Akiniai ar kontaktiniai lęšiai? Kaip pasirinkti?

Parašyta: 2022-09-23 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Sveikata, Trakai |

Asociatyvi Pexels.com nuotrauka

Ne paslaptis, kad šiuo metu įvairios regėjimo problemos – gan dažnos. Tad šiuolaikinė medicina siūlo nemažai būdų, padedančių išspręsti su prastu regėjimu susijusias bėdas, o vieni populiariausių  – akiniai ir kontaktiniai lęšiai. Daugelis žmonių, kurie skundžiasi prastu regėjimu pasirenka arba akinius, arba kontaktinius lęšius, nes tai – efektyvu ir leidžia greitai mėgautis vėl puikiai matomu vaizdu.

Tačiau prieš renkantis akinius ar kontaktinius lęšius neretai susiduriama su dilema: kas geriau – akiniai ar kontaktiniai lęšiai? Verta pastebėti, kad šis pasirinkimas priklauso nuo labai daug veiksnių ir tiek korekciniai akiniai, tiek kontaktiniai lęšiai turi savų privalumų bei trūkumų, kuriuos išsamiau apžvelgsime.

Akiniai – ir geram regėjimui, ir stilingam įvaizdžiui

Jau seniai praėjo tie laikai, kai dėl vienokių ar kitokių priežasčių būdavo gėdijamasi nešioti akinius. Šiuo metu akiniai yra madingi tiek tarp suaugusiųjų, tiek tarp vaikų, todėl tampa labai dažnu pasirinkimu turint regėjimo bėdų. Svarbu pažymėti, kad akiniai atlieka net kelias funkcijas – padeda džiaugtis geru regėjimu ir leidžia susikurti stilingą įvaizdį. Dabar rinkoje galima rasti įvairių formų bei spalvų akinių rėmelius, tad  išsirinkti patinkančius,  prie savo veido formos, bruožų bei kuriamo įvaizdžio labiausiai tinkančius akinius išties nėra sunku. Žinoma, akiniai turi ir kitų privalumų, kuriuos verta žinoti ir įvertinti:

  • Akinių dėka įvairias regėjimo problemas galima išspręsti labai greitai. Svarbu tik pasitikrinti akis, gauti tinkamų akinių receptą ir netrukus regėjimo kokybė gerokai pagerės.
  • Akiniai – ekonomiškas pasirinkimas. Kadangi akinių nereikia dažnai keisti, neišleidžiama daug pinigų.
  • Nešiojant akinius sumažėja poreikis liesti akis, o tai padeda apsisaugoti nuo įvairių akių infekcijų, akių dirginimo ar akių uždegimo.
  • Akiniai – vienas geriausių pasirinkimų, turintiems sausas, jautrias akis, nes nepadidina šios problemos, kaip tai gali padaryti kontaktiniai lęšiai.
  • Nešiojant akinius akys yra efektyviai apsaugomos nuo įvairių aplinkos veiksnių, tokių kaip vėjas, dulkės ir kt.
  • Akinių priežiūra nesudėtinga ir greita – užtenka akinių stiklus nuvalyti tam skirtomis priemonėmis.
  • Galima rinktis labiausiai poreikius atitinkančią akinių lęšių dangą – apsaugančią nuo žalingų UV spindulių, atspindinčią mėlyną šviesą ir kt.
  • Daug dirbant su kompiuteriu apsauginės akinių dangos gali padėti išvengti dažnai patiriamo akių nuovargio.
  • Nešiojant akinius labai nesunku susikurti vis kitokį įvaizdį, nes skirtingų formų bei spalvų akinių rėmelių pasiūla – itin gausi.

Kokie akinių trūkumai?

Įdomu, kokių trūkumų turi akiniai? Vienas dažniausiai pasitaikančių trūkumų yra tas, jog kai kurie žmonės tiesiog nepripranta prie savo naujos išvaizdos, kurią sukuria nešiojami akiniai. Taip pat kai kuriems akinių rėmeliai spaudžia nosį ar už ausų, todėl atsiranda erzinantys galvos skausmai. Reikia pastebėti, kad tokią problemą lengva išspręsti, jei akinių rėmeliai bus pasirinkti tiksliai atsižvelgus į veido formą, nebus per maži ar per siauri.

Daugiausiai akinių trūkumų pastebi tie, kas dažnai užsiima aktyvia veikla. Svarbu suprasti, kad su akiniais gal būti nepatogu aktyviai sportuoti, taip pat akinių lęšiai linkę rasoti šaltu oru. Todėl jei jums artimas aktyvus gyvenimo būdas, verta pagalvoti, ar akiniai suteiks maksimalų komfortą.

Kontaktiniai lęšiai – nenorintiems keisti išvaizdos

Kontaktiniai lęšiai – dar vienas dažnas pasirinkimas tarp tų, kurie turi įvairių su regėjimu susijusių problemų. Neretai kontaktinius lęšius pasirenka išvaizdos pokyčių nenorintys ar aktyvų gyvenimo būdą vedantys žmonėms, kuriems akinius nešioti tiesiog yra nepatogu. Kontaktiniai lęšiai padeda išties komfortiškai jaustis ir gerai matyti, tad svarbu akcentuoti pagrindinius jų privalumus:

  • Kontaktiniai lęšiai nerasoja, jų neveikia, tokios oro sąlygos kaip šaltis ar lietus.
  • Nešiojant kontaktinius lęšius yra užtikrinimas platesnis regėjimo laukas.
  • Kontaktiniai lęšiai netrukdo sportuoti ar užsiimti kita aktyvia veikla.
  • Kontaktinių lęšių nereikia derinti nei prie veido formos ar bruožų, nei prie aprangos ar kuriamo įvaizdžio.
  • Kontaktinių lęšių pagalba galima pakeisti akių spalvą. Tą padaryti leidžia rinkoje esantys spalvoti kontaktiniai lęšiai.

Ar kontaktiniai lęšiai gali būti nesaugūs?

Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad patogūs bei gerą regėjimą grąžinantys kontaktiniai lęšiai turi nemažai trūkumų. Be to, susiduriama su nuomone, jog nešioti kontaktinius lęšius ne visuomet yra saugu:

  • Kontaktiniai lęšiai sumažina į akis patenkančio deguonies kiekį, o tai gali įtakoti padidėjusį akių sausumą, jautrumą.
  • Kontaktinius lęšius būtina atsakingai prižiūrėti. Dėl netinkamos kontaktinių lęšių priežiūros gali atsirasti įvairios akių infekcijos, kurios sukelia rimtas sveikatos problemas.
  • Norint išvengti įvairių akių pažeidimų kontaktinius lęšius reikia išsiimti einant miegoti ar susiruošus maudytis bet kokiame vandens telkinyje.
  • Daug laiko praleidžiant prie kompiuterio kontaktiniai lęšiai gali sukelti sausų akių sindromą.
  • Kai kuriems žmonėms reikia nemažai laiko, kad priprastų lengvai ir greitai įsidėti bei išsiimti kontaktinius lęšius.

Asociatyvi Pexels.com nuotrauka

Pasirinkimas priklauso nuo poreikių ir gyvenimo būdo

Apžvelgus pagrindinius akinių ir kontaktinių lęšių privalumus bei trūkumus galima drąsiai teigti, kad pasirinkimas priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualių poreikių, gyvenimo būdo, pomėgių bei planuojamų išlaidų. Jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio, mėgstate eksperimentuoti su savo įvaizdžiu ir nebijote išvaizdos pokyčių, tuomet jūsų tikrai neapvils akiniai. Tačiau jei gyvenate gana aktyviai, galbūt vertėtų pagalvoti apie kontaktinius lęšius.

Derėtų pastebėti, kad yra ir dar vienas pasirinkimas, kuris labai dažnu atveju pateisina visus turimus poreikius. Galima įsigyti ir akinius, ir kontaktinius lęšius. Akiniai apsaugos akis ir leis puikiai matyti darbo dienos metu, o susiruošus pasportuoti ar kitaip aktyviai praleisti laiką galima įsidėti kontaktinius lęšius, kas užtikrins gerą regėjimą ir komfortą. Tad pasirinkimo laisvė – išties didelė ir suteikianti visas galimybes gerai matyti, patogiai jaustis bei puikiai atrodyti.

PR

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite