Dėl kenkėjų padarytos žalos bus kertama Alsokų miške prie Jovariškių

Parašyta: 2023-03-01 | Kategorija: Gamta, Komentarai, Trakai |

Vienas iš pagrindinių tiek valstybinių miškininkų, tiek privačių miškų savininkų ūkininkavimo miške uždavinių – vykdyti miško sanitarinę apsaugą. Siekiant auginti sveikus medynus, reguliuoti ligų ir kenkėjų skaičių, vykdyti jų masinio dauginimosi prevenciją ar juos naikinti, būtinos priemonės, kurios nustatytos Miško sanitarinės apsaugos taisyklėse.

Valstybinių miškų urėdijos regioniniai padaliniai kasmet parengia ir suderina su Valstybinės miškų tarnybos specialistais miškų sanitarinės būklės pagerinimo priemonių planus, kurie yra griežtai vykdomi. Šiuose planuose visiems metams yra nustatomas kompleksas darbų, tokių kaip biologinės, fizinės, mechaninės, cheminės ir kitos miško sanitarinės apsaugos priemonės.

Pastaruoju metu šalies eglynai ypač nukentėjo nuo žievėgraužių tipografų antplūdžio. Šiltėjantis klimatas, vėtros, hidrografinė sausra daro neigiamą įtaką šalies eglynams. Dėl šių priežasčių eglės apsilpsta, sumažėja sakingumas ir tai suteikia galimybę žeivėgraužiams tipografams užpulti ir pažeisti augančias egles. Grauždami takus tipografai žievėje pažeidžia gyvybiškai svarbius audinius, kuriais eglė aprūpinama maistinėmis medžiagomis, todėl medžiai pradeda džiūti.

Nors Trakų regioninio padalinio miškininkai intensyviai žvalgė eglynus, nustatytu laiku iškirto pažeistas egles ir išvežė iš miško pagamintą medieną bei taikė kitas priemones (gaudomųjų medžių, gaudyklių išdėstymas), tačiau žievėgraužio tipografo daroma žala tęsiasi. Ypač eglynai nukentėjo prie Trakų miesto Jovariškių gyvenvietės esančiame  Alsokų miške. Komisija, sudaryta iš Valstybinės miškų tarnybos, Valstybinių miškų urėdijos, Trakų istorinio nacionalinio parko specialistų nustatė, kad Alsokų miške, siekiant iškirsti pažeistus eglynus, būtina vykdyti plynus sanitarinius kirtimus net 14 ha plote, kurie yra išdėstyti atskiromis plynomis biržėmis. Todėl gyventojų ir miško svečių prašome supratingumo dėl kylančių miško lankymo ribojimų ir nepatogumų, kol bus vykdomi kirtimo ir medienos išvežimo darbai. Plynai iškirstos biržės bus atsodintos 2024 m.

Labai yra svarbu, kad ir privačių miškų savininkai laiku taikytų miško sanitarines apsaugos priemones. Juk miško kenkėjams valstybinių ar privačių miškų ribos neegzistuoja. Todėl primygtinai prašome miško savininkus laikytis Miško sanitarinės apsaugos taisyklių, laiku vykdyti sanitarinius miško kirtimus. Iškilus neaiškumams ar klausimams dėl Miško sanitarinės apsaugos taisyklių laikymosi, prašome kreiptis į specialistus. Tiek valstybiniams miškininkams, tiek privačių miškų savininkams laiku taikant nustatytas sanitarinės apsaugos priemones, pavyks sustabdyti kenkėjų antplūdžius ir išsaugoti sveikus bei našius šalies miškus.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Trakų regioninis padalinio informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite