Siekiant padėti diegti gerojo valdymo principus ir skatinti kokybišką sportininkų rengimo įstaigų darbą, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia savivaldybių biudžetų lėšomis finansuojamų sportininkų rengimo įstaigų ir organizacijų veiklos reglamentavimo rekomendacijas.
„Girdime savivaldybių poreikį turėti rekomendacijas, gaires, kaip nuosekliau bei vadovaujantis gerojo valdymo principais organizuoti sportines veiklas, žmogiškuosius išteklius, skatinti socialinę atsakomybę ir finansinę atskaitomybę. Bendros visoms savivaldybėms gairės padės kurti kokybiškesnes sportininkų rengimo sąlygas visoje Lietuvoje“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Aistė Zedelytė-Kaminskė.
Savivaldybių biudžetų lėšomis finansuojamų sportininkų rengimo įstaigų ir organizacijų veiklos reglamentavimo rekomendacijos nustato priemones sporto organizacijų veiklai tobulinti. Sporto organizacijoms rekomenduojama pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su atitinkamos sporto šakos federacija, naudoti sporto šakų federacijų aprobuotas rengimo metodikas,planuoti ir užtikrinti jaunučių, jaunių, jaunimo, suaugusiųjų amžiaus grupių sportininkų rengimo procesą, užtikrinti sportininkų dalyvavimą atitinkamos sporto šakos aukšto meistriškumo sporto varžybose, kaupti, analizuoti informaciją apie sportininkus ir jų pažangą, parengti trenerių darbo reglamentą, rūpintis jų kvalifikacijos kėlimu, bendradarbiauti su mokslo ir studijų institucijomis, organizuoti socialinės įtraukties veiklas, vadovautis antidopingo taisyklėmis ir kt.
Pasak Gintaro Jasiūno, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos prezidento, rekomendacijas savivaldybių administracijos galės naudoti kaip gaires finansuojant savivaldybėse veikiančias sporto organizacijas, jų vykdomus fizinio aktyvumo bei aukšto meistriškumo sporto projektus. Jos prisidės prie sportininkų rengimo organizacijų gerosios valdymo praktikos sukūrimo ir pažangiausiai dirbančių savivaldybių gerosios praktikos pavyzdžių sklaidos. Rekomendacijos leis užtikrinti geresnę sporto programų ir treniruočių kokybę ir aukštesnį užsiėmimų saugumo lygį, jos pasitarnaus rengiant trenerių motyvacijos sistemą.
„Džiaugiamės, kad dokumentas rengtas atsižvelgiant į ŠMSM atlikto 2018–2022 m. savivaldybių įstaigų rengiančių sportininkus veiklos tyrimo išvadas ir glaudžiai bendradarbiaujant su Lietuvos savivaldybių sporto vadovų asociacija, Nacionaline sporto agentūra bei sporto šakų federacijomis“, – sako G. Jasiūnas.
Tikimasi, kad bendros rekomendacijos padės savivaldybėms palaikyti glaudesnį ryšį su sporto šakų federacijomis, o pastarosioms – su savivaldybių remiamomis sportininkų rengimo įstaigomis. Sporto federacijos turės galimybę įvertinti ir skatinti progresyviausiai dirbančius klubus, įstaigas, joms bus lengviau suderinti sportininkų rengimo metodologijas tarp skirtingų įstaigų.
Su Savivaldybių biudžetų lėšomis finansuojamų sportininkų rengimo įstaigų ir organizacijų veiklos reglamentavimo rekomendacijomis galima susipažinti čia.
smsm.lt inform.