Tinklinio trenerė Renata Kviklienė: „Norėčiau, kad paroje būtų daugiau valandų“

Parašyta: 2024-11-13 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Seniūnijos, Sportas, Trakai |

Renata Kviklienė turnyre Kobleve (Ukraina) 2019 metais

Kai sutinki veiklų ir įdomų žmogų, rodos, pokalbis gali tęstis visą amžinybę, o laikas ištirpsta labai nejučia. Taip buvo ir su trakiete Renata Kvikliene. Tiems, kas šios moters nežino ar nepažįsta, sąmoningai neįvardijau jos pareigų ir titulų – tam prireiktų išties nemažai vietos. Juolab, kad pašnekovė pati pokalbio metu viską labai tiksliai ir aiškiai išdėstė. Tad kviečiu patogiai įsitaisyti ir pasinerti į mudviejų su Renata turiningo pokalbio labirintus.

 

Renata, kaip suprantu, treniruojate Trakų moterų tinklinio komandą. Gal galėtumėte plačiau papasakoti apie komandos atsiradimo istoriją, kiek narių ją sudaro ir pan.?

 

Galima išskirti tris komandos formavimosi etapus. Pirmas nuo 1990 metų, kai Trakų moterys pradėjo rinktis atskirai pasižaisti, vėliau susiburdavo į komandą atstovauti Trakams įvairiose sporto draugijų žaidynėse, bet kai šiandien pagalvoju, tai labai labai mėgėjiškai jau viskas buvo. Antras etapas, kai supratom, kad jau norim ir pačios kažką veikti, tai nuo 2007 metų pradėjom organizuoti kasmetinius tinklinio turnyrus. Na ir trečias etapas nuo 2020 metų – kai oficialiai įregistravom VšĮ Aktyviai 365 ir moterų Tinklinio klubas „Trakai“ pradėjo savo naują veiklos puslapį. Nusprendėm, kad jei norim būti konkurencingos, turim skirti laiko nuoseklioms sistemingoms treniruotėms, reikia daugiau žaidybinės patirties, dalyvauti įvairiuose turnyruose ir tobulinti savo žaidimo įgūdžius. Šiuo metu yra 19 aktyvių klubo žaidėjų ir dar yra merginų, kurios išvyko studijuoti į kitus miestus ar užsienyje, todėl lauksim jų sugrįžtančių. Aš esu VšĮ Aktyviai 365 direktorė, komandos vadovė ir trenerė. Turiu puikią pagalbininkę, komandos kapitonę – Meidą Butkevičę ir nuostabias komandos žaidėjas iš Trakų, Senųjų Trakų, Lentvario, Grigiškių, Trakų Vokės, Vievio, Elektrėnų ir Vilniaus.

Sportuojate profesionaliai ar mėgėjiškai?

 

Aš asmeniškai, kai mokiausi universitete, žaidžiau tinklinį universiteto komandoje, dalyvavome Lietuvos čempionate, tarptautinės taurės varžybose, bet kadangi tinklinį pradėjau žaisti vėlai, negaliu sakyti, kad sportavau profesionaliai. Trakų komandoje didžioji dalis sportininkių yra savamokslės, žaidusios kažkiek mokyklose ar pan. ir labai pamėgusios šią sporto šaką. Mes esame mėgėjų komanda, tačiau treniruočių procesas vyksta nuosekliai ir sistemingai – du-tris kartus per savaitę treniruojamės po dvi valandas, po darbų, mokslų skiriame laiką savo mėgstamam užsiėmimui.

Ar dalyvaujate varžybose?

 

Savo treniruočių sunkaus darbo vaisius demonstruojame įvairiose varžybose ir turnyruose. Pastaraisiais sezonais dalyvaujame Lietuvos tinklinio mėgėjų lygoje, Lietuvos tinklinio mėgėjų čempionato atskiruose etapuose, Vilniaus tinklinio moterų mėgėjų lygoje, Pasaulio Lietuvių sporto žaidynėse, Dzūkų žaidynėse, įvairiuose turnyruose. Jau ir pačios turim gražias ir ilgalaikes tradicijas, per sezoną organizuojame tris turnyrus: gegužės mėnesį Mamos dienai (nuo 2007 metų), Auksinis ruduo (nuo 2008 metų lapkričio mėn., pradėtas organizuoti mano mamos, vienos iš tinklinio pradininkių Trakų rajone, 70-ojo jubiliejaus proga) ir Klubo gimtadienio turnyras (nuo 2022 metų rugsėjo mėn., nes 2020 metais įkūrėme VšĮ Aktyviai 365. 2021 metais buvo sportavimo karantinas rudenį, tai švęsti klubo gimtadienį pradėjom 2022).

Iš kairės į dešinę tupi: Maryna Shramko, Tanita Račkauskienė, Kornelija Čiburaitė, Žaneta Gurkova, Simona Vilkanec, Meida Butkevičė.  Iš kairės į dešinę stovi: Ieva Vazinskė, Ala Belevič, Simona Zavackė, Greta Levanavičienė, Renata Kviklienė, Evelina Grinevič, Greta Bujaitė Pocė, Ivona Šitel, Laura Stadalnykaitė.  Nuotraukoje nėra: Kamilijos Grabytės, Alionos Savickajos, Dovilės Žukauskės, Charlotte Ruz

Esame užmezgę labai gražius draugiškus santykius su Ukrainos Kijivo miesto tinklinio komanda, mūsų turnyrai buvo tarptautiniai ir mes su komanda svečiavomės Ukrainoje, tačiau, dėl buvusio karantino, o dabar dėl karo, senokai nesimatėme, negalime susitikti nei pas mus, nei pas jas. Tikrai dalyvautume ir daugiau įvairiose tinklinio varžybose, turim noro, tačiau riboja finansinės klubo galimybės. Dėkojame asmenims, kurie skiria VšĮ Aktyviai 365 savo 1,2 proc. GPM, Trakų sporto centrui, kuris pagal galimybes padeda, nes dalyvavimas lygose, čempionatuose, turnyruose brangiai kainuoja: startinis mokestis, kelionės išlaidos, kartais reikia ir nakvynės, ir visa tai didžia dalimi dengia komandos žaidėjos savo asmeninėmis lėšomis. Labai ieškome rėmėjų, mylinčių sportą, tinklinį, galinčių paremti materialiai ar savo gaminama produkcija.

Kaip sekasi, ar esate pelnę kokių nors pasiekimų?

 

Ryškiausi komandos pasiekimai: Lietuvos tinklinio mėgėjų lyga 2023/2024 m.  – 1 vieta, Vilniaus tinklinio mėgėjų moterų lyga 2022/2023 m. – 2 vieta, Lietuvos tinklinio mėgėjų lyga 2022/2023 m. – 3 vieta, Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ 2022 m. atviros vasaros sporto žaidynės – 3 vieta rajonų grupėje, Visagino tinklinio lyga 2022 m. – 2 vieta, Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ 2020 m. vasaros sporto žaidynės – 3 vieta. Komandos trenerei yra įteiktos padėkos: 2022 metais Lietuvos sporto draugija „Žalgiris“ dėkoja už ilgametį ir nuoširdų darbą bei svarų indėlį, plėtojant tinklinio sportą šalyje; 2023 m. Trakų sporto centras – už fizinio aktyvumo ir sporto propagavimą Trakų rajone. Tinklinio klubo „Trakai“ moterų komanda išrinkta Trakų rajono 2022 metų komanda.

TK Trakai moterų tinklinio komanda 2022 metais Trakų rajone išrinkta metų komanda

Ar sunku suburti gerą komandą?

 

Kas yra gera komanda? Jei būtume profesionalios sportininkės – geros komandos bruožas turbūt būtų pasiekti rezultatai varžybose. Mes skiriame savo laisvą laiką mėgstamam užsiėmimui, pačios susimokam už sporto salės nuomą ir kitas išlaidas, susijusias su dalyvavimu įvairaus lygio varžybose, žaidžiam darbo dienų vakarais; daug turnyrų būna savaitgaliais, mažiau skiriame laiko šeimoms, buities darbams, todėl pirmiausiai džiaugiuosi, kad mes esame. Kitas dalykas, kuo džiaugiuosi, kad kelinti metai pavyksta išlaikyti stabilią komandos sudėtį, prie mūsų vis prisijungia ir naujų narių, vadinasi, jei būtų blogai, merginos tikrai neliktų. O svarbiausias dalykas komandoje – gera atmosfera, pagarba, pasitikėjimas, sprendimų priėmimas kartu. Gera komanda – tai individualių stiprybių sutelkimas į vieną visumą, siekiant bendro tikslo – nepamiršti, kad be siekiamo rezultato dar yra tai, kad turime džiaugtis tuo, ką darome ir jausti pasitenkinimą treniruotėmis ir žaidimu.

Lietuvos tinklinio mėgėjų lygos 2023/2024 sezono čempionės. Tinklinio klubas „TRAKAI“

Gal savo karjeroje pavyko išugdyti profesionalę/-ų tinklininkę/-ą, kuri/-is dabar atstovauja Lietuvai ir skina laurus?

Tikrai ne. „Tikra“ trenere dirbu nuo 2016 metų. Iki to laiko su mama būrėm apie save moteris, merginas, norinčias žaisti tinklinį, – susirinkdavom, pajudėdavom, pažaisdavom, kai reikėjo, nuvykdavom į rungtynes atstovauti Trakams, organizavom turnyrus, bet nuoseklaus, kryptingo ir tikslingo treniravimosi nebuvo. O norint išugdyti profesionalų sportininką, reikia dirbti su juo nuo mažų dienų. Bet galiu pasidžiaugti, kad mano buvusios mokinės (dirbau mokykloje 1995 – 2005 metais), iki dabar ateina pasportuoti, pažaisti tinklinį savo malonumui.

Renata, kalbant apie Jus pačią, atvirai pasakysiu, „pasiguglinusi“ ir radusi apie Jus informaciją, jog esate Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Mokslų daktarė, docentė, nustebau. Net nežinau, kodėl, gal dėlto, kad mažai tenka girdėti apie sporto pasaulio žmones, siekiančius dar ir mokslo aukštumų? Kas Jus skatina to siekti? Kam Jums to reikia?

 

Yra darbas ir yra pomėgis, nors, manau, tai labai tarpusavyje siejasi. Esu gamtos mokslų magistrė, socialinių mokslų daktarė, docentė, universitete pradėjau dirbti dar nebaigus doktorantūros studijų. Dabar Vytauto Didžiojo universitete dėstau fizinio ir sveikatos ugdymo didaktiką, esu atsakinga už studentų pedagogines praktikas, atskleidžiu tinklinio mokymo ir žaidimo paslaptis studentams, būsimiems fizinio ugdymo mokytojams, vadovauju pedagoginių studijų baigiamiesiems darbams, bakalaurų ir magistrų baigiamiesiems darbams. Taip pat dirbu Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijoje fizinio ugdymo mokytoja.

Renata Kviklienė dalinasi patirtimi ne tik su mokiniais, studentais, pedagogais, bet ir jaunosiomis tinklininkėmis tarptautiniame tinklinio turnyre „Pažintis su odiniu kamuoliu“, veda mokymus „Ar sportas tai tik pramoga? Bendradarbiavimas ir lyderystė“

Mokiniams vedu tinklinio užsiėmimus Vilniaus tarptautinėje Amerikos mokykloje. Teorines žinias ir gebėjimus taikau praktikoje ir per praktinius pavyzdžius perteikiu studentams ir mokiniams teorinius dalykus. Viskas tikrai tarpusavyje siejasi, o tinklinis yra ir darbo, ir pomėgio dalis. Na ir vadovauju VšĮ Aktyviai 365, organizuoju moterų Tinklinio klubo „Trakai“ veiklą, treniruoju komandą ir vis dar po truputį žaidžiu pati. Turiu galimybę plačiai ir įvairiapusiškai tobulinti savo kompetencijas, o įgytas žinias ir gebėjimus taikyti visose darbo, pomėgių ir gyvenimo srityse.

Beje, kodėl pasirinkote būtent tinklinį, o ne kokią nors kitą sporto šaką?

 

Tinklinis – tai mano trečia, intensyvaus sportavimo dalis. Pradėjau nuo slidinėjimo treniruočių dar pradinėse klasėse pas trenerę Anicetą Zamalaitienę, pakeliui įsitraukiau į įvairias lengvosios atletikos rungtis. Mokykloje žaidžiau krepšinį. Tada atėjo laikas akademiniam irklavimui pas trenerį Vladislavą Sokolinską, sekėsi tikrai gerai, įvykdžiau kandidato į sporto meistrus normatyvą, bet dažnos ilgos sporto stovyklos trukdė mokslams, todėl dvyliktoje klasėje susitelkiau į juos, baigiau mokyklą sidabro medaliu, o tuos metus ėjau su mama į tinklinio treniruotes. Įstojus į universitetą, mane priėmė į tinklinio komandą, ten tobulėjau ir formavausi kaip žaidėja. Dar viena sporto šaka, kuri man patinka, – tai smiginis (2015 metais tapau Ukrainos smiginio čempione (gyvenome su šeima Ukrainoje 2012-2016 metais).

Jei teisingos mano žinios, esate iš sportininkų dinastijos, jei taip galima pavadinti. Turiu minty, Jūsų tėvai – aktyvūs tinklinio propaguotojai, brolienė Ramutė Kontorovičienė dirba Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje fizinio ugdymo mokytoja, Jūs pati irgi treniruojate tinklinio komandą. Ar jau nuo mažumės žinojote, jog Jūsų veikla bus susijusi su sportu?

 

Mano mama, Reda Kontorovičienė yra viena iš tinklinio pradininkių Trakų rajone, ji iki šiol aktyviai prisideda prie tinklinio sporto šakos populiarinimo mūsų mieste. Mama ir tėtis Vladimiras yra pagrindiniai Tinklinio klubo „Trakai“ moterų tinklinio komandos sirgaliai, nepraleido nei vienų pastarųjų sezonų komandos varžybų, nesvarbu, kokiame mieste jos bevyktų. Kiekvienais metais inicijuoja tinklinio renginius Trakų rajone, tokius kaip Tradicinis tinklinio turnyras, skirtas Motinos dienai paminėti, Tradicinis tinklinio turnyras „Auksinis ruduo“. Žaidė tinklinį mano mama, žaidžiu aš ir komandoje žaidžia mano brolio dukra – taip išeina, kad trys šeimos moterų kartos žaidė/žaidžia tinklinį už Trakus.

Su mama Reda Kontorovičiene „Auksinio rudens“ tinklinio turnyre 2021 (buvo sveikinimai jai gimtadienio proga)

Aš mačiau savo tėvų pavyzdį ir man sportas buvo kaip natūralus dalykas, kad vienokiu ar kitokiu būdu turiu būti ir noriu būti fiziškai aktyvi. Mano trys sūnūs mato panašų pavyzdį ir nei vieno nereikia versti ar raginti sportuoti, patys bando įvairias sporto šakas, fizinio aktyvumo veiklas ir visi trys yra sportiški. Matydama tokias tendencijas tikiu, kad supratimas apie fizinio aktyvumo (nebūtinai kažkokios sporto šakos pasirinkimas ir siekimas aukšto rezultato) svarbą ir reikšmę organizmui, asmenybės formavimuisi, gyvenimo kokybei, prasideda šeimoje per asmeninį pavyzdį ir bendras veiklas.

Renata, gal galėtumėte plačiau apie save papasakoti – ką dar veikiate be tinklinio ir darbo VDU? Kaip leidžiate laisvalaikį? Ar jis irgi aktyvus?

 

Apie darbus jau papasakojau ankstesniuose atsakymuose. Teisybę pasakius, mano darbo diena dažnai trunka 12-14 val., todėl laiko dar kažką didelio ir reikšmingo nuveikti lieka nedaug. Mėgstame eiti į teatrą, koncertus, nuvykstam pažiūrėti ir įvairių sporto varžybų su šeima. Dar esu Lietuvos olimpinės akademijos narė, Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų draugijos narė, tik labai gaila, kad šiame gyvenimo etape, dėl laiko stokos, negaliu pakankami įsitraukti į šių organizacijų veiklas.

 

Esate labai aktyvus žmogus, tad, esu tikra, ir svajonių, siekių, tikslų dar tikrai turite. Gal galite jais pasidalinti?

 

Turiu svajonių ir turiu planų, bet, kaip sakoma, garsiai ištarus, gali ir nesusiklostyti. Bet vieną, nerealų norą, galiu įvardinti – norėčiau, kad paroje būtų daugiau valandų, tada planus ir svajones būtų lengviau įgyvendinti.

Renata, labai dėkoju Jums už įdomų pokalbį ir linkiu, kad neįvardinti planai ir svajonės vieną dieną virstų realybe.

 

Kalbėjosi Rasa JAKUBAUSKIENĖ


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite