Sausio 24 dieną rajono savivaldybės vadovai lankėsi Aukštadvario seniūnijoje. Susitikimuose su gyventojais buvo aptarta, kokius projektus, numatytus darbus pernai pavyko įgyvendinti, kad gyvenimas pagerėtų ir pagražėtų, ką reikia nuveikti šiemet.
Susitikimai vyko Bijūnų pagrindinėje mokykloje, Čižiūnų socialinių paslaugų centre, Aukštadvario darželyje-mokykoje „Gandriukas“, Aukštadvario gimnazijoje bei žemės ūkio mokykloje, seniūnijoje, bendruomenės namuose. Su Aukštadvario seniūnijos gyventojais bendravo rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč, merės patarėjas Tomas Romaška, savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič.
Susitikime Bijūnų pagrindinėje mokykloje kaimo žmonės svarstė sudėtingą dilemą, kaip organizuoti bendruomenės gyvenimą, veiklą, kai bus pasikeitęs mokyklos statusas. Kaime sumažėjo vaikų, tad nuo rudens čia liks tik pradinė mokykla. Gyventojai svarstė, kaip geriau panaudoti mokyklos pastatą, kokius verslus, veiką galėtų plėtoti ir jaunieji, ir vyresni bendruomenės nariai. Bijūniškiai pageidavo, kad būtų išasfaltuota viena pagrindinių gatvių, ko nepavyko padaryti pernai, prašė padėti išspręsti ir kitas problemas.
Čižiūnų socialinių paslaugų centre, kuriame gyvena ir patys susitvarkantys, ir be nuolatinės priežiūros negalinys išsiversti seneliai bei neįgalieji, buvo susipažinta su jų gyvenimo sąlygomis. Darbuotojai pageidavo, kad Čižiūnuose būtų apšviesta Ežero gatvė, nes kaimo gyventojai vakarais jaustųsi žymiai saugesni.
Aukštadvario darželyje-mokykloje „Gandriukas“ pastaruoju metu buvo atlikta nemažai darbų, kurie pagerino mokyklos ir materialinę būklę, ir ugdymo sąlygas bei kokybę. Tačiau dar reikėtų sutvarkyti vieną pastato sieną, kad klasėse būtų šilta, drėgmė ir žvarbumas nesiskverbtų į vidų.
Rajono vadovams nebuvo lengva rasti atsakymus, kaip išspręsti daugiau nei dešimtmetį trunkančius painius Aukštadvario gimnazijos bei žemės ūkio mokyklos tarpusavio santykius ir galbūt tolimesnį likimą. Kaip žinia, gimnazija naudojasi ir žemės ūkio mokyklos patalpomis, bet turi atskirus steigėjus. Skiriasi ir nuomonės: vieniems atrodo, kad perspektyvi tik viena, apjungta mokykla, kiti mano, kad gali gyvuoti ir dvi, kaip lig šiol, mokymo įstaigos. Diskusija apie mokyklų dabartį ir ateitį dar kartą patvirtino, kad problema spręstina tik atidžiai įsigilinus į argumentus už ir prieš.
Po apsilankymo seniūnijoje bei pirminės sveikatos priežiūros centre, rajono vadovai bendruomenės namuose susitiko su miestelio gyventojais.
Rajono savivaldybės merė E. Rudelienė, apvželgusi praėjusių metų įdirbį, pastebėjo, kad Aukštadvario seniūnija išsiskiria aktyviais, kūrybingais ir veikliais gyventojais. Seniūnijoje veikia net keturios bendruomenės, kurios rengia projektus, organizuoja renginius, mokymus ir turtina bendruomenių gyvenimą. Pernai savivivaldybės lėšomis buvo atlikti vidaus patalpų remonto darbai Aukštadvario mokykloje-darželyje „Gandriukas“, atnaujinta Aukštadvario gimnazijos pastato dalis, įrengtas Vilties gatvės apšvietimas Čižiūnų kaime, atnaujinta net pusė Aukštadvario daugiabučių namų, miestelio Aušros gatvėje suremontuotas vandentiekis, prie nuotekų tinklų prijungti 44, o prie vandentiekio – 4 gyventojų būstai.
Aukštadvariečiai susitikime pasidalijo ir savo lūkečiais. Vienas iš svarbiausių – rasti būdų pagerinti tiekiamą vandenį, išspręsti nuotekų išvežimo problemą, nes šiomis paslaugomis seniūnijos gyventojai nėra patenkinti. Pasak Aukštadvarios senūnės Jadvygos Dzencevičienės, gyventojų, būtinas ir Skrebės kvartalo infrastruktūros projektas, pageidaujama suremontuoti nunykusį vadinamąjį „Meilės tiltą”.
Susitikime nutarta, kad kai kuriais klausimais bus dar renkama informacija, vyks nauji susitikimai, kad tai, kas aktualiausia gyventojams, būtų ir nagrinėjama, ir sprendžiama.
Trakų rajono savivaldybės informacija
Sigitos Nemeikaitės nuotr.