Apiterapija – bičių produktų terapija šiuolaikiniam žmogui sukuria aplinką, atveriančią langą į savo dvasinį pasaulį, bei suteikia ramybės, atsipalaidavimo, šviesių minčių, teigiamų emocijų ir gyvenimo džiaugsmo skonį, nes bitės savo virpesiais skleidžia biobangas, kurios identiškos žmogaus skleidžiamoms bangoms. Savo poveikiu bitės puikiausiai atstato išderintą visų žmogaus biolaukų balansą. Teigiama, kad bičių skleidžiama energija stiprina imuninę sistemą, padeda sveikti nuo depresijos, mažina migreninius skausmus, gerina kraujotaką bei gelbsti nuo įvairių kitų negalavimų.
Bitininkystė – tai veikla, kuri teikia gydomąjį-relaksuojantį poveikį, nes ramus bičių ūžesys, sklindantis iš avilio, nektaro ir pikio kvapas ramina žmogų, jis užmiršta nerimą, jaudulį, problemas, o tik girdi nuostabų dūzgesį, jaučia savotišką, malonią bičių šeimos harmoniją, o pilni, svaiginančiai kvepiantys, medaus koriai teikia didelį malonumą, pasitenkinimo savo darbo rezultatais jausmą. Tai užsiėmimas, į kurį įsitraukus, visam laikui tampama gerais bičių draugais bei puikiais pagalbininkais bitininkams, nes greitai įgyjami darbiniai įgūdžiai, pareigos, atsakomybės jausmas.
Šiemet, remiantis kitų šalių gerąja patirtimi, pritaikant neįgaliųjų sveikatinimo bičių produktais metodą, BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ paslaugų gavėjai ir juos lydintys darbuotojai dalyvavo stovykloje „Apiterapijos metodų taikymas žmonių su negalia sveikatinimui“, kurios užsiėmimai vyko VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centre. Stovykloje buvo vykdomi edukaciniai ir praktiniai užsiėmimai apie bičių produktų naudą ir veikimo principus organizmui, apie kuriuos kalbėjo patyrę bitininkai, mokslininkai bei centro darbuotojai. Užsiėmimų metu jaunuoliai aplankė VšĮ Trakų neįgaliųjų centro sertifikuotą bityną, išbandė medaus gamybą nuo pradžios iki pabaigos. Galėjo išmokti įvairių medaus išgavimo technikų, o dovanų gavo savo pačių rankomis išsuktą iš korio medų. Paskutinę dieną jaunuoliams buvo įteikti bitininkų pažymėjimai, padėkos pagal nominacijas už pavyzdingą savo pareigų vykdymą stovyklos metu.
,,Nors rugsėjis, bet vasaros pratęsimą mūsų įstaigos klientai pajuto pakviesti įVšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centrą. Mus čia maloniai sutiko ir vedė edukacinius bitininkystės užsiėmimus. Stebino ir kita jų veikla: siuvimas, žvakių liejimas, medžio ir vytelių pynimo darbai. Turėjome galimybę pasidalyti patirtimi. Susibičiuliavus buvome pakviesti į sporto šventę, kurioje rungtyniavome, dalyvavome estafetėse, žaidėme šaškėmis ir prasmingai leidome laiką. Klientai į Klaipėdą parsivežė apdovanojimus, gerą nuotaiką ir įspūdžius, bei tikisi draugystės pratęsimo“, – mielai dalijosi prisiminimais BĮ Neįgaliųjų centro ,,Klaipėdos lakštutė” direktorė Danutė Daukantienė.
Danutė DAUKANTIENĖ,
BĮ Neįgaliųjų centro
„Klaipėdos lakštutė“ direktorė,
Juozas NORINKEVIČIUS,
VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centro direktorius
Ramutės Kažukauskienės nuotr.