Eduardo Andrė gimimo dienos paminėjimo varpas…

Parašyta: 2015-05-29 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
(Iš kairės į dešinę) tarp kitų dalyvių buvo ir  Romualdas Rudzys, Edita Rudelienė ir profesorius Jurgis Bučas

(Iš kairės į dešinę) tarp kitų dalyvių buvo ir Romualdas Rudzys, Edita Rudelienė ir profesorius Jurgis Bučas

Tai buvo prieš 175 penkerius, vadinasi, 1840 metais. Ir daug, ir nemažai, orientuojantis į Lentvario miesto atsiradimo vieną iš trijų versijų. Taigi, Eduardas Andrė-prancūzas, o grafas  Vladislovas Tiškevičius-Lietuvos lenkas,mokantis lietuviškai. Tų garbingų ir talentingų vyrų pavyzdžiu drąsiai ir apčiuokime tolimą Europos Sąjungos viziją, bet pradžiai apie minėtą renginį  oficialiai, kurį organizavo Lentvario kultūros rūmų direktorės Ievos Skaistytės jauna komanda, jau rodanti savo inteligentišką svorį, aktyviai puoselėjant Lentvario atminties tyrimus. Renginys  įvyko Lentvario seniūnijos aktų salėje. Ši kartą dėl Eduardo Andrė ir grafo Vladislovo Tiškevičiaus (garsiausias tų metų Lietuvos mecenatas, pastatęs ir Lentvario unikalią bažnyčią) kūrinio -originalaus parko, kur neužmiršome  ir merdinčių  grafų Tiškevičių psiaudogotikos rūmų, apie kuriuos  originaliomis istorinėmis nuotraukomis Lentvario nepakartojamame-savaitraštyje-„Klevų alėja“ pasakojo šių netradicinių eilučių rikiuotojas ir ypač lentvarietis Vytautas Talačka. Jis galop įrodė, kur stovėjo garsus Lentvario Vinių fabrikas.

Renginyje dalyvavo Kauno technikos universiteto (KTU) kraštotyros katedros vedėjas, profesorius Jurgis Bučas, Trakų rajono savivaldybės tarybos nariai: signataras Romualdas Rudzys ir Nijolė Romaškienė, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos direktorius Jonas Kietavičius, Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Jono Liesio  pavaduotoja Karolina Narkevič, žinomas Trakų gyventojas ir pedagogas Jonas Bagdonas, lentvarietė Svetlana Sreda, E. F. Andrė klubo pirmininkė Vaiva Deveikienė, jos pavaduotojas Steponas Deveikis, kuris perskaitė išsamų pranešimą apie patį E. Andrė  ir jo parką, vis dar gyvą Lentvaryje, ir kiti svečiai, informavę žalio objekto būseną ir svarbą Respublikos paveldo politikoje. Ir nemažai susirūpinusių lentvariečių!  Susitikimo dalyviai lankėsi parke, o Lentvario seniūno Vyto Rukšėno kabinete gardžiavosi kava.  Jie regėjo grafų Tiškevičių nelaimingus rūmus ir tų metų dviejų vyrų estetinį požiūrį į meniškai keičiamą aplinką. Vis, tiek Lentvario miesto gyventojai, tiek svečiai liko susimąstę.

Tad tikėkimės, kad gerbiamasis Seimas priims tik tai, kas naudinga liaudžiai – lentvariečiams, kurių „privatizuota“ nuosavybė žalojama prie puikaus ežero.

Lentvario tremtinių vadas Jonas POČEPAVIČIUS


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite