeigu pats neinicijavote tokio veiksmo, nes lengvai prarasite savo pinigus!

 

Staiga sulaukėte skambučio iš nepažįstamojo, kalbančio dažniausiai ne lietuviškai (pvz. rusų k.), „banko darbuotojo“, „policijos pareigūno“ ar kt. ir jis pasakoja kažkokią situaciją apie jūsų banko sąskaitą…, o po to bando išvilioti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis?

Žinokit, kad nei policija, nei banko darbuotojai niekada neskambina ir neprašo asmens ar prisijungimo prie interneto banko kodų, mokėjimo kortelių duomenų arba patvirtinti tapatybės. Neleiskite sukčiams atostogauti už jūsų pinigus!

 

Socialiniame tinkle „Facebook“ perskaitėte neįtikėtiną istoriją apie tai, kaip kažkas lengvai užsidirbo pinigų kažkur investuodami net nedidelę pinigų sumą ir užsinorėjote taip pat lengvai praturėti?

Žinokite, kad tai sukčių sukurta, netikra istorija. Tokiu momentu visada prisiminkite liaudies patarlę, kad „nemokamas sūris būna tik pelėkautuose“! Neteikite jiems savo kontaktų ir savo internetinės bankininkystės prisijungimo duomenų!

 

Parduodate prekę internetu ir pirkėjas atsiuntė žinutę su nuoroda, kad patvirtintumėt pinigų gavimą ar kurjerio atvykimą?

Žinokit, tai nesąžiningas pirkėjas! Netikėkit ir nespauskite žinutėje atsiųstos nuorodos! O jeigu paspaudėte – netvirtinkite „Smart ID“ ir nesuvedinėkit savo banko kortelės duomenis!

 

ŠALMĄ DĖVĖKITE ATSAKINGAI

 

                      PRIMENAME, kad dviračio vairuotojas (keleivis) iki 18 metų, važiuodamas (vežamas) keliu, privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs dviratininko šalmą. Vyresniam kaip 18 metų asmeniui, dviračiu važiuojančiam keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.

                      Asmenys nuo 16 iki 18 metų, vairuojantys elektrines mikrojudumo priemones, važiuodami keliu, privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko, riedlentininko ar motociklininko šalmą. Vyresniems kaip 18 metų vairuotojams, važiuojantiems keliu, rekomenduojama, o važiuojantiems važiuojamąja kelio dalimi, privaloma būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko, riedlentininko ar motociklininko šalmą.

Taip pat rekomenduojama naudoti kūno apsaugos priemones (pvz. alkūnių, kelių apsaugas ir kt.), kad maksimaliai apsaugotume save nuo galimų sužalojimų. Dėvėti šalmus bei kitas kūno apsaugas tikslinga važiuojant ir paspirtuku, riedlente, riedučiais.

Kaip teisingai dėvėti šalmą?

  • Pirmiausia teisingai išmatuokite galvos apimtį ir dėvėkite tik tinkamą jums šalmo dydį (apjuoskite galvą juostele, 1 cm virš ausų ir kaktos, kad uždėtas šalmas nespaustų, o pajudinus galvą – nejudėtų);
  • Sureguliuokite dirželio ilgį;
  • Palikite vieno piršto tarpą;
  • Įsitikinkite, kad šalmo kraštas būtų iki kaktos vidurio;
  • Patikrinkite, ar sagtis tvarkingai užsegta.

TIK ATSAKINGAS ŠALMO DĖVĖJIMAS APSAUGOS JUS NUO TRAUMŲ IR ATSAKOMYBĖS!

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK informacija

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite