Holodomoras Ukrainoje, Charkive. 1933 m. en.wikipedia.org nuotr.
Pripažinę Stalino režimo Ukrainoje sukeltą badmetį genocidu, europarlamentarai apgailestauja, kad po 90 metų Rusija toliau siekia likviduoti Ukrainą, jos žmones ir kultūrą.
Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas (EP) „pripažįsta Holodomorą, tikslingos sovietinio režimo politikos sukeltą dirbtinį badmetį Ukrainoje 1932–1933 m., ukrainiečių tautos genocidu“.
EP nariai griežtai smerkia milijonus ukrainiečių gyvybių nusinešusį genocidą ir ragina visas valstybes ir tarptautines organizacijas, kurios dar nepripažino Holodomoro genocidu, tai padaryti.
Rusija taip pat turėtų pripažinti įvykdžius genocidą ir už jį atsiprašyti, priduria jie.
EP atkreipia dėmesį, kad totalitarinio sovietinio režimo teisinimas ir šlovinimas bei Stalino kulto atgijimas Rusijoje privedė prie to, kad šiandieninė Rusija yra terorizmą remianti valstybė.
Pasak europarlamentarų, šiuo metu vėl kartojasi siaubingi nusikaltimai, Rusija mėgina sušaldyti Ukrainos žmones, tikslingai naikindama civilinę energetikos infrastruktūrą.
Jie apgailestauja, kad minint 90-ąsias Holodomoro metines, Rusija tęsia karą prieš Ukrainą, pažeidžia šalies suverenitetą ir teritorinį vientisumą bei siekia likviduoti Ukrainą kaip tautinę valstybę, sunaikinti jos žmonių identitetą ir kultūrą.
EP nariai kartu smerkia tai, kad Rusijos karas prieš Ukrainą sukėlė pasaulinę maisto krizę, o Rusija naikina ir plėšia Ukrainos grūdų sandėlius ir trukdo jai eksportuoti grūdus.
EP rezoliucijai pritarė 507 EP nariai, 12 nepritarė, o 17 susilaikė.
Trečiadienį EP pakartotinai pritarė praėjusioje plenarinėje sesijoje priimtam sprendimui 2023 m. Ukrainai skirti 18 mlrd. eurų.
Vengrijai blokuojant minėtos paskolos suteikimą buvo patikslintos šios paskolos garantijos taisyklės. Jos bus teikiamos iš ES biudžeto arba pačių ES valstybių.
EP inf.