Bėgimas Gimnazijos taurei laimėti ir Europos judumo savaitei paminėti

Parašyta: 2024-09-30 | Kategorija: Gimnazija, Jaunimas, Lentvaris, Naujienos, Renginiai, Seniūnijos, Sportas, Sveikata, Trakai |

Renginio akimirkos. Organizatorių nuotraukos

Saulėtą penktadienio popietę Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos bendruomenė ir svečiai rinkosi prie Bevardžio ežero, kur vyko bėgimas Gimnazijos taurei laimėti bei Europos judumo savaitei paminėti. Susirinkusius bėgimo dalyvius sveikino šio renginio vedėjos – Evita Zemenskaitė ir Silvija Adomaitytė (IIc gimn. kl.), motyvuojančia kalba kvietė pasiruošti energingai ir aktyviai dienai bei pristatė varžybų garbės svečią Aleksandrą Sorokiną – ilgų nuotolių bėgiką, dalyvaujantį  plento bėgimo ultramaratonų bei maratonų varžybose, Spartatlono, paros bėgimo nugalėtoją,  Lietuvos ir pasaulio 100 km, 100 mylių ir 24 val. bėgimo rekordininką,  vieną geriausių 2015 metų Lietuvos lengvaatlečių, geriausią 2022 m. ultramaratono sportininkų pasaulyje. Lietuvos ilgų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas pasidalino savo asmenine  patirtimi, praktiškais bėgimo patarimais bei palinkėjo sėkmingų startų. Gimnazijos direktorė Vida Lesauskienė linkėjo gero ir aktyvaus laiko, bendrystės, sportinio azarto, nepamiršti  įvertinti savo jėgas  siekiant užsibrėžto tikslo bei nepatirti traumų.

Pirmieji prie starto linijos išsirikiavo priešmokyklinės grupės dalyviai, kurie drauge su fizinio ugdymo mokytoju Normantu Stimbiriu  įveikė 300 m distanciją. Visi priešmokyklinės grupės dalyviai buvo apdovanoti gimnazijos bėgimo medaliais ir audringais aplodismentais.

Kiti bėgimo dalyviai  pagal išankstinę registraciją buvo suskirstyti į amžiaus grupes,  kuriose išbandė savo jėgas įveikdami 1500 m bėgimo trasą. Norime pasidžiaugti dalyvių gausa: ypač aktyviai  dalyvavo 5-6 ir 7-8 klasių koncentrai bei gimnazijos administracija, kuri parodė puikų pavyzdį mokiniams ir įveikė pasirinktą distanciją.  Daug dėmesio ir palaikymo sulaukė klasių vadovės, mokinių padėjėjos, mamos, startavusios drauge.

Sveikiname 5 klasių prizininkus ir nugalėtojus, įveikusius 1500 m. distanciją. Tarp berniukų trečiąją vietą laimėtojo Tautvydas Navickas (5a kl.),  antroji vieta atiteko Eidenui Silickui (5a kl.)  ir nugalėtoju šioje  amžiaus grupėje tapo Arnas Arlauskas (5a kl.). Tarp mergaičių  trečiąją vietą užėmė Taja Mažolytė (5b kl.),  antrąją vietą  iškovojo Maja Žuvininkaitė  (5b kl.) ir šios amžiaus grupės nugalėtoja pripažinta Andrėja Nedveckytė (5b kl).

6  klasių grupėje  dalyviai įveikė distanciją ir vietas pasiskirstė taip: trečioji vieta – Erikas Žičkus (6c kl.), antroji vieta – Evaldas Tolevičius (6c kl.) ir pirmoji vieta – Rustas Kamarauskas (6c kl.) Šios amžiaus grupės mergaičių prizininkių trejetas: Guostė Jakonytė  (6b kl.) – trečioji vieta, Jovita Bakumaitė (6c kl.) – antroji vieta ir nugalėtoja tapo Estela Špiliauskaitė (6a kl.)

7 klasių berniukų grupėje trečiąją vietą užėmė Markas Markevičius (7b kl.), antrąją – Emilis Turevičius (7a kl.), nugalėtoju tapo Nikita Piaciukonis (7a kl.). Tarp mergaičių  trečiąją vietą užėmė Vaida Bakšytė  (7b kl.),  antrąją vietą  iškovojo Luka Matijošiūtė  (7b kl.) ir šios amžiaus grupės nugalėtoja tapo  Marija Markevičiūtė  (7b kl).

8 klasių  dalyviai rungėsi ir  vietas pasiskirstė taip: trečioji vieta – Vilius Ivaščenko (8b kl.), antroji vieta – Leonelis Nedzveckas (2 sup. kl.) ir pirmoji vieta – Armandas Sabinas (8b kl.) Šios amžiaus grupės mergaičių prizininkių trejetas: Frėja Kugytė (8a kl.) ir Viktorija Filčenkova (8c kl.) – trečioji vieta, Goda Martinkėnaitė (8a kl.) – antroji vieta ir nugalėtoja tapo Milana Mažolytė (8c kl.).

I  gimn. kl. grupėje trečiąją vietą užėmė Maksimilian Kitov  (Ic gimn. kl.), antrają laimėjo Neimantas Siaurusevičius (Ic gimn. kl.) ir šios amžiaus grupės nugalėtoju tapo Ic gimn. klasės mokinys  Karolis Baliunas. Tarp merginų  trečioji vieta atiteko Andrėjai Reket (Ia gimn. kl.), antrąją vietą laimėjo Keira Piskligina  (Ic gimn. kl.) ir nugalėtoja pripažinta Danielė Šlikaitė (Ib gimn. kl.).

