Mokinių pamėgti edukaciniai užsiėmimai ateina ir į Trakų rajono miestų ir kaimų bibliotekas, kurios tokiu būdu po truputį atsigauna.
Edukacijomis siekiama ugdyti lankytojų pilietiškumą, skatinti naujai pažvelgti į biblioteką, jos, kaip kultūros nešėjos paskirtį, socialinius reiškinius, ugdyti kūrybinius įgūdžius, gaunamas žinias pritaikyti praktikoje. Lavinami pastabumo, problemų analizės, vertinimo, sprendimo, kolektyvinio darbo įgūdžiai.
Šiemet žingeidžių vaikų dėka po truputį atsigauna Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Šklėrių filialas. Biblioteka tampa mini kultūros visiems aplinkiniams kaimams centru. Esame labai dėkingi Vilniaus Adomo Mickevičiaus bibliotekai, kurios edukatoriai jau keletą kartų surengė įdomias edukacijas moksleiviams.
Š.m. balandžio mėn.19 d. Šklėrių bibliotekoje apsilankė Rūdiškių gimnazijos penktokai, kurie dalyvavo interaktyvioje edukacijoje „Pažintis su mikrokompiuteriais. Programavimo dirbtuvės“. Edukatorius Ugnius Raugalas supažindino mokinius su micro:bit mikrokompiuteriais, elektronika ir programavimo pagrindais. Edukaciją moksleiviai pratęsė savarankiškai jungdami nesudėtingas elektros grandines bei programuodami jų veikimą Mokiniai stebėjo, kaip per ranką gali tekėti nedidelė 3 V elektros srovė.
Taigi, jau po kelių minučių galima buvo džiaugtis savo pirmuoju veikiančiu algoritmu bei stebėti užduotį įgyvendinantį kišeninį kompiuteriuką.
“Praktiškai visą tai galima pritaikyti ne tik mokymosi tikslais, bet ir pasibandant pačių neturimus įrenginius prieš projektuojant išmaniųjų namų sprendimus, diegiant išmanią sodininkystę ar panašiai. Pritaikymas beribis, priklausantis tik nuo kūrėjų fantazijos“, – sako edukatorius.
Kita ne mažiau įdomi edukacija – cianotipijos kūrybinės dirbtuvės jaunimui ”Mėlyni šviesos paveikslai”.
Į Šklėrių biblioteką birželio 12 d. sugužėjo Šklėrių kaimo ir Rūdiškių 5, 6, 8, II, III moksleiviai. Edukacinio užsiėmimo metu jie sužinojo, kaip galima fotonuotraukų negatyvus, augalų kompozicijas paversti „mėlynais“ paveikslais.
Neįprastas vaizdų kūrimo būdas – cianotipija siekia fotografijos ištakas.
Tai tikrai neįtikėtinas, labiau magiją primenantis senovinis fotografinio spausdinimo procesas, leidžiantis pasigaminti meniškas kompozicijas iš augalų ar kitų įdomių formų objektų. Ant popieriaus užfiksuoti mėlyni atvaizdai išryškėja tučtuojau, stebina ir sukuria nepakartojamą galimybę įamžinti vasaros prisiminimus.
Mokiniai sudalyvavo ir prezentacijoje, kurios metu sužinojo apie cianotipijos kūrybines dirbtuves, patys atliko kiekvieną kūrybinį etapą, kurio metu gavo unikalias, estetiškas fotogramas.
Edukaciją vedė Vilniaus A. Mickevičiaus bibliotekos edukatorė, magistrantė Irina Jarec.
Rasuolė Tatjana Vaškevičienė
Šklėrių bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Rasuolės Tatjanos Vaškevičienės nuotraukos