Pamoka 7-8 klasės mokiniams Trakų r. Ropėjų girininkijos miške įrengtoje klasėje po atviru dangumi
Laikotarpis nuo kovo 20 iki balandžio 22 d. Paluknio „Medeinos“ gimnazijoje yra skirtas minėti Žemės renginiams. Žemės mėnuo – vienas svarbiausių gimnazijos aplinkosauginių švenčių, kurio metu numatyta įdomių tiek teorinių, tiek praktinių veiklų, kurios prisideda prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Su mokiniais diskutuojama aplinkosaugos temomis, raginama priimti palankius aplinkai sprendimus, kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, o svarbiausia-atliekami konkretūs darbai Žemei.
Pirmojo Žemės mėnesio renginio metu iškabinti inkilai Paluknio kaime. Antrasis renginys-netradicinė pamoka 7-8 klasės mokiniams Trakų r. Ropėjų girininkijos miške įrengtoje klasėje po atviru dangumi. Išvyką organizavo biologijos mokytoja Danuta Pansevič.
Pamoką apie žaliuosius namus vedė Ropėjų girininkas Kęstutis Mikulskas. Girininkas pastebi, kad šiuolaikiniame pasaulyje žmogus sugrįžta į mišką atsipalaiduoti ar pamedituoti. Tačiau kokią realią naudą, kurios kartais nematome, teikia miškas? O kokią grėsmę mūsų gamtai ir klimatui kelia miškų kirtimas ir niokojimas? Mokiniams paaiškino, kad miškų reikšmė ekosistemoje didžiulė. Jie ne tik švelnina žmogaus veiklos padarinius, mažindami šiltnamio dujų efektą, bet ir gamina deguonį bei apsaugo dirvožemį nuo vėjo ir vandens erozijos, sumažina gruntinių ir paviršinių vandenų taršą.
Edukacijos metu girininkas vaikus supažindino su miško teikiama nauda, papasakojo, kiek daug darbo reikia įdėti, norint užauginti mišką, apie miške augančius medžius ir augalus, laukinius gyvūnus, paukščius, vabzdžius, skaidytojus… Išklausę teorinių žinių, mokiniai, biologijos mokytoja Danuta Pansevič, chemijos mokytoja Raimonda Šiurytė kartu su girininku Kęstučiu Mikulsku keliavo į mišką stebėti, susipažinti su augančiomis medžių, krūmų rūšimis, susipažino su miško ardais, stebėjo skruzdėlyno gyvenimą, klausėsi miško garsų.
Danuta Pansevič
Biologijos mokytoja