II gimn. kl. grupėje  prizines vietas laimėjo ir nugalėtojais tapo IIa gimn. klasės vaikinai ir merginos: trečioji vieta – Emilis Zakševskis, antroji vieta – Aurimas Raubūnas ir pirmoji vieta – Dovydas Grybauskas. Tarp merginų  trečioji vieta atiteko – Evelinai Borovskajai, antrąją vietą užėmė  Vakarė Garbenytė  ir nugalėtoja tapo  Amelija Petronytė.

III gimn. kl. dalyvių grupėje  trečiąją vietą užėmė Aurelijus Stropus (IIIb gimn. kl.), antrają – Gytis Grybauskas –(IIIb gimn. kl.) ir šios amžiaus grupės nugalėtoju pripažintas IIIa gimn. klasės mokinys  Artiom Gukov. Tarp merginų  trečioji vieta atiteko  Karolinai Platūkytei (IIIa gimn. kl.), antrąją vietą laimėjo Kamilė J.  (IIIb gimn. kl.) ir nugalėtoja tapo Rūta Atkočiūnaitė (IIIb gimn. kl.).

IV gimn. kl. vaikinai ir merginos po atkaklios kovos šioje amžiaus  grupėje vietas pasiskirstė taip: trečioji vieta – Valentinas Lechatocič (IVb gimn. kl.), antroji vieta – Arminas Prušinskas (IVa gimn. kl.) ir pirmoji vieta – Eimantas Jackevič (IVb gimn. kl.) Šios amžiaus merginų grupėje trečioji vieta atiteko  Brigitai Šukelytei  (IVa gimn. kl),  atrąją vietą užėmė Ugnė Rudytė (IVa gimn. kl) ir sveikiname šios amžiaus grupės laimėtoją – Evą Laurą Petkutę (IVa gimn. kl).

Po ilgo  laukimo į startą susirinko dalyviai varžytis dėl pagrindinio ir ypatingo šio bėgimo prizo – Gimnazijos vardo taurės. Šioje grupėje išbandyti savo jėgas susirinko visų amžiaus grupių dalyviai, renginio svečiai ir gimnazijos mokytojai.  Dalyviai privalėjo įveikti 3000 m distanciją, tai yra, du kartus  apibėgti Bevardžio ežerą. Davus startą mūsų svečiui Aleksandrui Sorokinui, gausus dalyvių būrys  pradėjo atkaklią kovą dėl pagrindinio prizo.  Merginos (moterys) ir vaikinai (vyrai) – rungėsi atskirai.

Sveikiname Lentvario bendruomenės viešnią – Eleną  Silickienę, užėmusią trečiąją vietą Taurės bėgimo rungtyje. Antrąją vietą laimėjo puikų pasirengimą ir susikaupimą įvaldžiusi  Kintvilė Vasiliauskaitė (Ia gimn. kl.) ir šiame bėgime neaplenkiama, bėgimo grakštumą, treniruotumą ir  ištvermę pademonstravusi  merginų (moterų) grupėje Taurę laimėjo Akvilė Sabonytė (IIIb gimn. kl).

Sveikiname  Gimnazijos taurės bėgime greitumą nuo pirmųjų bėgimo metrų demonstravusį  vaikinų (vyrų) grupės lyderį ir nugalėtoją – Ia gimn. kl. mokinį  Matą Kvietkauskį. Taip pat sveikiname antrąją vietą laimėjusį, mainų programos dalyvį, svečią iš Vokietijos Bela Mossinger. Trečiąją vietą užėmė – Dominykas Debesys (IIIb gimn. kl.).

Bėgimo dalyviai, kurie registravosi į renginį ir įveikė pagal savo amžių priklausančią bėgimo distanciją, buvo apdovanoti Gimnazijos vardo atminimo medaliais. Visų amžiaus grupių prizininkams ir nugalėtojams taip pat  buvo įteikti gimnazijos diplomai, o  taurės bėgimo dalyviams, dar ir  atminimo dovanėlės,  kurias  įteikė gimnazijos direktorė Vida Lesauskienė ir renginio garbės svečias – Aleksandras  Sorokinas.

Nuostabus oras, puiki nuotaika, bendrystės jausmas, sportinis azartas, susikaupimas bei kova su savimi ir varžovais lydėjo dalyvius visą renginį. Prie puikių rezultatų taip pat prisidėjo pozityvus emocinis nuteikimas bei puikus bendruomenės  palaikymas, žymaus sportininko buvimas renginyje bei  motyvavimas, smagi fizinė veikla ir muzika.

Labai džiaugiamės ir dėkojame gimnazijos  administracijai,  kolegoms, techniniam personalui už pagalbą organizuojant šį svarbų sporto renginį. Taip pat labai dėkojame ir gimnazijos mokinių komandai, talkinusiai organizuojant šį  bėgimą  bei vedusiai renginį.

Labai ačiū visiems dalyviams už bendrystę, gerą nuotaiką,  pozityvų požiūrį, turiningai ir aktyviai praleistą laiką. Fizinis aktyvumas yra vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių. Jis turi didelę įtaką bendrai organizmo būklei, padeda išlikti sveikiems, žvaliems ir energingiems. Tad kiekvienas iš mūsų turėtų pasistengti surasti šiek tiek daugiau laiko bent nedideliems pokyčiams savo fizinės ir emocinės gerovės link. Judėkime ir būkime žvalūs, sveiki ir energingi!