Biblioteka pakvietė į kvėpavimo praktiką ant vandens

Parašyta: 2023-07-03 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Sveikata, Trakai |

Kurgi geriau kvėpuoti, jei ne gryname ore, o mes į tai įtraukėme dar vieną elementą – vandenį, ir pakvėpuoti pakvietėme laive, mūsų nuostabiųjų Trakų gamtos apsuptyje ant Galvės ežero. Laivo skrodžiamas vanduo, lengvas vėjas ir pro debesis nedrąsiai spindulius dalinusi saulė kvietė pamiršti dienos rūpesčius ir pabūti šioje akimirkoje – čia ir dabar.

Į kvėpavimo kelionę lydėjo Agnė Zinkevičiūtė, kuri kvėpavimo technikų mokėsi iš pasaulyje sąmoningo kvėpavimo guru pripažinto mokytojo Dan Brule. Jau daug metų ji dalinasi žiniomis su kitais, veda kvėpavimo užsiėmimus atviruose renginiuose ir įmonėse, organizuoja kvėpavimo stovyklas, konsultuoja individualiai.

Kaip pasakojo pati Agnė, kvėpavimas gali padėti įveikti baimes, nerimą, netgi depresiją, bet svarbu, kad atkreiptume dėmesį į tai, ar kvėpuojame sąmoningai. Daugelis žmonių net nesusimąsto, kaip kvėpuoja – pilvu, krūtine, o gal abiem kartu. Viena iš didžiausių žmonių problemų yra tai, kad užklupus stresui sulaikome savo kvėpavimą, galima sakyti, pamirštame kvėpuoti. Jeigu pastebėtume save iš šono ir atkreiptume dėmesį į tokias situacijas, galėtume patys sau padėti.

Kvėpavimo technikų ir būdų yra įvairių. Plaukdami išbandėme paprastas, bet efektyvias, kurias gana lengva įtraukti į savo kasdienį gyvenimą. Svarbu žinoti, kad skirtingos technikos duoda skirtingą rezultatą – norint pasikelti energijos lygį, kvėpuojama vienaip, norint nurimti, atsipalaiduoti – kitaip. Prisijaukinti sąmoningą kvėpavimą gali padėti planavimas, vienas iš būdų – nusistatyti priminimus telefone, – taip po truputį galime išsiugdyti įprotį save stebėti.

Agnė pasidalino vienu paprastu ir gana gerai žinomu kvėpavimo metodu, kuris padeda užklupus nerimui ar norint susikoncentruoti. Tai vadinamoji dėžutės ar kvadrato technika. Viskas, ką reikia padaryti, tai ramiai atsisėsti, galima rankas pasidėti ant kelių delnais į viršų. Užsimerkite, lėtai ir giliai įkvėpdami skaičiuokite iki 4, tuomet sulaikykite kvėpavimą ir skaičiuokite iki 4, iškvėpkite, skaičiuodami iki 4, sulaikykite kvėpavimą, vėl skaičiuodami iki 4. Tuomet kartokite iš naujo. Darydami šį pratimą galite įsivaizduoti kvadratą, ir sekdami jo kraštinėmis atlikti visą pratimo ciklą. Kvadratas padeda lengvai įsiminti, kad visos dalys – įkvėpimo, sulaikymo, iškvėpimo, sulaikymo – trunka tiek laiko, kol lėtai ir ramiai suskaičiuojate iki 4.

Norintiems pasidomėti giliau siūlome paskaityti Dan Brule knygą „Tiesiog kvėpuokite“, kurioje jis aprašo kvėpavimo technikas, kurios padeda žmonėms atskleisti savo tikrąjį potencialą. Taip pat James Nestor knygą „Kvėpavimas“. Remdamasis ir tūkstančių metų senumo medicininiais tekstais, ir pačiais pažangiausiais pulmonologijos, psichologijos, biochemijos ir žmogaus fiziologijos tyrimais autorius formuoja visiškai kitą požiūrį apie kvėpavimą. Praktiškai išbandyti kvėpavimo jėgą jums gali padėti Agnė Zinkevičiūtė – www.aztraining.lt.

Dėkojame visiems, buvusiems kartu, bei „Mindaugo laivams“, jaukiai plukdžiusiems Galve.

Edita Loiba,

Trakų viešosios bibliotekos Suaugusių vartotojų skyriaus vedėja


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite